Перейти до основного вмісту

В Одесі оголосили переможців бізнес-інкубатора для переселенців і учасників АТО

19 липня, 10:56

Курси англійської мови, агентство інтернет-маркетингу, фотостудія, організація весіль і торжеств… Це лише частина проектів, які переселенці й учасники АТО представили на бізнес-інкубаторі «Новий відлік 2.0». Організатори зазначають, що програма допомагає підприємцям, які опинилися у скрутній ситуації, продовжити справу, а новачкам – стартувати у бізнесі.

Протягом двох місяців учасники бізнес-інкубатора слухали курс лекцій і проходили практичну підготовку з маркетингу, фінансів і юридичних аспектів ведення бізнесу. Потім випускники програми представили на суд журі 54 бізнес-ідеї. У результаті 16 проектів-переможців отримали гранти від міжнародного фонду «Відродження». Розмір фінансування – від 30 до 80 тисяч гривень.

Один з переможців проекту, Андрій Залогін, переїхав до Одеси з Луганська у лютому цього року. Тут він відкрив кафетерій з морозивом і свіжою випічкою. Наразі у кафе вже виготовляють морозиво за італійськими технологіями. Завдяки гранту Андрій зможе допрацювати свій проект, зокрема, придбати устаткування для випікання булочок. «Насправді, навіть якби я не отримав грант, я би не засмутився. Проект дав мені більше, ніж гроші. Я познайомився з новими людьми, у мене з’явилися знайомі і друзі, які дають мені підтримку. А коли ти один в чужому місті, без родичів, без друзів, без знайомих – це дуже важко морально. Дуже важливо, коли є, кому подзвонити і з ким поговорити. Це те, що дає сили працювати далі», – розповідає підприємець.

«Я вдруге знаходжуся за крок від своєї мрії. Вперше це сталося два роки тому. Я працювала у транспортній компанії у Донецьку, але мріяла відкрити свою фотостудію. Я знайшла приміщення, устаткування, домовилася з банком під божевільні відсотки. І того дня, коли я вже мала йти за грошима до банку, автобус, який віз делегацію ОБСЄ, захопили у полон терористи у Слов’янську. Їх тримали у полоні кілька днів. Тоді мій брат став у дверях і сказав мені: «Ніяких грошей і фотостудій! Йде війна». Я тоді плакала і була дуже зла через те, що він зруйнував мою мрію. Зараз я розумію, що він просто мене врятував. Це був не той час і не те місце», – розповідає одна з переможниць проекту Ірина Курянська.

«Найголовніше – соціалізувати й адаптувати людей, які приїхали зі Сходу України і з Криму, а також воїнів з АТО. Лише тут, спілкуючись і навчаючись разом, люди починають розуміти, що вони не у чужому місті. Від лекторів вони отримують інформацію, яка дає їм змогу далі розвивати свої таланти. Грант – це можливість реалізувати свій бізнес. Але найголовніше, щоб люди змогли адаптуватися, звикнути до нової атмосфери і самостійно заробляти гроші, знімати житло. Потрібно, щоб вони почувалися повноцінними громадянами України», – вважає куратор проекту Анна Подопригора.

Бізнес-інкубатор «Новий відлік 2.0» проходить в Одесі вже вдруге. Так, минулого року гранти отримали 14 бізнес-проектів. Крім Одеси, програма діє у Києві, Харкові та Львові.

Марія ГЕНИК, Одеса

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати