Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вінничани ініціювали музичний флешмоб на честь 100-річного ювілею "Щедрика"

01 грудня, 22:53
Скріншот з відео

Священик і художній керівник жіночої хорової капели «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Назарій Давидовський організував флешмоб #Щедрик100challenge, присвячений 100-річному ювілею першого хорового виконання колядки «Щедрик», яка добре відома у світі як «Carol of The Bells». Для того, щоб взяти участь у флешмобі, треба записати відео виконання «Щедрика» у власній обробці, кинути виклик (як мінімум) трьом колективам або виконавцям, позначити хештегом #Щедрик100challenge і розмістити відео на YouTube чи в соціальних мережах. Долучитися до флешмобу можуть усіх охочі українців в Україні і за її межами. Для участі не обов’язково бути професійним музикантом. Головне – співати з душею.

«Ідея провести флешмоб на честь 100-річного ювілею «Щедрика» виникла спонтанно, коли ми відвідували музей Миколи Дмитровича Леонтовича у Марківці. Дівчата з хору «Соломія» влаштували для музейників невеличний імпровізований концерт, а ті показали нам на різні варіації виконання «Щедрика». Тоді я злови себе на думці, а що можна було б ще зробити, щоб підтримати цю славнозвісну колядку. І я вирішив організувати флешмоб на зразок Іce bucket challenge, щоб кожен міг записати власне виконання «Щедрика» на відео і кинути виклик іншим трьом виконавцям чи колективам. Тобто дати можливість кожному музиканту – професійному чи аматору – реалізувати власне бачення цього твору».

Назарій Давидовський разом із жіночою хоровою капелою вивчили і розібрали партитуру твору за два дні. Записали класичне виконання колядки і кинули виклик камерному хору «Київ», камерному хору «Пектораль», хору Вінницького училища культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича, бакалаврському хору Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, гурту «Маестро Лінколь», музиканту Євгену Наумову та навіть Павлу Зіброву. Перша відповідь не забарилася. Бакалаврського хору Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу вже передав свою естафету. Записав відео виконання і хор «Київ», причому вони кинули виклик не лише хоровим капелам в Україні, але й творчому колективу з Канади. Готується опублікувати своє виконання колядки відомий музикант Андрій Бондаренко. Погодилися зняти на відео своє виконання «Щедрика» і Павло Зібров.

Мистецька Інтернет галерея виконання «Щедрика» формуватиметься до 15 лютого, бо в цей день в Україні закінчується Коляда. Потім її презентують громадськості вже в режимі офф-лайн. А тим часом вінничани та гості міста мають можливість насолоджуватися класичним «Щедриком» щодня, бо за ініціативи Вінницької міської ради, головний годинник міста, що на водонапірній Вежі, тричі на день «співає» «Щедрика» – о 12.00, 15.00 та 18.00 годині.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати