Влада Туреччини відмовляється розслідувати порушення на референдумі, - ОБСЄ

Спостерігачі ОБСЄ на референдумі в Туреччині заявили про відсутність співпраці з боку турецького уряду в питанні розслідування заявлених порушень.
"Про співпрацю, на жаль, не може бути мови", - сказав Міхаель Лінк, який очолює Бюро демократичних інститутів та прав людини при ОБСЄ, передає DW.
Лінк звернув увагу на жорстке відкидання турецьким центрвиборчкомом повідомлень про порушення, а також на подовження дії надзвичайного стану в країні. У відповідь на звинувачення спостерігачів в упередженості Лінк наголосив: "офіційно заявлені сумніви у нашій нейтральності є однозначно політично вмотивованими".
Головним чинником, який міг вплинути на результати референдуму, Лінк назвав врахування центрвиборчкомом конвертів з бюлетенями, на яких було відсутнє передбачене законом маркування.
Це було "порушенням турецького законодавства", зазначив він. Раніше представники Ради Європи оцінили можливий масштаб фальсифікацій, пов'язаний з урахуванням неофіційних конвертів з бюлетенями, у 2,5 мільйона голосів.