Влада Запоріжжя окремо від громадськості вшанувала жертв Голодомору
Запорізька влада окремо від громадськості вшанувала загиблих від Голодомору. Об 11.00 мер Запоріжжя Олександр Сін разом з представниками міської та облдержадміністрації поклали квіти до пам'ятника жертвам від Голодомору.
Складалося враження, що цей захід організовано просто, “для галочки”. Якщо, наприклад, декілька років тому влада перекривала проспект Леніна, щоб біля пам'ятника зібралося якомога більше охочих, то тепер це - лише спогади. Навіть текст і музика — такі самі, які влада використовує під час заходів, присвячених річницям Великої Вітчизняної війни...
Коли журналіст “Дня” підійшов до мера Олександра Сіна за коментарем, він пообіцяв поговорити пізніше. Вдруге кореспондент звернувся до пана Сіна, коли той покидав захід. “Я дуже поспішаю, добре?” -- роздратовано, прикриваючи рукою диктофон, заявив градоначальник.
О 12.00 на площі Фестивальній в Запоріжжі збиралася хода, яка рушила до меморіального каменю жертвам голодоморів, що у старій частині міста. Людей було небагато — близько 100. В основному — це літнього віку запоріжці, а також молодь.
За словами голови Запорізького об'єднання “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка Олега ТКАЧЕНКА, ця хода існує в Запоріжжі з перших років Незалежності! Незважаючи на владу, активні запоріжці завжди проводять ходу. “Шкода, що влада не долучається до цієї традиції, не долучає широкий загал. Це вже викликає й сумніви — наскільки така влада за духом українська”, - ділиться з “Днем” враженням Олег Ткаченко. - Нині у нас антиукраїнська влада: цінності українського народу — культура, мова, духовність — у неї на останньому місці. У цьому й проблема України в цілому”.
На думку доктора філологічних наук, професора Зиновія ПАРТИКА, в Запорізькій області взагалі про жодну єдність влади і населення навколо подібних трагічних дат української історії не можна говорити. “Переважна більшість населення, звичайно, прагне в Європу, а очільники (як їм сказали лідери з Києва) займають “ніяку” позицію. Вважаю, що цю ходу мали б очолювати голова облдержадміністрації, голова обласної ради, мер міста. Жодного з них тут немає”.
Хода представників громадських організацій завершилася на вулиці ім. Дзержинського. “Запоріжжя і досі має вулицю, названу на ім'я ката українського народу. На ній була катівня НКВС, в якій замордовано тисячі людей. Якраз на її місці і стоїть меморіальний камінь, присвячений вшануванню жертв політичних репресій початку ХХ століття”, - каже Олег Ткаченко.
О 16.00 біля пам'ятника жертв голодоморів почали збиратися свідомі запоріжці, щоб запалити свої свічки пам'яті.
Ігор САМОКИШ, “День”