Закон про референдум є імітацією демократії – експерти
Підписаний президентом України закон про всеукраїнський референдум був прийнятий Верховною Радою з численними порушеннями і свідчить про панування в державі авторитарного режиму. Так вважають експерти, які прокоментували закон для "Дня".
Зокрема, Віктор Мусіяка, професор права вважає, що найперше був порушений порядок прийняття цього закону: "Після першого читання до цього закону були запропоновані сотні поправок, але всі вони не враховані. Закон раптом з’явився, причому, без тексту в порядку денному 6 листопада, його ніхто не роздавав, і зразу був ухвалений остаточно. При самому голосуванні теж були порушення — в залі було лише кілька десятків депутатів".
Також він заявив, що після прийняття закону про референдум остаточно розвіялися ілюзії щодо статусу президента Януковича як гаранта Конституції: "...те, що не зможе зробити парламент, так це змінити Конституцію, тому що у влади немає прихильних їй 300 голосів. Зараз все можна реалізувати через референдум".
Він наголосив на тому, що влада використовуватиме волю українців у своїх інтересах за допомогою закону: "Влада не розглядає референдум як спосіб вираження безпосередньої волі народу для вирішення державних питань, для неї це спосіб, використовуючи народ, протягувати будь-які їй необхідні рішення".
Крім того, за словами Сергія Головатого, закон посягнув на статус Верховної Ради: "Можна змінювати Конституцію «оптом» і «в роздріб», ухвалювати будь-який інший закон. Парламент вже не є єдиним законодавчим органом, як це визначено в чинній Конституції".
Більше того, референдуми сприятимуть нищенню української ідентичності: "Вони проведуть референдум про входження України до союзу Росії та Білорусі", - прогнозує есперт.
Таким чином, поставивши свій підпис, Янукович засвідчив панування авторитарного режиму в Україні.
"Закон про референдум спрямований на нищення демократичної української державності", - вважає історик Вадим Скуратівський.
Читайте більше у сьогоднішньому номері газети "День".
Джерело: День