Перейти до основного вмісту

В ISW проаналізували, навіщо Путіну «перемир'я» з 8 по 10 травня

29 квітня, 15:56

Російський диктатор Володимир Путін своїм оголошенням про чергове одностороннє припинення вогню в Україні прагне надалі ухилятись від пропозиції США про повноцінне 30-денне перемир’я та створювати ілюзію, нібито Росія хоче мирних перемовин.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Напередодні Путін оголосив про чергове одностороннє припинення вогню, цього разу на честь свята Дня Перемоги, яке відзначається у РФ 9 травня. Аналітики зауважили, що Путін продовжує відмовлятися від будь-якого припинення вогню, зокрема продовжуючи відкидати американсько-українську пропозицію про 30-денне загальне припинення вогню, окрім як на умовах, які вигідні для його військових зусиль.

У Кремлі заявили, що перемир'я до Дня Перемоги демонструє нібито готовність Росії до мирних переговорів без попередніх умов для усунення «першопричин» війни в Україні. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков охарактеризував одностороннє припинення вогню як «прояв» доброї волі Росії.

«Кремль готується прийняти значну кількість іноземних високопосадовців, зокрема з країн колишнього Радянського Союзу, Латинської Америки, Азії та Африки, на святкуванні Дня Перемоги в Росії, і Путін, ймовірно, прагне уникнути конфузу з українськими атаками під час цих святкувань», - вважають аналітики.

Вони наголосили, що Путін, ймовірно, розглядає перемир'я на День Перемоги як можливість для російських військ відпочити перед майбутніми бойовими діями на фронті в Україні, а також як спосіб гарантувати, що Україна не завдасть жодних значних ударів по Росії під час святкування. Путін, ймовірно, не розглядає перемир'я на День Перемоги як серйозний крок на шляху до тривалого миру в Україні.

ISW зазначає, що деталі будь-якої майбутньої угоди про припинення вогню або мирної угоди мають бути офіційно узгодженими заздалегідь усіма сторонами та включати надійні механізми моніторингу.

«Запропоноване Путіним припинення вогню на День Перемоги не передбачає жодних додаткових механізмів моніторингу, і росіяни, швидше за все, використають відсутність таких механізмів для того, щоб знову необґрунтовано заявляти про порушення режиму припинення вогню з боку України», - вважають аналітики.

Вони додали, що російські офіційні особи, схоже, не зацікавлені у створенні дієвих механізмів моніторингу, ймовірно, тому, що Росії вигідно використовувати розпливчасті і нечіткі умови перемир'я проти України на свою користь. Крім того, Путін використовує одностороннє припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги в Україні, всупереч меті президента США Дональда Трампа використати загальне припинення вогню як крок до стійкої мирної угоди в Україні.

Оголошення Путіним припинення вогню під час великих релігійних і військових свят, схоже, мають на меті змусити Україну погодитися на перемир'я або ризикнути виглядати непоступливою перед Заходом, йдеться у звіті.

«Одностороннє оголошення перемир'я також дозволяє Путіну відволікти увагу від його відмови від американо-української пропозиції про 30-денне загальне припинення вогню і підтримувати ілюзію, що він зацікавлений у мирних переговорах, зберігаючи при цьому повний контроль над умовами і термінами будь-яких угод про припинення вогню», - пишуть аналітики.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати