Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Денис Шмигаль у Празі провів широку робочу зустріч із лідерами Чехії, Польщі, Латвії, Данії, Нідерландів та представником США

29 травня, 16:42
Фото kmu.gov.ua

Широка робоча зустріч з лідерами Чехії, Польщі, Латвії, Данії, Нідерландів та представника США, яка відбулася в Празі 28 травня, є надзвичайно важливою для військово-технічного співробітництва. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-брифінгу, повідомляє Урядовий портал.

Участь взяли також Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, Президент Польщі Анджей Дуда, Прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня, Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

«Наша успішна протидія російській агресії зупиняє масштабну континентальну та світову війну. Дуже важливо, що в Європі сьогодні є лідери, які це цілком усвідомлюють. І не просто розуміють, але діють. Роблять необхідні кроки для того, аби Україна перемогла», — відзначив Денис Шмигаль.

Під час широкої робочої зустрічі учасники обговорили чеську ініціативу щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, у межах якої зібрано вже понад 1,6 млрд євро.

«Необхідно, щоби боєприпаси надходили вчасно, системно та згідно з графіком уже з червня. Снаряди потрібні на фронті якомога швидше», — наголосив Прем’єр-міністр України.

Друге питання, яке порушувалося під час зустрічі, — це забезпечення для України систем протиповітряної оборони. Денис Шмигаль підкреслив, що нашій державі потрібно щонайменше 7 систем Patriot та сучасна бойова авіація. 

Очільник українського Уряду подякував Німеччині, яка зібрала близько 1 млрд євро для посилення ППО України. Також він висловив вдячність Прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте за ініціативу зі збору ще однієї системи.

«Ми розраховуємо отримати перші літаки F-16 вже цього літа. Сучасні системи ППО та західні літаки дозволять нам зупинити російський терор», — відзначив Денис Шмигаль.

Ще одне питання зустрічі — нарощування виробництва українським ОПК. Як зауважив Прем’єр-міністр України, за минулий рік наша держава збільшила виробництво військової продукції втричі.

«Ми зацікавлені у створенні спільних підприємств, у передачі технологій, у будівництві нових підприємств та фінансуванні українських виробництв», — сказав очільник українського Уряду.

Денис Шмигаль окремо подякував Європейському Союзу за створення Ukraine Assistance Fund в межах European Peace Facility. 

«Зараз вважаємо необхідним якнайшвидше налагодити механізм, коли наші партнери купуватимуть озброєння для української армії в українських виробників з подальшою компенсацію із цього Фонду», — відзначив Прем’єр-міністр України.

Серед іншого, учасники зустрічі обговорили перший Глобальний саміт миру, який пройде у Швейцарії 15 та 16 червня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати