Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міноборони спільно з Мінстратегпромом провели випробування техніки для порятунку людей з поля бою

29 травня, 17:44
Фото mil.gov.ua

Міністерство оборони України спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості та Генштабом ЗСУ провели демонстраційні випробування роботизованої техніки, призначеної для медичної евакуації з поля бою, повідомляє Міністерство оборони України.

У заході з нагоди Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги взяли участь представники Збройних сил України, командування Медичних сил, військові медики, представники посольств різних країн та журналісти.

Метою заходу було привернення уваги до теми медичної евакуації в зоні бойових дій та заохочення країн-партнерів до прямих контрактів з українськими виробниками в рамках проєкту ZBROYARI: Manufacturing Freedom.

"Кожна година зволікання в медичній евакуації може коштувати життя поранених захисників. Нам вкрай необхідно впроваджувати технології, які дозволять швидко евакуювати поранених з поля бою, зберігаючи життя і здоров’я військових, що здійснюють цю евакуацію. Роботизовані системи наразі неможливо закуповувати за бюджетні кошти, тому нам потрібна підтримка наших партнерів. Крім того, необхідна допомога в удосконаленні цих систем для їх кращого застосування і збереження людських життів» - зазначила начальниця відділу політик медичного постачання Департаменту охорони здоров'я Міноборони Валентина Оболенцева.

«Така техніка потрібна на фронті, вона рятує життя як поранених, так і військових медиків. Наші виробники вміють робити якісні продукти, але для їх закупівлі потрібні додаткові кошти. Тому ми показали ці зразки техніки представникам країн-партнерів, щоб вони допомогли нам у закупівлі цих засобів для війська», — наголосила Анна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

У демонстраційних випробуваннях взяли участь дев’ять виробів від сімох українських виробників, включаючи автомобільну техніку і наземні роботизовані платформи.

Наразі Міноборони та Мінстратегпром зосереджені на розвитку систем, які можуть замінити людину на фронті. Кошти країн-партнерів для закупівлі роботизованих систем залучаються через проєкт ZBROYARI: Manufacturing Freedom, мета якого — зібрати $10 млрд на виробництво української зброї у 2024 році.

«Нам потрібні безпілотні наземні машини для швидкої евакуації та підтримка партнерів для їх впровадження», — підкреслив заступник директора Департаменту охорони здоров'я Міноборони капітан медичної служби Олександр Данилюк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати