Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Фахівці української «екстренки» вивчали японський досвід реагування на надзвичайні ситуації

30 листопада, 10:07
Фото moz.gov.ua

11 фахівців з України, залучених до роботи системи надання екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, здійснили освітню поїздку до Японії. Очолив делегацію заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. Під час візиту українські фахівці вивчали особливості системи охорони здоровʼя в Японії та системи реагування країни на стихійні лиха та надзвичайні ситуації. Повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Японія демонструє високий рівень готовності до ефективного реагування на наслідки непередбачуваних природних подій – землетрусів, цунамі, зсувів ґрунту тощо та техногенних аварій. Цей досвід важливий для України, особливо в умовах воєнних викликів. Делегація МОЗ детально ознайомилася з плануванням та координацією японських медичних команд та використовуватиме цей досвід для посилення розвитку української системи реагування на основі світових стандартів», – зазначив Ігор Кузін. 

Команди медицини катастроф в Японії формуються в закладах охорони здоров’я (близько 1600 команд та 800 лікарень) і у разі надзвичайної події вони виїжджають на місце.  Основними серед команд реагування на надзвичайні події є:

  • DMAT – команда медицини катастроф (у складі команди – лікарі, медичні сестри та логіст),
  • DPAT – команда психіатричної підтримки (в складі команди – два лікарі-психіатри),
  • команда допомоги дітям тощо.

Екстрена медична допомога підпорядковується Пожежному департаменту (як ДСНС в Україні). 

Обидві служби демонструють високий рівень професіоналізму та готовності реагувати на будь-які виклики. Він досягається завдяки великій кількості тренінгів і моделювань, після яких кожен зі спеціалістів чітко знає свою роль у процесі надання допомоги. У цьому українські гості впевнилися, відвідавши симуляційний тренінг із реагування на надзвичайну подію у метрополітені. 

Загалом отримані знання будуть трансформовані у досвід, який згодом допоможе Україні удосконалити підходи до підготовки команд медицини катастроф для реагування на надзвичайні ситуації.

Навчальна поїздка відбулася за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати