Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Події

05 серпня, 00:00
ФОТО НАДАНЕ АВТОРОМ
Житомирський літературний — відремонтовано. Нарешті

Житомирський обласний літературний музей — до речі, пам’ятка архітектури (яскравий зразок модерну) — вже з півроку радує око відремонтованими стінами. У представників місцевої влади таки дійшли руки до мистецтва й культури. Адже на сьогодні працівники музею нарахували майже 500 письменників, перекладачів, етнографів, життя яких пов’язане з цим краєм! І це лише за останні двісті років!

Свого часу літературний музей був заснований без фондів, тому працівникам довелося самостійно збирати всі експонати. Багато представників старої житомирської інтелігенції особисто знали відомих письменників і дарували речі, пов’язані з їхнім життям та творчістю. Ядром музею є рукописи, документи, частина бібліотеки та особисті речі відомого українського поета і перекладача Бориса Тена. Тут можна побачити стару друкарську машинку, фортепіано і навіть стіл, за яким перекладалися безсмертні гомерівські твори — «Іліада» й «Одіссея». Іван Котляревський, Гулак-Артемовський, Іван Білик та Панас Мирний, Пантелеймон Куліш, Леся Українка, Дніпрова Чайка, Михайло Коцюбинський, Олександр Олесь, Олег Ольжич, Василь Стефаник, Олександр Довженко, Максим Рильський, Валерій Шевчук... Це тільки деякі з видатних постатей української літератури, в біографію яких назавжди вписана Житомирщина. «Одна з наших працівниць віднайшла інформацію про те, що Іван Котляревський служив у містечку Народичі якраз тоді, коли писав «Енеїду», — говорить директор Віталій ЄРЕМЕЄВ. А той факт, що Житомир відвідував Тарас Шевченко, вже, за його словами, цілком доведений. У музеї є копія архівного документа, який підтверджує, що поет приїздив у Житомир, щоб зробити замальовки.

Із Житомирщиною пов’язані імена й світових класиків. Тут народився Джозеф Конрад, тривалий час проживали Ігнацій Юзеф Крашевський, Олександр Купрін, Саша Чорний... А Оноре де Бальзаку, який відвідував Житомирщину, присвячений цілий відділ музею, що розташований у колишньому маєтку Ганських-Жевузьких у с. Верхівня Попільнянського району. «Зібравши вже чималу кількість музейних речей, ми вирішили незабаром впорядкувати експозицію в історико-хронологічному порядку: від Котляревського до Шевчука», — ділиться планами Віталій Валентинович. Після ремонту Літературний музей став осередком культурно-мистецького життя міста. Тут часто проводяться виставки відомих художників. Зараз можна відвідати експозицію живопису відомого пейзажиста Сергія Шишка, приурочену до 100-річчя від дня його народження, повідомляє Людмила САЙКО, Житомир.

14—18 вересня — ХVIII Львівський форум видавців

Цьогоріч у форумі бере участь понад тисячу учасників!

Тож заходи відбуватимуться у всій центральній частині Львова — на площах перед палацом Потоцьких, університетом ім. Івана Франка, Львівським палацом мистецтв, на проспекті Свободи...

Нагадаємо, форум засновано в 1994-му. І за цей час він став найпотужнішою (і, напевно, найкультовішою) книжковою подією в Україні.

Так, за 17 років її відвідало понад 600 тисяч осіб!

До слова, 1 серпня стартує прийом заявок на конкурс «Книга Форуму видавців».

Це єдине в нашій країні фахове книжкове змагання, що проводиться з часу заснування заходу.

У ньому можуть брати участь книжки вітчизняних видавництв, надруковані впродовж 2010—2011 років.

А це видання різних категорій: довідкова література, підручники, художня література, переклади, путівники, повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати