Коротко / Культура
Новий гімн Одеси — пісня «У Черного моря»
Адміністрація Одеси вирішила зробити гімном міста відому пісню «У Черного моря» у виконанні Леоніда Утьосова, про це сказав голова робочої групи з узагальнення матеріалів і доопрацюванню проекту Статуту Одеси секретар міськради Олег Бриндак, повідомляє Comments.UA. — За словами Бриндака, «цей популярний у 50-х роках радянський шлягер найчіткіше та ємко відображає історію і специфіку міста». Бриндак додав, що новий Статут Одеси систематизує правовідносини між владою й одеською громадськістю і визначає символіку міста. Зокрема, Статут узаконив три пам’ятні дати в Одесі: День міста (2 вересня), Гуморина (1 квітня) і День звільнення від фашистських загарбників (10 квітня). Нагадаємо, раніше гімном Одеси була «Пісня про Одесу» з оперети «Біла акація», музику до якої написав Ісак Дунаєвський.
Що бачать жінки?
«Вигул слонів, дівчат і самоварів» — таку довгу і кумедну назву дали своїй виставці три молоді київські художниці — Таміла Гамзаєва, Евеліна Бекетова й Анастасія Сахалтуєва. Вернісаж проходить у Будинку актора. «Вигул» має на увазі продовження експозиції за межами зали — безпосередньо на бруківці Ярославового валу. Що ж до слонів, дівчат і самоварів, то ці «псевдоніми» художниці чесно розподілили між собою (так, самовари дісталися Евеліні Бекетовій). Графіка Таміли Гамзаєвої — віртуозні, вишукано-рафіновані стилізації, де засобами декоративної мови з однаковою легкістю стають то аніліново-яскрава пляма, то глибокий чорний фон, то тонка гнучка золота лінія — і розсип золотих зірок. Точкою ж відліку може стати що завгодно — від перської мініатюри до венеціанського карнавалу. Живопис Евеліни Бекетової — простір своєрідної іронічної містики, сумних казок, веселих пригод, привабливих подробиць. Це унікальний, упізнаваний авторський світ — і в той же час — незаперечний Київ, з його Подолом і Андріївським узвозом, старими квартирами й химерними майстернями, квітучими каштанами і рудими котами. Анастасія Сахалтуєва — творець чарівної країни, сповненої краси, спокою і чарівливої таємниці. Героїні її картин нагадують фей або зачарованих королев, що ведуть — або, скоріше, ваблять туди, звідки немає повернення. Проте цього разу художниця віддала перевагу натюрмортам, які, втім, сповна органічні в її живописі, оскільки зображені на них предмети, при всій своїй реальності, незвичайні — і цілком чарівні, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Фестивалю «Славське Рок» — 5 років!
За цей час захід здобув реноме одного з найкращих фестивалів країни (і, мабуть, найстабільніших). Його відвідали понад 25 тисяч людей, серед яких були й іноземці, а також відомі українські письменники, художники, режисери й кінопродюсери. А на музичних підмостках виступили майже 80 гуртів: окрім найкращих українських рок-музикантів та початківців, для яких «Славське Рок» став вдалим стартом (за Аристотелем, добрий початок — половина справи), ще були групи з Польщі, Німеччини, Грузії, Латвії, Туреччини, Великої Британії, Угорщини, Білорусі, Швеції, Італії... Тож ювілейний фестиваль, можна сказати, узагальнить усе найкраще за попередні роки. Цьогоріч, як і завжди, організатори роблять акцент на музичній програмі. За попередньою інформацією, на вечірній сцені виступатимуть — «Тартак» і «Піккардійська терція» (вочевидь, їх представляти не треба), польський Sztywny Pal Azji, тернопільський Los Colorados, андеграундний львівський Jack O’Lentern, улюблена багатьма фолькова «ДримбаДаДзига»... Щодо денної сцени, то з-поміж 185 заявок, які надійшли від молодих та досвічених команд, відібрано тільки дев’ять (уявляю копітку роботу компетентного журі). Десятого учасника оберуть прихильники, голосуючи на офіційних сторінках фестивалю в соціальних мережах. Належну увагу приділяють мистецькій, екологічній та спортивній програмам. Адже ідея фесту полягає в об’єднанні активної, позитивно налаштованої, творчої молоді під гаслом «Я люблю Карпати», повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Випуск газети №:
№103, (2011)Рубрика
Культура