Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

17 березня, 00:00

Олександр Долгополов — у чвертьфіналі тенісного турніру серії «Мастерс»

Українсько-бельгійський дует Олександр Долгополов — Хав’єр Мелісс вийшов до чвертьфіналу парного розряду на тенісному турнірі серії «Мастерс» в Індіан-Уеллсі (США) з призовим фондом 3,645 мільйона доларів. У другому колі європейський тандем вирвав перемогу у найсильнішої пари світу у складі братів-близнюків Боба і Майка Брайанів із США — 7:5, 6:7 (9:11), 10:7, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на офіційний сайт змагань. Путівку до півфіналу турніру Олександр Долгополов і Хав’єр Мелісс розіграють у середу в протистоянні з британськими братами Енді та Джеймі Мюррей.

У Львові привертають увагу до багатоетнічного минулого

У львівському Центрі міської історії експонуватиметься виставка, яка є підсумковим показом проектів, що надійшли на Міжнародний конкурс архітектурних, дизайнерських та ландшафтних проектів для впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією у місті Лева. Мета заходу — привернути увагу до багатоетнічного минулого. Конкурс торік оголосив виконавчий комітет ЛМР, який обрав три ділянки, пов’язані з життям єврейської громади Львова до Другої світової війни та з її винищенням під час Голокосту: «Площа синагог», «Меморіальний парк «Бесойлем — дім вічності» та «Меморіальний парк «Янівський концтабір». Загалом організатори отримали 70 проектів, зворотні адреси яких — Мексика, Італія, Австрія, Україна, Франція, Німеччина, Голландія, Ізраїль, Гонконг, Польща, Чеська Республіка, Португалія, Австралія та США. На виставці представлять проекти-переможці та проекти з почесними відзнаками. В рамках заходу — дискусії з авторами, істориками та архітекторами. Ідея проведення конкурсу виникла 2008-го — під час міжнародної конференції «Єврейська міська спадщина й історія Центрально-Східної Європи», яку провів Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Співорганізатором конкурсу також виступив українсько-німецький проект Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародної співпраці «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова», повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

72-у річницю Карпатської України урочисто відзначили на Закарпатті

Мітинг-реквієм, традиційно, відбувся біля пам’ятного знака Січовим Стрільцям на Красному Полі, що поблизу міста Хуст. Вшанувати пам’ять учасників подій 1939-го в меморіальний парк приїхало керівництво краю: очільники районів, мери міст, закарпатці. Доктор історичних наук, ректор Ужгородського національного університету Микола Вегеш у своєму виступі зазначив: «Саме 15 березня 1939 року Закарпаття вибороло незалежність. Історичну вагу тих подій важко переоцінити. Закарпатці зі зброєю в руках піднялися на захист своєї молодої держави. І сьогодні, через 72 роки, ми можемо з гордістю сказати: Карпатська Січ першою в Європі чинила опір агресору». Тематичні заняття провели в школах та вишах краю. Вони спрямовані на виховання в молодих людей патріотизму, поваги до історичної минувшини рідної землі. Також у рамках святкування днів Карпатської України в Ужгороді відбулася низка презентаційних заходів у вишах та бібліотеках. Предметом розмови стали історично-публіцистичні видання, присвячені подіям українських визвольних змагань, зокрема, книги спогадів генерал-хорунжого армії УНР, дипломата, начальника штабу «Карпатської Січі» Василя Филоновича «Березневі дні Карпатської України». До речі, в березні в м. Хуст проводитиметься ІІІ Відкритий обласний фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле», повідомляє Вікторія САБО, Ужгород.

Леонід Кучма пропонує ... віддати ракетобудування Росії

Цими думками він поділився у Дніпропетровську з учасниками круглого столу, присвяченого 100-річному ювілею видатного конструктора Михайла Янгеля. Обговорюючи його внесок у розвиток вітчизняної ракетно-космічної техніки й обурюючись із приводу сучасного стану галузі, Л. Кучма відзначив, що 2011 року на її розвиток виділили всього 60 млн. гривень, тоді як на підготовку й проведення «Євро» — 36 млрд. гривень. «Я ось думаю, — сказав екс-президент, — можливо, якщо нам все це не потрібно, то ми все віддамо сусідній Росії? Щоб спадщина не пропала даремно. Раніше я думав про це як про напівжарт, а тепер — серйозно». Л. Кучма нагадав, що зараз Росія намагається створити власну стратегічну ракету, яка могла б замінити на бойовому чергуванні південмашівську «Сатану» СС-18, а тому досвід дніпропетровських конструкторів у сусідній країні могли б гідно оцінити. Як колишній директор «Південмашу» Л. Кучма вважає, що це гігантське підприємство треба реструктуризувати, виділивши з його складу окремі виробництва, безпосередньо не пов’язані з випуском ракетної техніки. «Для випуску «Зенітів» і «Циклонів», — сказав екс-президент, — такий великий завод не потрібен». Розвиваючи свої думки, екс-президент заявив, що стратегічне партнерство з Росією має бути для України на першому плані. «Я Росію люблю, — зізнався він, — але вона часто дивиться на Україну з позиції «я сказав — ти зробив». А я хочу, щоб Росія і Україна були стратегічними партнерами й розмовляли одна з одною на Ви, щоб від цього отримували задоволення обидві сторони, а не одна». Проте Л. Кучма впевнений, що Україні треба шукати консенсус із Російською Федерацією. Тоді вона зможе отримувати нові замовлення, в тому числі й у космічній галузі. Поки ж переговори з приводу всіх проблем, які сьогодні існують між Україною і Росією, визнав колишній президент, «ідуть із великим скрипом». Характерно, що на політичній арені Леонід Кучма стартував з фрази «я не політик, я ракетник»... Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати