Перейти до основного вмісту

За здоров’ям — в ополонку

Українські моржі проводять фестивалі й закликають до зимового купання
11 січня, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

В Україні відкрився сезон моржування. Своєрідний старт дали кримчани, провівши в Євпаторії на Різдво традиційний зліт любителів зимового купання. На нього з’їхалося понад півсотні моржів з усіх куточків півострова. До речі, цієї зими вода в Чорному морі біля берегів Криму не зовсім порадувала моржів. Її температура — плюс 10, тоді як в минулому році вона була лише 3 градуси. Тому моржі сподіваються, що до Водохреща вода стане прохолоднішою і вони ще надолужать втрачене.

Після Євпаторії естафету купання в крижаній воді підхопить гірськолижний курорт Буковель, де вже три роки поспіль проводиться Всеукраїнський фестиваль моржів. Сюди відсвяткувати Водохреща та скупатися в ополонці щороку приїздить близько 200 учасників. Скільки ж в Україні налічується любителів моржування в цілому, точної цифри, на жаль, ніхто не назве.

Як пояснив керівник львівського клубу моржів Олексій Гарон, найчастіше цим займаються громадські організації, які об’єднують від десяти до 50 учасників, або ж люди поодинці ходять купатися в зимові ополонки. «Наприклад, у Львові є п’ять-сім місць, де проводять оздоровчі процедури моржі. І до кожної з них ходить десятків зо два осіб. Якщо взяти по всій Україні, то кілька тисяч, можливо, й набереться», — додає Олексій Гарон.

Пірнути ж у холодну воду людей змушує бажання мати міцне здоров’я. Адже про переваги та користь організму від моржування говорить багато лікарів. Єдине застереження — не перестаратися і починати загартування холодною водою лише під контролем фахівців. Першої зими у воді можна бути лише 20 секунд, наступного сезону — 40—50 секунд, а на третій сезон — 60—70 секунд.

Якщо два-три рази на тиждень купатися в ополонці, можна забути про грип та ангіну, стверджують прихильники моржування. Також зникають набряки та запалення, оновлюються тканини організму. Моржування підвищує працездатність, опірність організму до холодових, психічних і фізичних навантажень, виліковує радикуліти, гіпертонію, гіпотонію, туберкульоз легень, цукровий діабет, хронічні шлунково-кишкові захворювання, шкірні захворювання тощо. Було підраховано, що кількість простудних захворювань при моржуванні знижується в 60 разів, а непростудних — у 30 разів.

Клуби моржів існують у більшості міст України, де є водойми. І оскільки сезон зимового купання в розпалі, тут чекають на новачків, які вже вирішили стати на шлях здоров’я.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати