Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

15 липня, 00:00

Третина столичних атракціонів небезпечні для відвідувачів

Серед 153 перевірених атракціонів у столичних парках і скверах більше третини мають статус підвищеної небезпеки. За їхнім станом ретельно стежать органи контролю. Як повідомили у прес-службі Київського відділення Держміськпромнагляду, в результаті позачергової перевірки фахівці виявили 43 порушення правил будови й безпечної експлуатації подібної техніки. Найпоширеніші — відсутність дозволів на експлуатацію, відсутність техогляду, претензії щодо пожежної безпеки. Так, три київські атракціони — Твістер, Топ-сноп і дитяче колесо огляду «Коти» у Парку ім. Рильського — закрили. До адміністративної відповідальності притягнено сімох посадових осіб. «Багато господарів зрозуміли, що вигідно зробити все як належить і спокійно працювати. Атракціони, де власники дотримуються всіх правил експлуатації, а відвідувачі — правил поведінки (таких — переважна більшість у місті), можна вважати безпечними», — сказав Борис Фуголь, заступник керівника Держінспекції котлонагляду по Київській області й Києву. Зазначимо, що нині в столиці — 171 атракціон, із них 79 — підвищеної небезпеки. Нагадаємо, у київських парках уже цього року почнуть демонтувати застарілі атракціони й встановлюватимуть сучасні. Так влада планує незабаром встановити по 1—2 сучасних атракціони в шести столичних парках.

У Донецьку відкрився Музей команди «Шахтар»

У середу, 14 липня, на «Донбас-Арені» було відкрито Музей донецького «Шахтаря», повідомляє «Кореспондент». Експозиція музею, яка охоплює період від 1930-х років до сьогодні, робить екскурс у десятиліття розвитку команди. Вже біля входу до музею розміщено величезну інтерактивну стіну, на якій можна переглянути унікальні кадри хроніки. Експозиція розповідає про кубкові перемоги «Шахтаря» у 1960-х роках, дебют у єврокубках у 1970-х, завойовані кубки України у 1990-х, перемоги у чемпіонатах України і завоювання Кубку УЄФА у 2009 році. Першими — у період із 15 по 25 липня — потрапити в Музей «Шахтаря» зможуть власники сезонних абонементів на матчі «гірників». З 26 липня його зможуть відвідати усі бажаючі.

На Дніпропетровщині реставрують козацький собор ХVIII століття

Працівники підприємства «Укрєвропокрівля» з Дніпропетровська розпочали виконання зовнішніх робіт у козацькому Свято-Троїцькому соборі, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на прес-службу Новомосковської міськради. Сучасна реконструкція має обійтись у 13 млн. грн., із них 8 млн. грн. — державним коштом. У 2008 р. Свято-Троїцькому собору виповнилося 230 років. Його було збудовано в 1772—1781 рр. за ініціативи кошового Чепіги, самарського полковника Головатого та ін. Новомосковську церкву вважають шедевром дерев’яної монументальної архітектури козацького бароко ХVІІІ століття. Це єдиний дев’ятибанний хрестово-купольний храм в Україні й належить до 100 найкращих дерев’яних споруд світу, внесених до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Нагадаємо, що Свято-Троїцький собор у Новомосковську є прототипом собору з відомого роману «Собор» Олеся Гончара.

У підтоплених селах Буковини хворіють через немиті овочі

У підтоплених районах Чернівецької області зафіксовано 27 випадків гострих кишкових інфекцій, повідомляє заступник головного лікаря облСЕС Наталія Гопко. У всіх хворих, з яких 16 — це діти, діагностовано гастроентероколіт. Серйозніших захворювань, наприклад, гепатиту, загроза якого є дуже ймовірною через підтоплення криниць та водозаборів, наразі немає. Випадки кишкових інфекцій діагностують у всіх районах області та у Чернівцях. Якщо в місті причини захворювання різноманітні, то на селі люди страждають через звичку їсти немиті овочі просто з грядки. Попри це, спалахів гострих кишкових інфекцій в області немає. За словами інфекціоністів, нинішній рівень захворюваності аналогічний попереднім рокам. Однак вони побоюються, що велелюдні застілля, які зазвичай бувають на Буковині після закінчення Петрівського посту, у нинішньої ситуації можуть обернутися масовими харчовими отруєннями. Одне з таких сталося в області напередодні повені. Після поминок, де гості наминали розімлілі від спеки страви, двадцятеро з них потрапили до лікарні з діагнозом сальмонельоз, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.

Депутати просять перевірити зміни до Конституції від 2004 року

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222 — IV. Відповідне подання надійшло від 252 депутатів, повідомляє прес-служба суду. Згідно з Регламентом Конституційного Суду України, конституційне подання передано на вивчення в Секретаріат Суду. «Три перших прізвища в поданні, а зазвичай вони і є авторами, це Комар, Забарський та Горенко», — повідомили Українській правді в прес-службі КС. Всі троє є депутатами від Партії регіонів. Як відомо, в результаті цього закону було змінено форму правління від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської, що суттєво звузило повноваження президента. Партія регіонів в 2004-му голосувала за зміни до Конституції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати