ЩОДЕННИК
Що таке співчуття? Розуміння поточного моменту, або болісне сприймання чужого болю? Якщо все ж таки чужого болю — то відразу постає питання, а як же ми тоді можемо сприймати чужий біль як свій власний, якщо в кожного з нас і своїх проблем вистачає з головою! А може співчуття — це те, як ми реагуємо в екстреній ситуації, коли від нас вимагається допомога комусь? Я все ж таки схильна розуміти співчуття більш корисною річчю для себе самого. Допоможи собі витримати кожен день боротьби за життя.
Як часто ми бачимо тих, хто здався під тягарем проблем, невдач, втрат людей, може співчуття для самого себе корисніше, аніж для когось іншого. Багато хто з нас досягає поставлених цілей у житті, не згинає спину під тягарем щоденного побуту та нашої суворої дійсності! Мабуть не всі — це точно! Допомагаючи собі, допомагаєш усім — чи не так?! Просто на одну успішну, удачливу людину стане більше, а це не так вже й погано!
Співчуття — мабуть висока матерія і для кожної людини це розуміння суто індивідуальне! Мабуть, у кожного є власний трактат на теми співчуття і співпереживання! Багато що родом із дитинства. Коли нас учили допомагати бездомним кішкам і собакам, виносити з дому шматочок м’яса чи хліба, а чому не вчили забирати кожного бездомного додому? Ось і думай, що краще: винести БОМЖЕВІ шматочок хліба чи влаштувати його під дах у нормальні умови. Так що ж таке співчуття сьогодні? Найбільш правильно буде сказати — це мабуть жити так, щоб тим, хто живе поруч із тобою було комфортно й затишно. Найчастіше ми якраз і забуваємо про тих, хто найближче до нас перебуває, власне, поряд. А рідні й близькі люди найбільш уразливі, що стосується нашого співчуття, оскільки до них ми його застосовуємо вкрай рідко! Любіть і цінуйте тих, хто з вами поруч і хто з вами ділить ваші радощі й печалі, не забувайте про них — це мабуть і буде найкращим співчуттям ...