Перейти до основного вмісту

Кремль заповнює порожнечу...

Обігруючи байдужу Америку та некомпетентний ЄС
29 квітня, 00:00

Ніби ніколи й не було помаранчевої революції. Усього декілька тижнів інтенсивних зусиль із часу приходу до влади — й новому Президентові Януковичу вдалося знищити майже всі прозахідні напрямки політики свого попередника, Віктора Ющенка.

Проросійський керівник отримав чимало запевнень у доброму ставленні до нього президента Медведєва та прем’єр-міністра Володимира Путіна: Кремль на повну котушку використовує байдужість із боку США й нездатність Євросоюзу відновити свій вплив у Києві.

Янукович відкинув плани про вступ до НАТО ще до того, як подарував російському Чорноморському флоту продовження оренди на 30 років, що гарантує його перебування в Севастополі до 2047 року (так у тексті, насправді на 25 років, до 2042 року. — Прим. перекл.).

Поки опозиція нервово палила й гнівно закидала його тухлими яйцями, новий Президент на Раді Європи в Страсбурзі відмовлявся від іншого ключового напрямку політики Ющенка.

Він заявив, що голод, який убив мільйони українців в 30-х роках, не був обумовлений геноцидом із боку Радянського Союзу, але став «спільною трагедією» з Росією, Білоруссю та Казахстаном, які були в руках Йосипа Сталіна.

Україна повністю залежить від російських постачань газу й от тепер вона отримує знижку ціни на газ; крім того, Путін запропонував об’єднати ядерні галузі промисловості двох країн у спільну компанію, а також утворити спільні підприємства в галузі кораблебудування та літакобудування.

Усе це лунає музикою в вухах Партії регіонів, що підтримує Януковича та складається з його російськомовного оплоту на сході й півдні України. Але це ж і підтверджує гірші побоювання націоналістів Західної України, які на президентських виборах у лютому віддали проти нього переважну більшість голосів.

Опозиційний рух проти політики Януковича загрожує поглибити географічний розкол, що може означати, що Західна Україна відкине його як Президента.

Хвалене розширення «області впливу» зовнішньої політики Євросоюзу нестримно перетворилося на ілюзію після заяв окремих держав — членів союзу про укладення договору з Путіним у галузі енергетики.

На прес-конференції з італійським прем’єр-міністром Сільвіо Берлусконі, яка відбулася в понеділок, російський прем’єр заявив, що італійські компанії отримали контрактів на 2 млн. доларів для будівництва газопроводу з Росії до Німеччини; французька EDF матиме 20% акцій у проекті South Stream, який понесе енергію до Європи під водами Чорного моря.

Обидва газопроводи йдуть в обхід української гілки, ліквідуючи доходи від транзитних зборів і ставлячи країну в іще більшу залежність від Москви.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати