Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

03 березня, 00:00

Українці не довіряють Верховній Раді

Більше 80% українців не довіряють Верховній Раді. Такі дані соцопитування оприлюднила програмний координатор відділу політичного аналізу Лабораторії законодавчих ініціатив Олена Чабаненко, повідомляє УКРІНФОРМ. «З-поміж усіх владних інститутів вітчизняний парламент користується фактично найменшим рівнем суспільної довіри: повністю не довіряють Верховній Раді України 58,2% респондентів, тоді як частка осіб, які повністю або переважно довіряють парламенту, становить 12,1%; повністю довіряють своєму парламенту лише 2,6% українців», — зазначила експерт. За її словами, за рівнем суспільної недовіри парламент може конкурувати хіба що з президентом (на момент проведення дослідження президентом був В.Ющенко). «Найбільший рівень суспільної недовіри до ВР — серед людей віком від 25 до 39 років. У регіональному розрізі найменший ступінь довіри до Верховної Ради України спостерігається на сході (92,6%), в місті Києві (91,1%), на південному заході (90,2%) та в Криму (88,3%)», — додала О.Чебаненко. Також вона назвала основні причини недовіри Верховній Раді України, зокрема, корумпованість депутатів (46,8%), нездатність депутатів ухвалювати рішення, що спрямовані на розвиток країни (32,6%), залежність депутатів від інтересів великого бізнесу (31,2%) та пріоритет особистих інтересів депутатів над національними інтересами (27,1%).

У Львові встановлять пам’ятник розстріляним у 1941 році вченим

У Львові цього року буде встановлено пам’ятник вченим Львова, розстріляним у 1941 році на Вулецьких пагорбах міста, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Львівської міської ради. Як зазначається у повідомленні, у львівському музеї ім. С. Крушельницької відбулося нагородження учасників конкурсу на кращий проект пам’ятника вченим міста Львова, розстріляним 1941 року на Вулецьких пагорбах. Конкурс проходив у рамках українсько-польської співпраці. Перше преміальне місце здобув учасник із Польщі Олександр Слива. Спеціальну премію отримав авторський колектив зі Львова у складі Олега Трофименка та Дмитра Сорокевича. Конкурс проходив за спільною ініціативою міського голови Львова та президента міста Вроцлава. Пам’ятник заплановано відкрити цього року.

У нас зростає народжуваність

У 2009 році рівень народжуваності зріс на 1,5%, до 518 тисяч дітей порівняно з 510 тис., повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. На загальне зростання народжуваності в Україні, на думку фахівців, вплинуло зменшення кількості абортів. Також завдяки поступовому впровадженню системи сучасних перинатальних технологій (збільшення кількості партнерських пологів до 51%) вдалося знизити рівень ускладнених пологів з 50% до 36,7%, що істотно впливає на рівень материнської смертності і смертності серед новонароджених. Як наслідок цих заходів знижено рівень захворюваності дітей з 202 на 1000 дітей у 2007 році до 171,5 на 1000 дітей у 2008 році. В Україні також знижено рівень інфікування немовлят від матері хворої на ВІЛ/СНІД з 7,2% в 2007 році до 6,2% завдяки створенню в Україні чіткої організаційної системи взаємодії родопомічних закладів із центрами профілактики й боротьби зі СНІДом.

На гостини до березневого кота

Як відомо, у перший день весни відзначають Всесвітній день котів. Сприймати цих тваринок можна по-різному. Так, вони гуляють, як собі знають. А ще це — герої-виконавці дитячих колискових, уособлення витонченої грації та абсолютної хижості, охоронці домашнього вогнища та втілення ѓламуру. Усі ці асоціації знайшли своє відображення у роботах учасників мистецького проекту «В гостях у березневого кота» в Художньому музеї Черкас.

Учні художніх шкіл міста зустрічали відвідувачів на сходах, перевтілившись у котів та кицьок. Хвостаті й вухаті, в намистах із сосисок, хлопці й дівчата ховали посмішки за намальованими вусами, граючись клубочками пряжі. А далі — справжнісіньке тобі котяче царство! Коти мальовані, ліплені, сфотографовані й вирізані оселилися в музеї. Вихованці відомої черкаської мисткині Асі Гонци, викладачки Школи паперової пластики, вирішили ще й максимально «окотячити» залу, в якій проходить виставка:

— Роботи ми розмістили швидко, а потім робили паперову інсталяцію — вирізали з білого паперу сліди котячих лапок, котів і кицьок, будинки, антени, кістяки риб, а ще — ім’я й прізвище кожного автора витнули на папері — вийшли такі собі імпровізовані підписи до робіт. Потім усе це прикріплювали на стіни. Два дні працювали, — розповідає Ася Гонца.

Особливо сподобалася виставка дітлахам. Вони роздивлялися роботи, гралися клубочками, яких було чимало, й просили дорослих сфотографувати їх біля «оцієї кицьки із ѓудзиком замість носа» або «отієї смішної й кучерявої». Виставка триватиме впродовж місяця, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати