Перейти до основного вмісту

Шлях від «Колиски» до мами

Діти в Новосілківському дитячому будинку — нарозхват
10 квітня, 00:00
ФОТО АВТОРА

Питання усиновлення дітей в Україні ще довгий час буде актуальним, адже нині у нас — 103 тисячі сиріт та соціальних сиріт, які потребують сімейного тепла. В останні роки українці все охочіше беруть на виховання чужих дітей. Але перш ніж знайти свою другу сім’ю, більшість дітей дізнаються, що таке дитячий будинок чи інтернат. Цей досвід — різний, часто — дуже травматичний. Але навіть із такими «казенними» будинками трапляються випадки. Як, наприклад, виховний заклад «Дитячий будинок «Колиска дитячої надії» у с. Новосілках, що під Києвом. Його незвичність хоча б в тому, що він — приватний: утримується на кошти окремих благодійників та бізнес-структур і є одним із перших в Україні ліцензованих приватних дитячих будинків з високим рівнем добробуту.

Ще одна його унікальність — дітей, які потрапляють сюди, дуже швидко всиновлюють. Лише минулого року 13 з 19 вихованців «Колиски...» знайшли нові сім’ї. Та навіть минулого тижня шість малюків переїхали з цього дитячого будинку до своїх нових українських (що важливо!) мами й тата.

— Секрет такої успішної роботи — у правильно організованій реабілітації дитини. Зусилля майже 20 працівників спрямовані в першу чергу на подолання наслідків педагогічної занедбаності вихованців, обѓрунтованої попереднім досвідом знаходження в несприятливих умовах. Ми створюємо таку атмосферу в нашому маленькому соціумі, що діти самі «витягують» одне одного до рівня маленької особистості, а індивідуальний підхід вихователів до кожної дитини лише підсилює результат дитячих прагнень стати усиновленим. Стратегічна мета — вивести дитину на стежинку від «Колиски» до майбутньої родини, — розповіла директор закладу Тетяна Петруннікова

Постійні помічники «Колиски» — Благодійні фонди «Зоряна мрія», Національний авіаційний університет, вітчизняні шоу-зірки та політики.

— Із «Колискою дитячої надії» наша співпраця триває вже третій рік, і кожна зустріч із її вихованцями — радість. Вона — частина філософії розвитку бізнесу, етап соціального проекту «Велике серце маленького життя» й бажання підтримати національну систему турботи про дітей, підсиливши її власною небайдужістю до тих малюків, хто вже крокує від небайдужих вихователів до своїх прийомних батьків, — каже генеральний директор управляючої компанії Групи «Фокстрот» Володимир Шульмейстер, котра свято Благовіщення, на яке припала дев’ята річниця від створення «Колиски...», потішила вихованців дитячого будинку спортивними костюмчиками, розвиваючими та м’якими іграшками, а також дитячим будиночком-гіркою для колективних розваг.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати