Коротко / КУЛЬТУРА
Пригоди професора тривають
Автор «Коду да Вінчі» Ден Браун завершив роботу над новою книгою про пригоди професора Роберта Ленгдона, повідомляє Reuters із посиланням на телепрограму Entertainment Tonight. Офіційне видавництво Doubleday, що співробітничає з Брауном, наразі не підтвердило інформацію про нову книгу.
За даними з неофіційних джерел, нова книга має робочу назву «Ключ Соломона» (The Solomon Key), її дія розгортається у Вашингтоні, а в центрі сюжету опиняються масони. «Ключ Соломона» стане першою книгою Брауна з 2003 року, коли в продаж надійшов «Код да Вінчі», що став міжнародним бестселером. Професор Роберт Ленгдон є головним героєм «Коду да Вінчі» та його пріквела — «Янголи і демони». У екранізації «Коду да Вінчі», що вийшла на екрани 2006 року, роль Ленгдона зіграв Том Хенкс. Картина зібрала у світовому прокаті більш ніж $750 мільйонів. Фільм на основі «Янголів і демонів», також із Хенксом у головній ролі, вийде на екрани в травні 2009 року.
Епоха на ім’я Янковський
Популярний актор Олег Янковський відсвяткував 65-річчя (40 років він віддав театру й кіно). Фільм «Служили два товариші» та серіал «Щит і меч» принесли артисту успіх і всенародну славу. Всього актор знявся більш ніж у ста фільмах, працюючи з такими великими режисерами, як Андрій Тарковський, Михайло Швейцер, Тетяна Ліознова, Карен Шахназаров, Валерій Тодоровський, Марк Захаров.
— Я назвав би Янковського найбільш органічним аристократом радянського й російського кіна, — сказав РІА «Новостям» відомий кінорежисер Роман Балаян, у якого Янковський знявся в шести фільмах, серед них — і в такій культовій картині, як «Польоти уві сні та наяву». — Харизма Янковського, масштаб його особистості й таланту такі, що присутність його у кадрі несе набагато більше, ніж сама роль. У його мовчанні — а здатністю тримати паузу володіють поодинокі актори — завжди є таємниця, недосказаність, багатозначність, аристократизм і глибина. Замишляючи сценарій або зйомки свого нового фільму, я завжди думаю про те, щоб у ньому був зайнятий Янковський. Радий знову зустрітися з ним під час роботи...
Із Захаровим — художнім керівником і головним режисером театру «Ленком», де Янковський служить із 1975 року, він створив десятки чудових робіт у театрі й на телебаченні: «Звичайне диво», «Барон Мюнхгаузен», «Убити дракона», «Оптимістична трагедія», «Чайка», «Все оплачено», «Блазень Балакірєв», «Одруження» (остання його театральна робота).
— Олег — вражаючий партнер, із яким можна інколи «злетіти», — підкреслює Інна Чурікова. — Він дає тобі таку можливість — відчути ці миті щастя на сцені. Олег єдиний і неповторний. Він істинний актор і унікальна людина. Він сприймає життя із вдячністю, йому не притаманна агресія або якась ненависть, він надзвичайно мужній. Він любить талановитих, гарних людей. У Олега так багато чеснот, саме з них і виникає його неповторна акторська індивідуальність, під владну чарівність якої потрапляємо й ми, його партнери, і, звісно, глядачі.
Найбільшим успіхом у житті й багатством Олег Іванович вважає свою сім’ю: дружину Людмилу Зоріну, сина Філіпа, невістку Оксану та внуків Ваню й Лізоньку.
Топ-поп десятка
Елвіс Преслі, який помер 1977 року, очолив список знаменитостей, із якими любителі музики хотіли б познайомитися найбільше, повідомляє MusicNews. Відповідне опитування було проведене творцями музичного онлайн-проекту Music Choice. Крім того, меломани, які взяли участь у соціологічному дослідженні, організованому Music Choice, хотіли б зустрітися з вокалістом Queen Фредді Мерк’юрі, який помер 1991 року (третє місце у списку), убитим 1980 року Джоном Ленноном (четверте місце), а також із померлим від раку 1981 року Бобом Марлі (шосте місце). На сьомому місці рейтингу розташувався гітарист, співак і композитор Джимі Хендрікс, який загинув внаслідок передозування снотворними препаратами 1970 року. Також любителі музики проголосували за лідера каліфорнійської групи The Doors Джима Моррісона (восьме місце), офіційною причиною смерті якого було названо серцевий напад, що стався у співака 1971 року.
Примітно, що до топ-10 музикантів, із якими б хотіли познайомитися меломани, потрапили лише чотири живі знаменитості: це американська поп-виконавиця Мадонна (друге місце рейтингу), лідер ірландської рок-групи U2 Боно (п’яте місце), співак Майкл Джексон (дев’яте місце) і колишній учасник британського колективу Take That Роббі Вільямс (десяте місце).
Безкоштовна музика
Найбільші лейбли дозволили музичному інтернет-сервісу Spotify безкоштовно транслювати їхню музику користувачам, пише lenta.ru з посиланням на The Times. Обсяг каталогу Spotify становить чотири мільйони пісень, що робить його порівнянним з iTunes, де зберігається понад десять мільйонів треків. Spotify не дозволяє скачувати пісні, але дозволяє створювати й безкоштовно прослуховувати плейлисти. Раз на півгодини користувач чує 15-секундну рекламу. У випадку, якщо користувач не хоче слухати рекламу, він може оформити підписку, яка коштує близько десяти євро на місяць. Поки що послуги Spotify, який проходить бета-тестування, доступні не в усіх країнах світу. Принаймні, Росія до них не належить. Окрім того, зареєструватися у Spotify можна лише за запрошенням. Spotify — не перший сервіс, що намагається монетизувати ідею безкоштовного прослуховування музики. На початку 2008 року ресурс QTrax пообіцяв відкрити доступ до 25 мільйонів безкоштовних пісень. Студії звукозапису заборонили йому це робити. У результаті QTrax досі не запустився.
Лауреат Домінго
Іспанця Пласідо Домінго названо першим лауреатом премії імені шведської оперної діви Біргіт Нільсон. Як повідомляє France Presse, грошова частина нагороди складає один мільйон доларів (792 тисячі євро). Офіційна церемонія вручення премії відбудеться наприкінці року. Агенція зазначає, що премія Нільсон стала найбільшою в царині класичної музики. Lenta.ru нагадує, що Біргіт Нільсон незадовго до смерті (вона померла 2005 року) сама обрала Домінго першим одержувачем своєї премії, але до дня оголошення лауреата його ім’я трималося в таємниці. У прес-релізі йдеться, що нагорода присуджена іспанцю за «видатні досягнення в оперному мистецтві», «легендарну кар’єру, що охоплює 40 років» і «виконання 130 ролей» (стільки не доводилося співати жодному тенору в історії). Нільсон і Домінѓо виступали разом кілька разів. Уперше вони вийшли на сцену разом у «Тосці» в Метрополітен-опера 1969 року.
Випуск газети №:
№32, (2009)Рубрика
Культура