Коротко / УКРАЇНА
У Тернополі встановили пам’ятник Степану Бандері. Не лише за державний кошт
Тернопіль став другим обласним центром після Львова, де постав пам’ятник легендарному провідникові ОУН Степанові Бандері. Як відзначив заступник голови братства ОУН—УПА Подільського краю «Лисоня» Оксентій Каменюк, молодого Степану Бандеру тернополяни увічнили в такому ж пориві, в якому він був у житті. Архітектор пам’ятника — Данило Чепіль, скульптор — Роман Вільгушинський. Висота пам’ятника разом з постаментом — майже 6 метрів. Як розповів голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь, рішення про встановлення монументу Бандері в Тернополі було підписано ще у 1999 році й лише тепер, через 10 років, воно було виконано. До його спорудження залучали не лише державні кошти, а й благодійні внески багатьох спонсорів, громадських і політичних організацій. В області це вже восьмий пам’ятник легендарному провідникові. Адже з Тернопільщиною пов’язано немало сторінок життя Степана Бандери. Зокрема, у селищі Ягільниця Чортківського району він навчався у місцевій школі, певний час проживав у Бучачі, а в Кобиловолоках Теребовлянського району Степан Бандера часто гостював у сестри Оксани. «Від імені родини Бандери хочу подякувати усім, хто не тільки допомагає встановлювати правду про долю діда Степана Бандери, але й увічнюює його пам’ять і такими пам’ятниками. Та, мабуть, найкращим пам’ятником тому поколінню, яке представляв Степан Бандера, буде гідне місце України в родині європейських держав», — зазначив онук провідника ОУН Степан Бандера-молодший, який взяв участь у кількатисячному мітингу.
Як зауважують тернопільські школярі, члени молодіжної організації «Пласт», і через багато років постать легендарного провідника є показовою для теперішнього молодого покоління.
«Я дуже пишаюся тим, що в Україні були такі видатні люди, які зробили багато для нашої батьківщини, які боролися за її незалежність», — каже Ярослава Тарас. А Сергій Корольчук додає: «Постать Степана Бандери, напевно, завжди буде актуальною для України, для нашої молоді, оскільки ця людина здобувала свободу нашої держави», повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
Новації від глави УГКЦ
«Дорога до себе» — так називається аудіопроект на трьох компакт-дисках, що їх випустив Верховний архієпископ Києво-Галицький УГКЦ блаженніший Любомир Гузар. Це перший проект глави УГКЦ, в якому він запропонував слухачам міркування на важливі суспільно-релігійні теми — погляд на владу і багатство, церкву і молодь, еміграцію і ставлення до чужинців, журналістів і підприємців, моральність у політичному та суспільному житті. Використавши новітні технології, матеріал подано у жанрі інтерв’ю. З блаженнішим бесідували журналісти Євген Глібовицький та Дмитро Сіманський (Крикун).
«Якщо вчитель, навіть у середній школі... бере хабар від учня, чи той учень може вирости на чесну людину?.. Так вчитель робить страшну кривду своїм учням. На мою думку, це найгірша форма хабарництва, бо вона нищівна...» — говорить глава УГКЦ у «Дорозі до себе» про хабарництво. «Не гроші є беззастережним злом, а їхній ужиток. Мало хто, на жаль, вміє бути багатим... Багатство є небезпекою. Хто вміє собі з тою небезпекою дати раду, може робити великі і добрі діла...» — сказав блаженніший Любомир про гроші та підприємництво.
Вступне слово до інтерв’ю на компактах — віце-ректора Українського католицького університету, дисидента, багатолітнього в’язня радянських концтаборів, письменника Мирослава Мариновича. В ньому, зокрема, йдеться про те, що вразило особисто М. Мариновича в «Дорозі до себе»: «Це зіткнення двох ритмів життя — світського та християнського. Журналісти вміло передають нетерплячку сучасної стурбованої свідомості, яка прагне негайних і остаточних розв’язків — знаменитого «все й відразу». І щоразу ці хвилі модерної невгамовності накочуються на спокій і душевну рівновагу монаха, який знає, що все — в руках Божих».
Кошти від реалізації компакт-диску скерують на будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Економічна криза буковинську владу не лякає
Вона планує не допустити різкого зменшення обсягів виробництва, працевлаштувати п’ять тисяч безробітних, вивільнення яких очікується внаслідок кризи, підтримати соціально незахищені верстви населення та ще й набути досвіду достойного виходу з кризових ситуацій. Про це заявили на підсумковій прес-конференції керівники Чернівецької області — голова обласної державної адміністрації Володимир Куліш та голова обласної ради Іван Шилепницький.
Задля того, щоб буковинці якомога менше постраждали від економічних негараздів, було розроблено та затверджено на сесії обласної ради «Регіональні заходи з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку області». Вони передбачають врегулювання ситуації у фінансово-банківській сфері, у сфері виробництва, цінової політики на споживчі товари та послуги, у зовнішньоекономічній та інвестиційній діяльності. Влада також прагне попередити різке згортання бізнесу та не допустити масового звільнення працівників. Як розповіла голова постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань економіки, бюджету та інвестицій Тамара Семенович, для підготовки цих заходів було залучено науковців, громадські організації, підприємців, представників виконавчої та представницької влади, кожен з яких висловив практичні пропозиції, виходячи зі своїх позицій та компетенції. На практиці вони передбачають запровадження економії в бюджетній сфері, визначення пріоритетності у фінансуванні діючих сьогодні в області програм, запровадження контролю за цінами на ринках споживчих товарів та послуг, включаючи ціни в аптечній мережі. На Буковині також планується спрощення процедур дозвільного характеру для суб’єктів підприємницької діяльності, для безробітних буде запроваджено семінари, де навчатимуть основам ведення бізнесу, та гарячі лінії, за якими люди, що втратили роботу або опинились перед такою загрозою, зможуть отримати консультації. Водночас здійснюватиметься контроль за виплатою заробітної плати працюючим, а для громадян, які мають вільні кошти, планується запровадити перспективні інвестиційні проекти. На думку голови бюджетної комісії Чернівецької облради, вплив кризи на Буковині не настільки відчутний, як в інших регіонах України, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.
Випуск газети №:
№1, (2009)Рубрика
День України