Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

20 грудня, 00:00

Буш займатиметься підготовкою зарубіжних лідерів

Джордж Буш після закінчення терміну президентства відкриє Інститут свободи в Далласі (штат Техас), в якому готуватимуть майбутніх зарубіжних лідерів. Як повідомила прес-секретар Білого дому Дана Періно, Буш «планує створити інститут суспільної політики, який буде позапартійним і буде допомагати лідерам по всьому світу вчитися тому, як стати ще більш кращими лідерами». «Він уже намітив таких лідерів, як Тоні Блер і колишній президент Іспанії Хосе Марія Аснар, щоб вони приїхали і взяли участь у підготовці таких лідерів, як Михайло Саакашвілі в Грузії», — сказала прес-секретар президента США. «Президент Буш хоче запросити таких людей, як Саакашвілі, й дати їм можливість навчати інших лідерів. Це — одна з речей, які Буш робитиме», — повідомила прес-секретар Білого дому. Нагадаємо, що президентські повноваження Джорджа Буша закінчуються рівно опівдні 20 січня 2009 року, коли на посаду вступить новий — 44-й президент США Барак Обама. Раніше Буш неодноразово заявляв, що після закінчення терміну збирається повернутися в штат Техас, де при бібліотеці його імені буде відкрито політологічний інститут, однією з цілей якого буде просування демократії за рубежем.

Рівняння на Ден Сяопіна

Китай відзначив 30-річчя початку політики реформ і відкритості, яка піднесла Піднебесну на перше місце серед країн, які розвиваються, і зробила однією з наймогутніших держав сучасності. Історичну ухвалу про початок політики реформ і відкритості було проголошено в КНР на пленумі ЦК Компартії Китаю 11-го скликання, який відкрився 18 грудня 1978 року. Вище керівництво країни під керівництвом ідеолога або, як прийнято називати його в Китаї, архітектора реформ Ден Сяопіна, вирішило змінити прерогативи державної політики: модернізація та економічний розвиток повинні були прийти на зміну теорії «продовження революції при диктатурі пролетаріату» і політичної установки на ведення «класової боротьби». За роки реформ у КНР ліквідували дефіцит товарів і перейшли від планової економіки до ринкової. У країні — високий рівень освіти, а середня тривалість життя досягла 72-х років. За 30 років частка економіки Китаю в світовому обсязі виросла втричі. Жодна країна в світі не демонструвала таких темпів розвитку. Задовго до ювілейного дня в усій країні пройшли тематичні виставки, випускалися пам’ятні монети та медалі, експерти давали високі оцінки досягненням реформ. Китай зустрів ювілей урочистими вечерями і розтяжками на вулицях, які сяяли неоном, повідомляє Аліна ПОПКОВА, «День».

ХАМАС припиняє перемир’я зIзраїлем

Учора представники руху ХАМАС заявили про офіційне припинення перемир’я з Ізраїлем, повідомляє AFP. Заява з’явилася на сайті угруповання «Бригади Іззедіна аль-Кассама», що являє собою бойове крило ХАМАСу, незабаром після закінчення терміну шестимісячного припинення вогню. «Перемир’я закінчено і ніякого його продовження не буде, тому що вороги-сіоністи не поважають наших умов», — говориться в заяві. Раніше представники ХАМАСу, в тому числі лідер угруповання Халед Машаль, уже говорили, що не бачать можливості продовжити термін дії мирного договору. 18 грудня, за один день до закінчення перемир’я, була зроблена заява про дострокове його припинення через недотримання Ізраїлем умов угоди. Ізраїльська сторона, в свою чергу, наполягала, що перемир’я є безстроковим і може бути продовжене за умови згоди палестинської влади. Нагадаємо, що мирну угоду було укладено за посередництва Єгипту і діяла з 19 червня. Протягом усього терміну дії перемир’я і Ізраїль, і палестинці багато разів вчиняли ворожі дії одне проти одного і звинувачували протилежну сторону в недотриманні умов договору.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати