Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Газово-музична «Заметіль»

Напередодні російсько-українських переговорів у Москві дипломати зібралися в Києві. Без протоколу
26 листопада, 00:00

В Посольстві РФ в Україні пройшов концерт-презентація Всеукраїнської громадської організації «Російська музика та культура». Відкриваючи вечір, посол Віктор Черномирдін нагадав гостям: «З листопада ми відкриваємо свої традиційні музичні вечори. Наші дипсалони присвячені різним датам, знаменитим особистостям та подіям, пов’язаним із нашими країнами. Цього разу ми представляємо колегам-дипломатам, акредитованим в Україні, політикам, бізнесменам, творчій та науковій еліті нову громадську організацію — «Російська музика та культура». Мистецтво завжди допомагало людям наводити мости взаєморозуміння. Мені дуже приємно виконати доручення Президента РФ Дмитра Медведєва — нагородити орденом «Дружби» художнього керівника та головного диригента ансамблю «Київська камерата», Шевченківського лауреата Валерія Матюхина, який багато робить для збереження російсько-українських зв’язків у сфері музики.

Отримуючи нагороду, Валерій Олександрович із хвилюванням зазначив, що музика — інтернаціональна, а свій перший міжнародний приз він отримав у 1984 році від Спілки композиторів Латвії: «Я не хочу прикрашати минуле або згадувати погане — все було... Для мене важливо те, щоб із кращими зразками музичної культури познайомити своїх співвітчизників, а також пропагувати за кордоном твори українських авторів. «Київська камерата» має величезний репертуар, а російська класика та сучасні твори прикрашають афішу нашого ансамблю. І саме наш колектив є ініціатором створення Всеукраїнської організації «Російська музика та культура». Я переконаний, треба знати, що створюють сучасні поети, художники, композитори, артисти; не можна замикатися у вузьких рамках».

Всеукраїнська громадська організація «Російська музика та культура» створена 2 липня нинішнього року; на сьогоднішній день вже має своїх представників у 15 областях нашої країни. Її очолює відомий український композитор Валентин Сильвестров. Свою задачу організатори бачать у популяризації та пропаганді кращих зразків російської музики та культури в Україні. В найближчих планах — запис антології російської камерної музики, концертів-присвят знаменним датам та особистостям, організація виставок, проведення антрепризових спектаклів.

Перший концерт пройшов у київському Будинку вчених. Він був присвячений творчості Гумільова та Бородіна. До речі, на музичному вечорі в Російському посольстві фрагменти цієї програми виконали музиканти «Київської камерати», солірувати: співачки Тамара Ходакова, Галина Титова та Людмила Войнаровська, піаністи Олександра Зайцева, Дмитро Таванец та інші артисти; а також прозвучали романси Булахова, Даргомижського, Верстовського, народні та сучасні пісні, фортепіанні варіації Варламова та Глінки. А фінальним акордом вечора стала популярна свиридівська «Заметіль».

«День» скористався можливістю поставити декілька запитань Віктору Степановичу напередодні російсько-українських переговорів із газового питання в Москві.

— Уряд Росії та України називає різні суми заборгованості. Чому такі розбіжності?

— Кожна сторона висуває свої аргументи. Цифра 2,4 мільярда — загальна сума, що набігла за цей час. Поточних платежів зараз немає. Я вважаю, треба не затягувати процес до кінця року. Ми ж усі розуміємо, що наближаються нелегкі часи. Тому краще заздалегідь вирішити грошові питання, щоб потім не загострювати ситуацію. Компанії повинні домовлятися, знаходити вихід зі спірних ситуацій.

— Вікторе Степановичу, чому економічні питання, зокрема газове, виходять у політичну площину?

— Можливо, це пов’язано з тим, що проблем нагромадилося багато. І Росія, і Україна стоять на порозі світової кризи, тому непросто нам усім доведеться. Я вважаю за необхідне зняти всі спірні питання зараз. Газ — питання не політичне, а економічне. Треба, щоб ті, хто відповідає за економіку, особливо стосовно газового напряму, відповідали за свої дії. 2,4 мільярда — суттєва цифра і не можна гратися нею. Не можна затягувати і накопичувати суму, адже потім вирішити це питання буде вже не під силу. Це, як лавина. Треба сідати за стіл переговорів.

— А яка буде ціна на газ?

— Це питання не актуальне. Воно фактично сьогодні вже вирішено. Є світова ціна. Я не вважаю це серйозною проблемою. Щодо ціни наші країни домовляться.

— Назвати нинішні відносини між нашими країнами безхмарними — важко. Ваш прогноз: як події розвиватимуться далі?

— Ми країни-сусіди, а це накладає свій відбиток: нікуди один від одного не подінемося, я вважаю, що Росія та Україна досить далеко вже відмежувалися, а тепер час нашим державам шукати шляхи зближення. Ми можемо по-різному дивитися на деякі питання, але якщо люди хочуть вислухати іншого, якщо вони спілкуються, то в суперечці можна знайти істину. Я за визначеність у відносинах. Якщо є болючі проблеми, то не треба доводити все до нариву. Я знаю одне, треба навчитися йти назустріч один одному. А керівники повинні пам’ятати, що їх вибрав народ, а не керуватися своїми амбіціями. Особисті амбіції до добра нікого не доведуть, особливо людей наділених величезною владою, вершителів доль людей, країни. Ми були й назавжди залишимося найближчими сусідами й нікуди від цього не подінемося. Будемо жити!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати