Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Консультації без емоцій

Україна представила НАТО своє бачення розвитку діалогу з Росією
29 серпня, 00:00

Україна чітко виступає проти будь-яких емоцій у відносинах із Росією. Усі питання повинні вирішуватися в рамках політичних консультацій. Таку позицію Києва у відносинах із Москвою під час засідання Комісії України—НАТО (КУН), яке відбулося в Брюсселі, виклав послам країн-членів Альянсу заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісеєв. «Українська сторона виступає проти будь-яких дій, що будоражать, і декларацій, ми — за нормальний цивілізований і спокійний діалог. Ми повинні з’ясовувати наші відносини не через засоби масової інформації, а шляхом дипломатичних, політичних консультацій», — цитує слова українського дипломата Інтерфакс-Україна. За його словами, держави НАТО вітали такий підхід, а також зі схваленням сприйняли позицію Києва відносно ЧФ РФ. Зокрема — те, що Україна продовжуватиме чітко виконувати базові угоди відносно ЧФ РФ, які були підписані 1997 року і термін дії яких закінчується 2017 року.

У той же час заступник міністра зауважив, що перебування російського Чорноморського Флоту не зміцнює української національної безпеки. «Саме тому ми виступаємо за те, щоб після 2017 року весь ЧФ РФ був виведений із території нашої держави. У зв’язку з неконтрольованим використанням ЧФ РФ по суті під загрозу було поставлено національну безпеку Української Держави», — пояснив він.

За словами К. Єлісеєва, під час засідання КУН країни НАТО наголосили, що суверенітет і територіальна цілісність України є наріжним каменем загальноєвропейської безпеки та стабільності. На думку дипломата, найнадійнішими гарантії безпеки України та її територіальної цілісності будуть лише тоді, коли ми станемо членами НАТО. «До тих пір, поки ми не є членами Альянсу, питання нашої національної безпеки та територіальної цілісності будуть лише предметом політичних дискусій. Нам потрібні реальні конкретні гарантії. Ці гарантії станом на сьогодні може дати лише одна організація безпеки — це НАТО», — наголосив він.

К. Єлісеєв висловив думку, що ситуація в Грузії наблизила дату запрошення України до Плану дій із придбання членства. «Зараз йде чітке усвідомлення, передусім так званими скептиками, серед держав-членів НАТО про те, що Україна не може залишатися безстроково у вакуумі безпеки. Безпека та стабільність на території України повинні бути забезпечені. Саме тому я оптимістично дивлюся на наше приєднання до ПДЧ», — пояснив він. При цьому заступник міністра визнав, що багато залежить від самої України, від її здатності найближчим часом виконати зобов’язання, які вона взяла в контексті забезпечення політичної стабільності, проведення економічних реформ, реформ у сфері оборони та безпеки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати