Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

06 серпня, 00:00

Клінтон просить більше грошей на боротьбу з ВІЛ

Колишній президент США Білл Клінтон закликав збільшити фінансування програм, що допоможуть стримати зростання вартості лікарських препаратів для людей, заражених ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). На міжнародній конференції з боротьби зі СНІДом, що проходить у Мехіко, Клінтон заявив, що в найближчі два роки фінансування повинне збільшитися в півтора рази лише для того, щоб не відстати від темпів розвитку таких програм. Клінтон заявив про відсутність «срібної кулі», тобто простого рішення, що позбавить світ від проблеми СНІДу. «СНІД — це величезний дракон. Міфологічний дракон був переможений святим Георгієм, рицарем у блискучих обладунках, а цей дракон повинен бути переможений мільйонами й мільйонами піхотинців», — заявив Клінтон. Під час його виступу група людей розвернула перед трибуною плакати із закликом до створення житла для людей, які живуть з ВІЛ. Клінтон скористався моментом і підкреслив, що зростання цін на паливо й продовольство, а також криза на ринку іпотечного кредитування ще більше ускладнили життя тих, хто заражений ВІЛ. В опублікованій напередодні спеціальній доповіді Об’єднаної програми ООН щодо ВІД та СНІД, приводяться дані про те, що кількість ВІЛ-інфікованих досягла у світі 33 млн. осіб. Згідно з даними ООН, 67% заражених ВІЛ проживають в Африці.

Китайців вважають доброзичливими, але пригнобленими

Соціологічні дослідження, проведені у Великій Британії, США, Бразилії, Індії та Південній Кореї показали, що жителів Китаю, загалом, вважають сучасними й доброзичливими, але разом із тим пригнобленими людьми. Дружелюбності китайців не помічають лише їхні сусіди в Південній Кореї. Британці й бразильці вважають Китай країною-союзником. Разом із тим приблизно половина американців вбачають у Китаї швидше загрозу, ніж союзника своєї країни. Багато хто сприймає Китай як загрозу також у Південній Кореї та Індії. Разом із тим 65% опитаних британців та американців, а також понад половина бразильців вважають, що жителів Китаю пригноблюють. В Індії навпаки більше тих, хто вважає, що китайці — вільні люди. «На Заході досі сприймають Китай як країну, де ущемляють права людини. І різні протести щодо цього, які ми спостерігаємо напередодні Олімпіади, лише посилюватимуть це відчуття», — зазначає Сем Маунтфорд — керівник компанії GlobeScan, що проводила дослідження. Разом із тим, незважаючи на колосальне зростання китайського імпорту, в жодній із країн, де проводилися опитування, жителі не погодилися з тим, що життя в Китаї стало кращим. А понад третина американців узагалі вважає, що життя китайців стає лише гіршим.

Париж підвищує тон щодо Тегерана

Ірану доведеться зіткнутися з новими санкціями, якщо він не дасть позитивної відповіді на надіслані йому пропозиції «групи шести» з ядерної проблеми. Про це заявило міністерство іноземних справ Франції. Заяву МЗС було опубліковано після телефонної розмови, яка відбулася між верховним представником ЄС із зовнішньої політики та безпеки Хав’єром Соланою та секретарем Вищої ради національної безпеки (ВРНБ) Ірану Саїдом Джалілі. У заяві МЗС наголошується, що Франція «висловлює своє розчарування відсутністю чіткої відповіді Ірану». Водночас у зовнішньополітичному відомстві сподіваються, що письмове послання, яке отримає 6 серпня від іранської сторони Х. Солана, «міститиме ту відповідь, на яку так чекає міжнародна спільнота». Нагадаємо, що «шістка» міжнародних посередників з вирішення іранської ядерної проблеми (п’ять постійних членів РБ ООН і Німеччина) домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть загрожувати режиму ядерного нерозповсюдження. Натомість Тегерану запропоновано низку спільних економічних і технологічних проектів, в тому числі в галузі мирного атому.

Венесуела поглиблює соціалізм

Уряд Венесуели прийняв пакет законів, направлений на поглиблення побудови соціалізму в таких найважливіших стратегічних сферах як безпека, банківська сфера, сільське господарство. Закони направлені на посилення контролю і регулювання з боку держави в політичній і економічній сферах, повідомляє мексиканське телебачення. Так, ухвалений закон про безпеку й сільськогосподарську незалежність дозволяє уряду «експропріювати або насильно захоплювати» підприємства, що займаються виробництвом і збутом сільгосппродукції з виплатою «справедливої компенсації». Інша законодавча ініціатива президента Венесуели Уго Чавеса, що була неоднозначно сприйнята в суспільстві, стосується введення до складу збройних сил корпусу резервістів, створених за прямою вказівкою венесуельського лідера. Нововведення стосувалися також державних фінансових і економічних інститутів. Тепер, наприклад, державна нафтова компанія Petroleos de Venezuela (PDVSA) має право без згоди міністерства фінансів випускати боргові цінні папери. Для цього лише потрібно отримати дозвіл Чавеса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати