Перейти до основного вмісту

Чекаємо на добрі новини з Китаю

Україна урочисто провела свою збірну в Пекін на XXIX Олімпійські ігри
29 липня, 00:00

Ще ніколи наша країна не проводжала своїх атлетів на Олімпійські ігри так урочисто, як у неділю, 27 липня. Сама церемонія складалися з трьох частин: святкового концерту на майдані Незалежності, урочистої ходи олімпійців від Бесарабської площі по Хрещатику та, власне, урочистої частини. Кілька тисяч людей — хто навмисне, а хто випадково — проводжали наших спортсменів у Піднебесну, і для багатьох атлетів та організаторів свята така кількість глядачів стала справжньою несподіванкою. «Це надзвичайно приємно, що нашу олімпійську збірну прийшли підтримати стільки людей. Не потрібно запитувати в нас про плани. Спортсмени не люблять загадувати наперед — погана прикмета, але, повірте, кожен, хто туди їде, сподівається на перемогу», — сказав президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка.

Цього року Україну представлятиме рекордна кількість атлетів — 254 з усіх регіонів, які змагатимуться у 28-ми із 35-ти олімпійських дисциплін. До того ж, з ними поїхали 16 спаринг- партнерів та запасних спортсменів, 127 тренерів, 15 лікарів, один ветеринар, 13 масажистів та чотири коневоди. А у списку офіційних осіб та членів штабу олімпійської делегації — аж 25 осіб. Загалом спортсмени розіграють 302 комплекти нагород. Девізом XXIX Олімпіади є «Один світ — одна мрія». У ній національна збірна України за всю історію участі в спортивних змаганнях такого масштабу (з 1952 року у Гельсінкі) має свій символ — пару лелеченят, а ще — спеціально написаний з цієї нагоди гімн (його заспівав Віталій Козловський).

Не всі атлети були на урочистих проводах на Майдані: 50 спортсменів — представники парусного спорту, академічної греблі, стендової стрільби, спортивної гімнастики, а також лучники та дехто із легкоатлетів разом із лікарями й тренерами вилетіли в Піднебесну ще 26 липня. Не побачили глядачі на сцені й кількаразову чемпіонку світу з плавання Яну Клочкову, яка в той час перебувала на зборах і якій випала честь бути прапороносцем на церемонії відкриття Олімпійських ігор у Пекіні 8 серпня. Олімпійці, які першими вилетіли в Пекін, стали й першими мешканцями Олімпійського селища, яке теж офіційно відкрилося у неділю увечері. За інформацією прес- служби Національного олімпійського комітету, команд а українських спортсменів розмістилася у двомісних номерах шестиповерхового будинку. Кімнати, у яких живуть спортсмени, назвали «типово олімпійськими», тому що за всіма параметрами вони є схожими на ті, які готували для спортсменів під час проведення Олімпійських ігор в Афінах та Турині (блочна система, загальний хол, душові, типовий набір меблів у кімнатах). На першому поверсі вже у перший день змагань розпочне роботу медико-реабілітаційний центр для відновлення після тренувань. Сусідами українців, серед яких є багато спортивних журналістів та команда підтримки естрадних співаків та танцюристів, є канадці та господарі спортивного свята — китайці.

Почесними гостями урочистих проводів на майдані Незалежності став Президент України Віктор Ющенко, міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко, а також олімпійський чемпіон Риму 1960 року з легкої атлетики Володимир Цибуленко. Президент побажав українській олімпійській збірній успіхів та від імені Вселенського патріарха Варфоломія подарував старовинну ікону Ісуса Христа Спасителя. «Ви представляєте велику європейську державу... Наша країна має славні спортивні традиції і зробили внесок у міжнародний спорт», — сказав Президент.

Завершилися проводи олімпійців святковим феєрверком. Дуже хочеться вірити, що з таким самим настроєм ми зустрічатимемо українську збірну після 24 серпня. І що для цього буде достатньо причин.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати