Коротко / СУСПІЛЬСТВО
В Україну повернуться обрядові предмети кримських татар
Австрія збирається повернути Україні твори мистецтва й обрядові предмети кримських татар, вивезені понад 60 років тому, повідомляє УНІАН. За словами заступника голови Державного комітету України у справах національностей і релігій Віктора Побєдоносцева, ці предмети були виявлені під час перевірки експонатів у запасниках етнографічного музею у Відні. «Міністерством закордонних справ України і посольством України в Австрії проводиться робота з повернення в Україну обрядових предметів кримських татар і караїмів», — сказав він. Передбачається, що вивезені після депортації кримських татар предмети мистецтва будуть повернені Україні в 2009 році, в рамках візиту Федерального президента Австрії Хайнца Фішера. Наразі точно невідомо, скільки саме предметів мистецтва і обрядових предметів будуть повернені Україні. Як запевнив пан Побєдоносцев, такою інформацією володіє МЗС України. Нагадаємо, кримські татари були депортовані з Криму в 1944 році.
Купити залізничний квиток попередньо стане дешевше
Міністерство транспорту і зв’язку України має намір впровадити гнучке тарифне регулювання пасажирських перевезень на залізничному транспорті. Про це журналістів перед відкриттям засідання уряду повідомив глава Мінтрансу Йосип Вінський. Як передає «Лігабізнесінформ» Й. Вінський зазначив, що створена при Мінтрансу робоча група відпрацьовує впровадження гнучкого тарифу, що передбачає 10-відсотковий люфт ціни залежно від термінів придбання квитків. «В Україні має бути впроваджено інший підхід до формування тарифної політики. Уся Європа давно так працює, це тільки ми в радянській владі залишилися до цього часу. Питання в тому, що людина, яка купує квиток за два місяці, фактично кредитує залізницю, а якщо за годину до відправлення поїзда — то, фактично, створює «напруження» на залізниці», — пояснив міністр. Також глава Мінтрансу зазначив, що, замовляючи квиток за два місяці до дати відправлення поїзда, пасажир зможе придбати його значно дешевше, а, купуючи квиток за годину до відправлення поїзда — вимушений буде переплатити до 10% вартості квитка.
Нагадаємо, з 1 червня тарифи на проїзд в залізничному транспорті подорожчали на 5%.
Рибалки з усієї України боротимуться за найбільший улов
21 червня в столиці масово ловитимуть рибу — близько 50 учасників братимуть участь у першому етапі кубка Громади рибалок України, повідомляє «Київ FM». Місце проведення змагань ще визначають. Можливо, вони пройдуть на Дніпровській набережній біля Пішохідного мосту. А розпочнеться змагання о восьмій ранку. Як розповів перший заступник голови правління Громади Артем Тачубикін, очікується, що під час змагань буде донна ловля на сидр, на дальність закидів вудок — щось подібне до спінінга. «Різновид спінінгової риболовлі — це сидр. Як правило, тут існує три номінації: перше, друге та третє місця, залежно від того, скільки кілограмів риби вловлять рибалки. Зараховується тільки біла риба — найчастіше, короп. Саме на коропових змаганнях трапляються найбільші улови. За 3—4 дні виловлюють 200 кілограмів або й більше, залежно від водойми», — додав Артем Тачубикін.
Українські медики починають випробування з клітинної трансплантології
В Україні офіційно оголошено про початок клінічних випробувань з клітинної трансплантології із застосуванням стовбурових клітин, в яких протягом п’яти років візьмуть участь близько тисячі пацієнтів, повідомляє «Укрінформ». Як розповів головний трансплантолог МОЗ України директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України, професор Олександр Кухарчук, це свідчить про початок застосування новітніх ефективних методів лікування цукрового діабету, цирозу печінки, розсіяного склерозу, інсульту, атеросклерозу, інфаркту міокарда. За його словами, клінічні випробування з трансплантації стовбурових клітин, коли можна набирати групи хворих і за затвердженим протоколом проводити дослідження, в Україні можна проводити за п’ятьма медичними напрямами: при лікуванні порушення процесів регенерації, травматичних пошкодженнях та їхніх наслідків, при лікуванні хронічної ішемії кінцівок та ін. Всі випробування проходитимуть на базі Інституту клітинної терапії, яку він надає на безоплатній основі. Групу учасників досліджень не можна набрати одномоментно, цей процес розтягнутий у часі, а випробування починаються тоді, коли проведено клітинну трансплантацію першому хворому. Наразі набрано групу з 10 осіб для проведення клінічних досліджень з кардіології, але науковці інституту мають намір провести клінічні випробування за участю, як мінімум, 75 осіб. Клінічні дослідження триватимуть п’ять років і будуть виконуватися відповідно до міжнародних стандартів. Про їхні перші результати вчені обіцяли повідомити через рік.
Ставити дато-штампи у закордонних паспортах — необов’язково
Українці, перетинаючи кордон України, можуть не проставляти в своїх закордонних паспортах дато-штампи при виїзді чи в’їзді, повідомляє «Укрінформ». Як розповів голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин, відповідна постанова Кабінету Міністрів щодо відміни дато-штампів у паспортних документах вже прийнята. Микола Лиnвин зауважив, що постанову було прийнято у зв’язку із зверненням Держприкордонслужби, до якої в свою чергу звертались українці, які працюють в суміжних країнах, і у них швидко закінчується дія закордонних паспортів. «Наразі ситуація відрегульована, і тепер людина при в’їзді або виїзді має можливість не ставити штамп». Голова ДПС також повідомив, що дато-штамп можна поставити на інших документах, зокрема, відрядженні тощо. «Всі ці питання вирішуються у добровільному порядку», — підкреслив Микола Литвин.
Випуск газети №:
№98, (2008)Рубрика
Суспільство