Коротко / УКРАЇНА
Верховна Рада запрацювала!
БЮТ таки погодився на умови НУ-НС — спочатку закон про Кабмін, а потім — пакет антиінфляційних законопроектів. Але «Наша Україна» свої зобов’язання перед партнерами по коаліції виконала частково — прийняла лише два закони, і то один наполовину — у першому читанні.
Отже, Верховна Рада благополучно 245 голосами прийняла у другому читанні нову редакцію закону «Про Кабінет Міністрів України». Потім депутати встановили граничну торговельну надбавку на яйця, молоко, хліб, капусту, кефір і подібне. А далі для БЮТ почалися проблеми. Верховна Рада відхилила проект закону про встановлення на 2008 рік тарифної квоти на ввезення до України деяких видів м’яса. Не вистачило всього лише одного голосу.
Голова Арсеній Яценюк поставив проект на повторне голосування, оскільки нібито хтось із депутатів не встиг, але проект набрав лише 224 голоси. «Якщо зовсім відверто сказати, то навіть якби ми ухвалили закон, то він діяв би до моменту вступу України до СОТ. Україна з сьогодні вже у СОТ. Мені, чесно кажучи, не зрозуміло, що ми приймали», — заявив Яценюк. «Я двічі ставив, сам двічі голосував, що ще потрібно», — спитав він у депутатів, які вимагали переголосування.
Вже в практично порожній залі депутати розглядали сотівський закон про митні тарифи. «Розгляд проекту перейшов на повну профанацію. Зала просто порожня. Чиста порожнеча», — поскаржився Яценюк. При цьому лідер фракції БЮТ Іван Кириленко сказав, що їм «дуже шкода, що ряд колег із НУ-НС взагалі забрали картки». «Немає карток. Зараз поставте на голосування, ми розуміємо, що буде з коаліцією і що буде права сторона робити. Я відверто говорю, Арсенію Петровичу, дійсно, не потрібно перетворювати на фарс. Потрібно перенести голосування на вівторок. Нам дуже шкода, що наші колеги нас так підвели», — сказав він. Але закон все-таки вдалося прийняти... у першому читанні. Олена ЯХНО, «День».
На «свято каші» — всім селом
Щороку в селі Карнаухівка на Дніпропетровщині після закінчення весняно-польових робіт за традицією варять кашу. Її називають «зливаною», оскільки в казан додають різноманітні продукти. У хід йдуть не лише крупи, а й картопля. Заправляють кашу салом і м’ясом, додають сметану і яйця. Селяни вірять, що каша відновлює сили після тяжкої праці в полі або на городі й дає нові сили — для збирання врожаю. На «свято каші», а воно припадає на 15 травня, сусіди збираються разом, аби спільно приготувати святкову страву за старовинними рецептами. Звідки пішла ця традиція, не пам’ятають навіть старожили. Вони говорять, що так було завжди. Кулінарні рецепти передаються з покоління в покоління. Раніше в селі навіть змагання проводили, яка вулиця смачнішу кашу приготує. Тепер готують разом. Каша у великому казані вариться обов’язково на багатті, щоб була «з димком». Іноді навіть трошки золи з багаття додають — кажуть, що так значно смачніше. До столу не звуть — про те, що каша готова, односельчан сповіщають піснею. Після чарки й першої тарілки каші — танці й пісні. За словами старожилів, це також частина традиції. А потім знову за стіл. Про саме село Карнаухівка, яке нині стоїть на околиці Дніпродзержинська, відомо, що виросло воно на місці зимовника запорозького козака Семена Карнауха ще в першій половині XVIII ст. Тому не виключено, що саме «свято каші» має старовинне козацьке коріння. Вадим РИЖКОВ, «День».
У Київському зоопарку проголосили Рік жаби
Київський зоопарк розробив план заходів щодо проведення кампанії «Рік жаби» в рамках оголошення Всесвітньою асоціацією зоопарків і акваріумів (WAZA) 2008 року Роком жаби, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Київської міської державної адміністрації.
Як зазначили в зоопарку, передбачається поповнення колекції земноводних представниками фауни України та розробка наукових основ їхнього збереження в умовах неволі. Заплановано також ряд культурно-просвітніх заходів з метою пропаганди серед населення необхідності збереження земноводних.
«Найрідкісніший вид в колекції земноводних столичного зоопарку — мантела жовта. Цей вид безхвостих амфібій розповсюджений в прохолодних гірських лісах на сході Мадагаскару в районі Мараманга. Вид зараз під загрозою зникнення, чисельність його представників неухильно зменшується. В цьому році у зоопарку цих дрібних жабок (22—25 мм) вдалося розмножити. Було одержано чотири кладки заплідненої ікри, і наразі виведено близько сотні пуголовків. Працівники зоопарку сподіваються, що пуголовки успішно пройдуть метаморфоз і виростуть до дорослих розмірів», — говориться в повідомленні.
Також, за даними прес-служби, колекція земноводних Київського зоопарку на сьогодні має такі види: тритон малоазіатський, кігтеносець Бьоттгера, жаба спороносна, раповка звичайна, ропуха шоломоголова, ропуха чорнорубцева, літорія блакитна, раканя-маскувальниця, раканя червоноплямиста, очеретниця облямована.
Щоб привернути увагу до проблеми вимирання амфібій, 31 серпня 2007 року в Будапешті більше ніж 230 представників зоопарків, акваріумів та їхніх асоціацій з 35 країн підписали петицію із зверненням до урядів усього світу допомогти зберегти життя амфібіям. Уперше ухвалено глобальний заклик до дій на користь класу тварин, що є під загрозою вимирання. Петиція ухвалена на 62-й щорічній конференції Всесвітньої асоціації акваріумів і зоопарків.
Цей заклик до світової громадськості розповсюджується через національні зоопарки для всесвітнього обговорення та схвалення заходів щодо порятунку тварин. Петиція закликає уряди всіх країн «надати кошти для невідкладних заходів з порятунку жаб, ропух та інших земноводних».
2008 рік проголошений Роком жаби з метою усвідомлення критичного стану земноводних, адже від третини до половини їхніх видів під загрозою зникнення в найближчому майбутньому. Це може стати найбільшим масовим вимиранням видів з часів зникнення динозаврів, зазначає прес-служба.
Випуск газети №:
№85, (2008)Рубрика
День України