Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

08 квітня, 00:00

Ющенко відвідає Лівію та Єгипет

Учора Президент України Віктор Ющенко відправився з офіційним візитом у Лівію. У рамках візиту, що пройде 7—8 квітня 2008 року, відбудеться зустріч Президента України з лідером лівійської революції Муамаром Каддафі. З Лівії український лідер поїде до Каїру. У рамках офіційного візиту 9—10 квітня В. Ющенко проведе зустрічі з керівництвом Єгипту: президентом Хосні Мубараком, прем’єр-міністром Ахмедом Назіфом, головою Народних зборів (парламенту) Ахмедом Суруром. Також запланована участь Президента України в бізнесі-форумі представників українських і єгипетських ділових кіл. Як заявила вчора прес- секретар Президента України Ірина Ваннікова, за результатами офіційних візитів Президента України Віктора Ющенка до Лівії та Єгипту, будуть підписані низка документів щодо співробітництва в енергетичній, авіаційній і космічній галузях, що дозволить розвинути потенціал відносин України з країнами Північної Африки та арабського світу. В Єгипті В. Ющенко візьме участь у відкритті станції керування першим єгипетським супутником дистанційного зондування Землі «МісрСАТ-1», успішний запуск якого був здійснений 17 квітня 2007 року з космодрому Байконур українським ракетним носієм «Дніпро-1». У цьому контексті глави держав обговорять можливість участі України в тендерах на створення «МісрСАТ-2» і «МісрСАТ-3».

Держдума «звузила» референдуми

Держдума Росії схвалила у третьому читанні поправки до Закону «Про референдум», які забороняють виносити на всенародне голосування питання, що відносяться до компетенції федеральних органів влади. Експерти зазначають, що нововведення означають фактичну заборону на плебісцити в Росії. «Я б дуже хотів подивитися список питань, що залишилися нерозподіленими між федеральними органами влади», — заявив лідер партії «Громадянська сила» Михайло Борщевський. Чинний Закон «Про референдум» забороняє виносити на обговорення питання про дострокове припинення або продовження повноважень президента Росії, членів Держдуми і осіб, які заміщають держпосади. Крім того, ініціатори референдуму не можуть пропонувати питання, що стосуються амністії і помилування, прийняття або зміни федерального бюджету і федеральних податків і зборів. «Тепер громадяни зможуть провести голосування лише на місцевому рівні щодо перейменування вулиці або перенесення пам’ятника, і то за згоди органів влади», — зазначає адвокат, колишній член Центрвиборчкому Вадим Прохоров.

Іракський прем’єр вимагає розпустити «Армію Махді»

Учора прем’єр-міністр Іраку Нурі Аль-Малікі зажадав від бойовиків радикального шиїтського угруповання «Армія Махді», підконтрольного імаму Муктаді ас-Садру, скласти зброю, інакше суспільний рух їхнього лідера буде відсторонений від участі в політичному процесі. «Прийняте рішення, що в них більше не буде права брати участі в політичному процесі або в майбутніх виборах, якщо вони не покінчать з «Армією Махді», — заявив аль-Малікі. Вибори до місцевих органів влади іракських провінцій повинні відбутися не пізніше жовтня. Варто зазначити, що тиждень тому ватажок шиїтських радикалів імам Муктада ас-Садр наказав загонам «Армії Махді» залишити іракську столицю. Тоді ж влада Іраку скасувала комендантський час у Багдаді, який ввели наприкінці березня після зіткнень між повстанцями і армією Іраку. На придушення заколоту, піднятого шиїтськими радикалами в столиці і на півдні Іраку, було кинуто 15 тисяч солдат, однак масштабна силова операція, що триває вже три дні, не дає результатів.

Британці визнали Тетчер своїм найкращим прем’єром

У ході опитування, проведеного на замовлення газети The Daily Telegraph, найкращим прем’єр-міністром Великої Британії з часів Другої світової війни визнана Маргарет Тетчер (1979— 1990). Такої думки дотримуються 34% британців. При цьому найважливішими досягненнями Маргарет Тетчер британці вважають не проведені нею реформи, а передусім те, що вона стала першою і до цього часу єдиною жінкою-прем’єром (42% опитаних). 27% виділяють те, що вона значно зменшила вплив профспілок, 26% — перемогу над Аргентиною у Фолклендській війні. Головним її провалом 45% опитаних називають введення подушового податку для фінансування муніципалітетів 1989 року. Вважається, що саме через непопулярність цього заходу Тетчер відмовилася балотуватися в прем’єри на четвертий термін, вважавши за краще піти непереможеною. 27% опитаних заявили, що хотіли б, щоб Маргарет Тетчер стала прем’єр-міністром у нинішніх умовах. Друге місце за цим показником зайняв Тоні Блер (1997—2007). Діючого прем’єра Гордона Брауна хотіли б бачити на цій посаді лише 5% респондентів, а лідера Консервативної партії Девіда Кемерона — 8%.

На виборах у Чорногорії переміг прихильник НАТО

Діючий президент Чорногорії, кандидат від Демократичної партії соціалістів Філіп Вуянович набрав 52,3% голосів виборців на виборах президента країни, що відбулися минулої неділі. Згідно з остаточними даними, Вуяновича підтримали 171,5 тисячі осіб. Такий результат дозволив йому отримати другий президентський мандат без проведення другого туру виборів. «Це перемога для всіх нас, для нашої Чорногорії і для кращого майбутнього», — заявив Ф. Вуянович своїм прихильникам. Крім «нової якості життя», він обіцяв виборцям вступ країни в Євросоюз і НАТО. Його головного конкурента лідера «Сербського списку» Андрію Мандіча підтримує переважно сербське населення країни. Свого часу він виступав проти відділення Чорногорії від Сербії. Крім того, Мандіч закликає Чорногорію не визнавати незалежність Косово. У ході передвиборної кампанії він також обіцяв провести газ у кожний дім і вирішити проблему нестачі питної води в прибережних областях країни. Нинішні вибори стали п’ятими з 1990 року, коли в цій колишній югославській республіці була введена багатопартійна система, і першими з 2006 року, коли Чорногорія вийшла з державного об’єднання Сербії та Чорногорії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати