Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

12 грудня, 00:00

Бишовець вибуває з голосування

Після грудневого засідання Виконавчого комітету Федерації футболу України, на якому було прийнято відставку Олега Блохіна з посади головного тренера збірної України, Управління інформаційної політики ФФУ запросило представників ЗМІ та вболівальників залучитися до формування своєрідного рейтингового списку ймовірних наступників Блохіна у національній команді. Зокрема, на офіційному сайті ФФУ було запроваджене голосування за потенційних кандидатів, внесених до списку, сформованого спеціалістами Інформаційно-аналітичного відділу федерації з допомогою вболівальників та журналістів. «Бажання ФФУ отримати якомога повнішу картину вподобань української футбольної громадськості природне та логічне, — повідомляє інформаційна служба ФФУ. — Крім того, ми прагнули підвищити загальний рівень вимог до майбутнього обранця, а також сприяти популяризації іміджу синьо-жовтої дружини у такий відповідальний період її біографії. Однак виникла непередбачувана проблема. Аналіз показників голосування вказує на те, що ми зіткнулися з таким явищем, як віртуальний флеш-моб. Тобто спланованою акцією, в якій керовано бере участь велика кількість людей. У нашому випадку російські інтернет-користувачі, попередньо домовившись на різноманітних чатах та форумах, вирішили підтримати свого співвітчизника Анатолія Бишовця. Так, протягом двох діб, з другої половини минулої п’ятниці до недільного вечора, за Бишовця було віддано всього 12 голосів. Проте на ранок понеділка, після оголошення на російських веб-порталах згадуваної акції, в його активі було вже понад 800 пунктів, а до кінця робочого дня — більше 2000. З технічної точки зору застерегти себе від флеш-мобу неможливо, оскільки голосування йде з різних IP-адрес. Зауважимо, що зазвичай серед відвідувачів офіційної сторінки ФФУ не більше 5% росіян, а в понеділок їхня частка зросла майже в десять разів. Виходячи з вищенаведеного, ми прийняли рішення вилучити фігуру Анатолія Бишовця з нашого рейтингу. А водночас і застерегти відвідувачів сайту ФФУ: якщо у подальшому наші технічні служби зафіксують подібні дії по відношенню до інших кандидатів, то, аби не зводити голосування до абсурду, ми будемо змушені його взагалі припинити.»

Криваві сліди ще не розплутано

Розслідування резонансної справи серійних вбивць, які розбивали голови випадковим перехожим у Дніпропетровську та його околицях, швидше за все, буде продовжено до березня наступного року. Про це повідомив на прес-конференції в прокуратурі області слідчий з особливо важливих справ Богдан Власенко. Раніше встановлений термін розслідування, пояснив він, закінчується наприкінці січня. Однак у зв’язку з великим об’ємом слідчих дій, які необхідно виконати згідно із законом, представники слідства проситимуть про його продовження ще на три місяці. Так, досі судово-психіатричну експертизу, яка триває 28 днів, пройшов лише один із трьох молодих людей, які входили до злочинної групи. Його визнали осудним, розповів слідчий, і він цілком усвідомлював свої дії. Проте зараз 19-річні молодики, які розбивали молотками голови жертвам, розкаюються у скоєному й добровільно свідчать, хоч спочатку поводилися зухвало. Загалом кількість злочинних епізодів встановлених прокуратурою на сьогодні збільшилася з 19 до 25. Належить з’ясувати також, зазначив Б. Власенко, походження плям крові знайдених на одязі одного з обвинувачених. У тому, що саме ця трійця здійснювала лиходійства — сумнівів немає, оскільки вбивства багатьох жертв зняті не тільки на камери мобільних телефонів, але й на фотоапарат, знайдений у рюкзаку під час обшуку за місцем проживання. Молодих людей, повідомив слідчий, «утримують у сприятливих умовах», які гарантують їм повну безпеку, крім того, у всіх є адвокати, які захищають інтереси обвинувачених. У той же час представник прокуратури практично нічого не зміг сказати щодо притягнення до відповідальності співробітників міліції, які довгий час приховували факти вбивств і навіть намагалися отримати зізнання від невинних людей. За відомостями слідчого, подібні справи дійсно порушувалися, однак, що було далі — він нібито не знає. Вадим РИЖКОВ, «День».

У Миколаєві відновили пам’ятник В’ячеславу Чорноволу

Скульптор Юрій Макушин за короткий термін зумів відновити пошкоджену вандалами частину гранітного пам’ятника лідеру Народного Руху України, Герою України В’ячеславу Чорноволу. Пам’ятник було відкрито до Дня незалежності України за участю представників усіх політичних сил області. Невідомі вандали пошкодили пам’ятник в кінці листопада цього року. Акт вандалізму викликав обурення не лише у членів Народного Руху України, але й в усіх свідомих миколаївців, незалежно від їхньої партійної належності. Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.

Вибухи газу загрожували всій Україні

Карну справу про вибух газу в Дніпропетровську, від якого загинуло 23 мешканця багатоповерхового будинку, передано в Генеральну прокуратуру України. Про це повідомив на прес- конференції начальник слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області Петро Овчар. За його словами, в ході слідства, яке закінчилося ще 22 листопада, обласною прокуратурою було виконано всі необхідні дії, в тому числі опитано 332 потерпілих. По закінченню слідства звинувачені були ознайомлені з матеріалами справи, і тепер її у зв’язку з особливою важливістю відправлено для нагляду в Генпрокуратуру. Потім, повідомив П. Овчар, справу передадуть у Верховний Суд України — саме там визначать, якому суду належатиме вести процес. Кажучи про перспективи судового процесу, він підкреслив: «Якщо судді поставляться серйозно до цієї справи, то вироку, очевидно, можна буде чекати за півроку». Як відомо, обвинуваченими у справі було визнано трьох керівників підприємства ВАТ «Дніпрогаз»: генерального директора Ігора Іванкова, його першого заступника Максима Сорокіна й головного інженера Сергія Бачуріна. Їх звинувачено у злочинній недбалості, яка призвела до важких наслідків — відповідно до статті 367, частина 2 КК України всім їм загрожує позбавлення волі від двох до п’яти років, грошовий штраф і тимчасове позбавлення права обіймати певні посади. Як повідомив журналістам П. Овчар, у ході слідства підтвердилася версія про технічну несправність газорозподільних пунктів, через яку газ підвищеного тиску пішов у житлові будинки. «Там експлуатувалося обладнання кінця 60-х років», — сказав начальник слідчого управління. За його словами, перевірки ГРП після вибуху газу в Дніпропетровську проводилися по всій Україні, й «було виявлено дуже багато порушень, в тому числі такі ж, які призвели до вибуху на житловому масиві «Перемога». Вадим РИЖКОВ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати