Перейти до основного вмісту

Детальніше про «рік національного усиновлення»

21 листопада, 00:00

У Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту вже готові всі проекти відповідних документів, щоб наступний рік провести під девізом року національного усиновлення, повідомляє Інтерфакс. Як заявив міністр Віктор Корж, за 9 місяців 2007 року в Україні всього усиновлено 2466 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. З них громадянами України — 1288 дітей, іноземними громадянами — 1178 дітей. Як повідомлялося раніше, за підсумками минулого року, кількість дітей, усиновлених українськими громадянами, вперше за роки незалежності перевищила кількість дітей, усиновлених іноземцями.

— За 2007 рік до дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин було влаштовано 1749 дітей, — сказав Віктор Корж. — У єдиному банку даних дітей серед позбавлених батьківської опіки, створення якого завершилося цього року, на обліку перебуває понад 29 тис. дітей, які можуть бути усиновлені. Також у 90% українських пологових будинків і відділень створені соціально-психологічні служби з метою упередження випадків відмови від новонароджених дітей. Загалом роботами таких служб охоплено близько 26 тис. матерів. Завдяки чому вдалося зменшити кількість випадків відмов новонароджених з 1,5 тис. 2004 року до 662 — за 9 місяців 2007 року.

За словами міністра, під час 25 тис. рейдів, проведених за 9 місяців різними видами державних служб, було обстежено 44 тис. неблагополучних сімей, з яких після такого обстеження забрали більш як чотири тисячі дітей. За незадовільне виконання батьківських обов’язків попереджено й притягнуто до відповідальності понад 12 тис. батьків, за залучення дітей до протиправних дій, таких, як бродяжництво, жебрацтво, притягнуто до відповідальності понад 10 тис. осіб.

КОМЕНТАР

Людмила ВОЛИНЕЦЬ, співголова Всеукраїнської громадської організації «Служба захисту дітей»:

— 2008 рік, як рік національного усиновлення, принесе ряд позитивних змін, зокрема, зросте увага урядовців до вирішення проблем у цій сфері. Адже вперше люди, які усиновили дітей (а в Україні близько 35 тисяч дітей проживають у родинах усиновлювачів), отримали меседж від Президента України у 2006 році, у якому висловлювалася подяка кожному, хто відважився на такий крок. Таких повідомлень має бути набагато більше.

Найближчими днями у Верховній Раді має розглядатися проект закону про введення або започаткування пільг та фінансової підтримки сімей, які усиновили дитину. Цей проект дуже важливий, оскільки чимало людей, приймаючи рішення про усиновлення, сумніваються, чи зможуть вони виховувати дитину через 5-7 років, чи вистачить для цього здоров’я та матеріальних статків. Цей закон може викликати обурення тих людей, які виховують рідних дітей, мовляв, усі родини мають жити в однакових умовах. Та річ у тому, що рідних дітей народжують найчастіше у віці від 20 до 30 років, коли ще все життя попереду, а середній вік усиновлювачів — 35—37 років.

Тому наша організація пропонує ввести два види нової державної допомоги для національних усиновителів. По-перше, виплачувати усиновителям фінансову допомогу в розмірі 8,5 тисяч гривень одразу після усиновлення дитини (так само, як батьки отримують ці кошти після народження малюка). По-друге, усиновлювачі повинні отримувати щомісячну допомогу на виховання дитини — хоча б один прожитковий мінімум.

За таких умов виплат в Україні збільшиться кількість громадян, які наразі хочуть усиновити дитину, але їм заважає невпевненість у завтрашньому дні. Якщо 10 років громадяни України усиновлювали із числа дітей-сиріт дві з половиною тисячі дітей, то два роки тому їх було всього 1400. Тому держава повинна підтримувати людей, які хочуть усиновити дитину, і матеріально, і психологічно. Міністерство фінансів має зрозуміти, що підтримка національного усиновлювача — це не статті додаткових витрат у бюджеті, а навпаки — статті економії (люди-усиновлювачі забирають дитину із державного утримання на своє власне).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати