Коротко / УКРАЇНА
Створено українсько-російську групу для підготовки будівництва моста через Керченську протоку
Україна та Росія інтенсифікують контакти для підготовки будівництва моста через Керченську протоку. Днями представники наших країн домовилися створити Робочу групу для опрацювання механізму реалізації проекту з будівництва Керченського моста, включаючи розробку техніко-економічного обгрунтування та проектної документації, — повідомили «Дню» в прес-службі Ради міністрів Криму. Таке рішення днями ухвалено в Москві на IV засіданні підкомісії з питань транспорту Комітету з питань економічного співробітництва України та Російської Федерації.
Голова Ради міністрів АРК Віктор Плакида розповів про історію транспортного переходу через Керченську протоку, починаючи з геологічних досліджень з 1903 року, про будівництво й функціонування двох варіантів мостів і переходу 1944 року, про організацію поромної переправи 1954 року та ситуацію з її нинішнім функціонуванням, охарактеризував пасажирські й транспортні потоки через Керченську протоку й обгрунтував необхідність будівництва сучасного транспортного переходу через Керченську протоку, що відповідає потребам ХХI століття. Генеральний директор ТОВ ПСФ «Спецфундаментстрой» Георгій Дяченко (Краснодарський край) виклав техніко-економічне обгрунтування виконання проекту силами своєї організації з урахуванням наявності в неї досвіду будівництва терміналів на воді в районі Таманського півострова.
Як повідомляє прес-служба Радміну Криму, члени українсько-російської підкомісії зазначали, що будівництво транспортного переходу через Керченську протоку сприятиме підвищенню якості обслуговування учасників як Чемпіонату Європи в Україні 2012 року, так і всесвітньої Олімпіади 2014 року в Сочі, а також сприятиме зростанню товарообігу між нашими країнами й підвищить оптимізацію транспортного обігу портів України та Росії. До речі, будівництво транспортного переходу через Керченську протоку тільки на ділянці шляху від Херсона до Новоросійська скорочує шлях пасажирам і вантажам на 450 кілометрів, а за умови логістичного об’єднання транспортних систем країн Чорноморського економічного співробітництва може скоротити шлях навколо Чорного моря на 1200 кілометрів, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Столиця «миньковецької держави» відзначила ювілей
21 жовтня столиця «Миньковецької держави» Хмельницька область святкувала своє 600-річчя. Натхненні аматори відтворили на велелюдному сільському майдані окремі сцени із тодішнього життя померлого у 1827 році державотворця Ігнація Сцибор-Мархоцького і підданих. Вбраний у римську тогу і з жезлом у руці граф Мархоцький урочисто оголосив особливий акт про скасування кріпосного права на окремо взятій території: «Ми, жителі спадкоємних володінь: Мислиборж, Городище, Катеринівка, Антонівка, Кружківці, Отроків, Хананівка, Притулія, Старик, Тимків, Побуйна, Побуянка, Сивороги, які складають Миньковецьку державу, що знаходиться в Ушицькому повіті Подільської губернії, зібравшись усі разом... в присутності громадянина Мархоцького, вище пойменованих земель, а також Сеферівки та інших володаря, прийшли до висновку, що, з одного боку: найвище благо, дароване Творцем Усемогутнім природи людського роду, це — воля...» Цей документ від 1 січня 1795 року скасовував панщину і натомість встановлював обов’язок селян «платити чинш у розмірі 1 крб. 4 коп. за 100 саженів землі». Одначе стовпи з написом «Границя Миньковецької держави від Російського царства», на жаль, до цього часу не збереглися. Завдяки турботам «сепаратиста», як зазначали його сучасники, «Миньковцы — из бедного и малолюдного местечка — очень скоро разрослись в большое и многолюдное....»
Працювали млини, фабрики і заводи, сіялася-оралася земля, плодилися худоба, свині, птиця. У кінці ХХ- на початку ХХI століття на цій території відбулися протилежні процеси. В новатора першої чверті XIX століття поки що послідовників немає. Спадкоємці підданих «Миньковецької держави» з усіх континентів привітали електронною поштою тих, хто залишився у Миньківцях, із 600-літтям «цього райського куточка». Подробиці — в одному з наступних номерів, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
«Золота арфа» назвала переможців
В Миколаївському обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу молодих літераторів Миколаївщини «Золота арфа». Напередодні його відкриття вийшла збірка творів молодих митців з однойменною назвою. В цьогорічному конкурсі взяли участь 70 молодих талантів. Гран-прі в номінації «Проза» отримала учениця 9 класу школи №51 Олеся Ніколаєва, а гран-прі в номінації «Поезія» — журналістка газети «Николаев за неделю» Ольга Сквирська. Нагороди переможцям вручив заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста, який зазначив, що він був приємно здивований високим рівнем творів прозаїків та поетів, і побажав молодим переможцям назавжди зберегти в своєму серці бажання творчості і завжди прагнути пізнавати істину, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, м. Миколаїв.
Благоустрій і робочі місця
Практичне втілення планів міської влади Житомира із реконструкції частини вулиці Московської у центрі міста — минулої неділі тротуар з одного боку і вулицю було огороджено, там розпочались відповідні роботи — наштовхнулось на відчайдушний опір з боку дрібних торговців, які раніше продавали там свій крам. Наводити порядок викликали міліцію. Як розповідають зараз трудівники лотків, зокрема, з «Днем» розмовляла реалізатор Олена Михайлівна (прізвище назвати відмовилась), людей кидали в машини, декого побили. А нових робочих місць їм ніхто не запропонував. В той же час, згідно інформації, наданої «Дню» Центром громадських зв’язків Управління МВС України в Житомирській області, на місце події прибули наряди патрульно-постової служби та Управління Державтоінспекції УМВС, які затримали п’ятьох найактивніших порушників порядку та доставили їх до Житомирського міськвідділу міліції, де на них складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст.ст. 173 (дрібне хуліганство) і 185 (злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі працівника міліції) Кодексу України про адміністративні порушення. Вчора на спеціальній прес-конференції міський голова Віра Шелудченко заявила, що реконструкція названої вулиці біля Житнього ринку проводиться згідно проекту, який передбачає її гарний благоустрій і розширення проїжджої частини для забезпечення кращого пропуску автотранспорту. Ніякого будівництва нових торгових рядів в інтересах грошовитих бізнесменів на цьому місці, із її слів, не планується. Торговцям, запевняла вона, які погодились, запропоновані інші місця, і що 40% з них викупили собі нові точки, а 140 з них вже подали заяви на облаштування на одному із майданчиків. Але вчора зранку під стінами мерії зібралось більше півсотні торговців і реалізаторів, які збирали підписи серед своїх колег під вимогами забезпечити їх робочими місцями, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Випуск газети №:
№181, (2007)Рубрика
День України