Коротко / ПЛАНЕТА
Браун не оголошуватиме виборів
Прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун відмовився від планів провести цієї осені дострокові парламентські вибори через втрату популярності. В недільному інтерв’ю телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі прем’єр заявив: «Я не оголошуватиму виборів». Він пояснив, що не хотів би, щоб це були «вибори щодо компетентності уряду». «Я хочу отримати шанс на наступному етапі свого прем’єрства розробити і продемонструвати людям політику, яка приведе до великих змін у країні» — заявив Г. Браун. Однак, на думку газети «Санді таймс», істинною причиною відмови прем’єра від планів провести дострокові вибори стало падіння рейтингу правлячої лейбористської партії. Вперше з того часу, як Г. Браун зайняв прем’єрське крісло, лейбористи, як показали останні опитування громадської думки, поступилися лідерством консерваторам.
Ахмадінежад закликав США змінити політику
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що переговори з США будуть можливі лише в тому разі, якщо Вашингтон змінить свою політику відносно Ірану. Офіційний сайт іранського уряду наводить його відповідь на висловлювання президента Джорджа Буша, що прозвучало минулого тижня, про те, що Сполучені Штати готові будуть почати переговори з Іраном, якщо він припинить свою ядерну програму. «Передусім, ми ніколи не просили про переговори з Сполученими Штатами. Переговори з США відбудуться, коли американський уряд внесе кардинальні зміни у свою поведінку і ставлення», — підкреслив іранський президент. Раніше представник іранського МЗС Мохаммад Алі Хосейні заявив, що «Іран готовий до переговорів у справедливій, не обставленій умовами манері взаємної поваги».
Назарбаєв висловив невдоволення лідируючою роллю Москви
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, що традиційно виступав, як союзник Росії, зробив випад на адресу Кремля. На прес-конференції після завершення самміту СНД у Душанбе 5 жовтня, в роботі якого взяли участь усі президенти, крім українського лідера Віктора Ющенка, казахський президент висловив невдоволення лідируючою роллю Москви у Співдружності. «Звичайно, Росія найбільша (пострадянська) економіка, і ми тісно співпрацюємо», — сказав Назарбаєв. «Але, хоч у Європейському Союзі голоси Франції та Німеччини, безсумнівно, беруться до уваги, вони не можуть приймати рішення без участі невеликих держав, що входять до складу (блоку)». Водночас президент Казахстану оголосив про плани створення у Центральній Азії економічного союзу без колишнього радянського лідера в особі Москви, щоб «дозволити сильному 50-мільйонному регіону створити самостійний ринок, використовуючи й економічні, й політичні кошти». Безпосередньої відповіді від російського президента Володимира Путіна, що був присутній на самміті, та його помічників не надійшло.
Мушарраф чекає рішення суду
Діючий президент Пакистану Первез Мушарраф завоював більшість голосів на президентських виборах у суботу, однак переобрання на другий термін буде залежати від того, чи визнає Верховний суд легальною його участь у виборчій кампанії. Мушарраф отримав 252 з 257 голосів у двопалатному парламенті. Його найближчий суперник, колишній суддя Ваджіхуддін Ахмед, кандидатуру якого висунули адвокатські кола, отримав два голоси, повідомив голова виборчої комісії Казі Мухаммед Фарук. За словами офіційних осіб, Мушарраф також отримав підтримку більшості виборців у всіх чотирьох провінційних асамблеях і за оцінками Рейтер, загалом завоював 384 з 702 голосів виборчої колегії. Однак його політичне майбутнє залишиться туманним принаймні до 17 жовтня, коли у Верховному суді має початися засідання з питання про те, чи мав Мушарраф право брати участь у виборчій кампанії, продовжуючи обіймати посаду головнокомандуючого збройними силами Пакистану. Мушарраф, прибічник США, обіцяв покинути цей пост і принести присягу як цивільна особа в разі переобрання на другий президентський термін. Президент прийшов до влади 1999 року, без кровопролиття скинувши цивільний уряд і встановивши режим особистого правління.
Випуск газети №:
№171, (2007)Рубрика
День Планети