Коротко / ПЛАНЕТА
Білорусь не боїться економічних санкцій
Президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав співвітчизників не боятися позбавлення Білорусі торговельних преференцій з боку Європейського Союзу і загроз США про запровадження економічних санкцій проти республіки. «Нам нічого боятися, ми пережили шалене зростання цін на енергоносії і не помремо від тих 20— 30 млн. доларів санкцій, які запровадив Євросоюз», — заявив Лукашенко в Мінську на урочистих зборах з нагоди Дня незалежності. Як зазначив глава держави, позбавивши Білорусь торговельних преференцій «вони (Євросоюз) показали своє істинне обличчя». «З одного боку, вони ведуть із нами переговори, а другою рукою намагаються задавити» — заявив Лукашенко. Як повідомлялося, ухвала Ради Європейського союзу про виключення Білорусі з Генеральної системи преференцій набирає чинності з 21 червня 2007 року. Це означає, що країна втратила можливість направляти в Європу свої товари за зниженими митними тарифами й тепер ці тарифи буде підвищено на 3%. За даними інформаційно-аналітичної агенції маркетинг і консалтинг, загальний щорічний розмір економічних збитків, за різними оцінками, становитиме для Білорусі від 100 до 300 млн. євро.
«Новаторська» пропозиція Путіна Бушеві
Президент Росії Володимир Путін запропонував включити радари на півдні Росії до системи протиракетної оборони США, які мають намір розмістити її елементи в Східній Європі. Ця пропозиція стала ще однією спробою переконати президента Америки Джорджа Буша відмовитися від планів розміщення об’єктів ПРО в Польщі та Чехії, проте Буш дав зрозуміти у відповідь, що позиція Вашингтона залишається незмінною. Нову пропозицію Путіна американський президент назвав «дуже новаторською» і гідною вивчення, проте наполіг на тому, що об’єкти ПРО все ж таки знаходитимуться в Центральній і Східній Європі, незважаючи на жорсткі заперечення Москви. Раніше Путін запропонував Америці спільне використання Габалінської РЛС, яка орендується Росією в Азербайджані, але Вашингтон не зацікавився цією ідеєю. Вашингтон не поспішає різко відкидати російські ініціативи в частині ПРО, побоюючись негативної реакції своїх європейських союзників. Путін також запропонував розширити список країн, які можуть брати участь у консультаціях на тему ПРО, довіривши його раді «Росія—НАТО».
Міністром оборони Японії стала жінка
Радника із національної безпеки Японії Юріко Коїке було призначено новим міністром оборони країни. Попередній японський міністр оборони Фуміо Кюма оголосив про свою відставку через те, що він назвав атомне бомбардування Хіросіми та Нагасакі неминучим фіналом Другої світової війни. Заяви міністра призвели до зниження рейтингу партії напередодні виборів до верхньої палати парламенту, які пройдуть 29 липня. Кюма вибачився за своє висловлювання, проте це не врятувало його від критики з боку правлячої партії та японців, що вижили в атомному бомбардуванні.
Перша леді Аргентини йде на посаду президента
Дружина президента Аргентини Нестора Кіршнера Кристина візьме участь у виборах глави держави, які відбудуться в жовтні 2007 року. Вже зараз прихильники уряду обвішали її світлинами вулиці Буенос-Айреса. Результати опитувань говорять, що «нова Евіта» має всі шанси на перемогу. Чинний президент відомий тим, що відновив аргентинську економіку після кризи 2001 року. Його дружина Кристина Фернандес де Кіршнер також зробила політичну кар’єру й зараз є сенатором конгресу Аргентини. Донедавна залишалося невідомим, хто стане на майбутніх президентських виборах кандидатом від правлячої партії. Ним міг бути названий як сам Нестор Кіршнер, так і його дружина. Якщо Кристина Фернандес де Кіршнер виграє вибори, вона стане першою жінкою-президентом Аргентини. Висунення дружини президента, за словами спостерігачів, може бути частиною плану зі збереження влади в руках родини Кіршнер. Зайнявши президентське крісло на певний термін, вона дозволить чоловікові повернутися в нього пізніше.
Випуск газети №:
№106, (2007)Рубрика
День Планети