Що б доброго зробити?
Роздумувала молодь Луганщини разом зі своїми однолітками з РосіїТретя декада травня в найбільш східному регіоні країни ознаменувалася проведенням дводенного обласного молодіжного форуму «Луганщина — молодь — майбутнє», куди було запрошено лідерів і членів громадських об’єднань, представників студентського самоврядування з Дніпропетровської та Ростовської областей. Мета форуму — знайти реальні механізми для більш ефективної взаємодії в реалізації державної молодіжної політики, обмінятися накопиченим у суміжних країнах досвідом і намітити конкретні проекти, участь у яких допомагала б молодим людям їх найшвидшій соціалізації. Як зазначив глава облдержадміністрації Луганщини, Олександр Антипов, який відкрив захід, влада регіону чекає на молодіжні ініціативи, спрямовані на підтримку ветеранів і пенсіонерів, профілактику злочинності в дитячому середовищі. Будь-які проекти, навіть найфантастичніші, він готовий сьогодні розглядати та допомагати в забезпеченні їхнього фінансування в рамках існуючого законодавства. Не обійшлося на форумі й без докорів, які прозвучали на адресу обласного керівництва.
На думку голови обласної організації «Молодіжний центр «Апельсин» Андрія Соколова, місцева влада не в змозі закласти в обласному бюджеті статтю витрат на реалізацію молодіжних ініціатив, а питання виживання таких об’єднань лежить на ентузіазмі однодумців і цілком залежить від ґрантових проектів. Подібні думки висловлювали й інші учасники форуму, на що голова Луганської обласної ради Валерій Голенко відповів — депутати готові дати молодим лідерам можливість контролювати використання коштів при виконанні регіональних програм. Нині їх реалізовується три: з молодіжного житлового кредитування, патріотичного виховання та сприяння в працевлаштуванні населення.
Робота делегатів форуму проводилася за секціями. Підсумком такої діяльності стала презентація проектів, які зачіпають найрізноманітніші сфери життя. Росіяни не стали рядовими спостерігачами: Олександр Просьолков, який очолював ростовську делегацію і є координатором молодіжного парламенту при місцевих законодавчих зборах, витратив час на вивчення проблем прикладного характеру при взаємодії молодих підприємців Луганщини з їхніми колегами з Південного федерального округу Росії. Тому й цей пункт було внесено до підсумкової резолюції форуму. Однією ж із найближчих спільних ініціатив на міждержавному рівні стане проект «Молодь і бойова слава Вітчизни», що передбачає участь луганчан у пошуковій експедиції до міста Керч, яку запланувала провести ростовська громадська організація «Південний рубіж» у серпні поточного року. Наступний крок — міжрегіональна «Вахта пам’яті» в Луганській області, приурочена до 65-річчя «Молодої гвардії», де братимуть участь і представники як мінімум чотирьох прикордонних регіонів Російської Федерації. Фінансове забезпечення експедиції до Керчі взяв на себе Незалежний фонд підтримки пошукових рухів Росії. Сподіватимемося, що не залишаться осторонь від такої діяльності відповідні державні відомства, відомі меценати та вітчизняні організації, в яких є матеріальні ресурси для реалізації суспільно значущих молодіжних проектів та ініціатив.