Коротко / УКРАЇНА
«Наша Україна» розкрила «системний сценарій» коаліції
Зараз реалізується системний сценарій, спрямований на зрив домовленостей між президентом, прем’єром і головою Верховної Ради про завершення політичної кризи та проведення позачергових парламентських виборів 30 вересня. Про це заявив перший заступник голови Центрвиконкому «Нашої України» Ігор Жданов, повідомляє прес-служба партії. За його словами, є три головні елементи цього сценарію. «Перший — це активізація ролі ПППУ з метою недопущення рішення ЦВК щодо остаточного «обнулення» списків кандидатів у народні депутати від «Нашої України», — сказав Жданов. — Це може призвести до того, що місця тих народних депутатів від «Нашої України», які складуть свої повноваження займуть кандидати від ПППУ, які знаходяться зараз в цьому списку», — вважає він. Другим елементом, за словами Жданова, є забезпечення рішення Печерського суду, яким буде скасована постанова ЦВК щодо обнулення кандидатських списків БЮТ. «Це призведе до аналогічних попередньому випадку наслідків», — зауважив Жданов. «Третій елемент — це підкуп народних депутатів», — зазначив Жданов, додавши, що за його інформацією народним депутатам-«нашоукраїнцям» пропонується до 5 мільйонів доларів за те, щоб вони відкликали свої підписи під заявою про вихід із фракції і складання депутатських повноважень. «Таким чином «антикризовики» намагаються зірвати той сценарій і не допустити складання 150 депутатських мандатів, а у випадку таких дій «завести» інших кандидатів у депутати», — переконаний він. На думку Жданова, представники коаліції вважають, що «це унеможливить визнання ВР неповноважною і нелегітимною та призведе до зриву виборів 30 вересня цього року».
Відкриється перший Центр захисту безпритульних дітей
Перший Центр захисту безпритульних дітей «Наші діти», створений Німецько-польсько-українським співтовариством, відкриється в Києві до кінця року. Фундатор Німецько-польсько-українського співтовариства й керівник проекту Барбара Марія Монхайм повідомила, що Кабінет Міністрів уже затвердив положення про пілотний проект Центру «Наші діти», який матиме статус експерименту й продовжиться до 2011 року. «У нас тепер є постанова Кабінету Міністрів, в якій сказано, що ми маємо право приймати до себе дітей, і діти можуть залишатися в нас стільки, скільки вони самі хочуть», — повідомила вона. Б.М. Монхайм зазначила, що якщо експеримент буде визнаний вдалим, то до українського законодавства будуть внесені зміни, які дозволять і іншим громадським організаціям брати опіку над соціально-незахищеними дітьми на тривалий термін, повідомляє Інтерфакс-Україна. Вона підкреслила, що згідно з чинним в Україні законодавством, опікуном усіх безпритульних дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, є держава, а громадські організації, які працюють у цій сфері, можуть приймати дітей лише на дев’ять місяців, а потім «вимушені знову виганяти їх на вулицю». У рамках проекту планується створення комплексу будинків сімейного типу, розрахованого на мешкання 80 дітей в 10 приймальних сім’ях. Комплекс буде складатися з трьох будівель, одна з яких — колишній дитячий садок, де зараз проводяться роботи з перебудови й ремонту. У цих будівлях, крім житлових приміщень, розмістяться також комп’ютерні класи, ігрові, оранжереї, спортивний зал і інші підсобні приміщення. Центр створюється за фінансової підтримки низки спонсорів з України, Польщі й Німеччини, а також за участю всесвітнього фонду «Дитинство», який очолює королева Швеції Сильвія, що відвідала місце будівництва центру в Києві у 2006 році.
Три дні португальського кіно
Із 1 по 3 червня кияни та гості нашої столиці побачать п’ять картин різних кінорежисерів (покази пройдуть безкоштовно в Будинку кіно й перекладатимуться українською й англійською). Як розповів Посол Португалії в Україні Жозе Мануель Вієгаш, фестиваль познайомить українських кіноманів із творчістю видатних режисерів і представниками нового покоління Португальської кінематографії. Це будуть стрічки, відзняті у 70-ті роки минулого сторіччя, а також у наші часи, які представлять різні жанри: комедію, драму, фантастику та картини на релігійну тематику. Найстарішою стрічкою програми є комедія «Минуле та сучасне» (1971 р.) режисера Маноела де Олівейра, який сьогодні, незважаючи на поважний вік, продовжує знімати фільми. Будуть і новинки, зокрема, драма «Аліс» (2005 р.), яка отримала багато призів на престижних міжнародних кінофестивалях (до речі, цей фільм брав участь у конкурсі на Каннському кінофестивалі). Інф. «Дня».
«Князь Ігор» по-харківському
На Слобожанщині закінчуються репетиції масштабної оперної постановки — в Харківському театрі опери й балету 7 червня на публіку чекає прем’єра опери «Князь Ігор» Бородіна. За словами директора й художнього керівника театру Георгія Селіхова, це буде наймасовіший спектакль за всю історію театру. Мрія поставити «Князя Ігоря» не залишала Селіхова з першого дня, як він прийшов працювати до Харківської опери. Кілька років тому колеги з Донецької опери запропонували зробити двом театрам спільну постановку під відкритим небом. Але різні обставини призвели до того, що цікава творча задумка втілюється лише зараз. За кошторисом, щоб поставити цю оперу, потрібно близько 250 000 гривень. Режисерами вистави виступають кияни — Володимир Лукашев, художній керівник Національної філармонії України, який 15 років працював головним режисером у Харківській опері, та його молода колега Ірина Нестеренко (два роки тому вона поставила «Самсона й Далілу»). Оскільки «Князь Ігор» — вистава з великою кількістю дійових осіб, то брати участь у масовці, крім хористів, артистів і статистів, запросили 30 курсантів Харківського університету цивільного захисту. Всього в опері будуть задіяні 200 артистів, вже пошито майже 400 костюмів. Художник Надія Швець створювала ескізи до вистави, вивчаючи історичні літописи. У головній партії князя Ігоря виступить відомий український співак, прем’єр трупи Микола Коваль. Інф. «Дня»
Випуск газети №:
№86, (2007)Рубрика
День України