Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

24 січня, 00:00

Сюр від Аль Пачіно

Популярний американський кіноактор зіграє легендарного художника XX століття Сальвадора Далі у картині «Далі та я. Сюрреалістична історія», яку зніме режисер Ендрю Нікол, повідомляє Variety. В основі сценарію фільму буде книга Стена Лоріссена «Далі та я». Мова в ньому піде про той період життя знаменитого художника, коли сюрреалізм у його творчості сягає свого апогею, аналогічно, як і в його способі життя, пише gazeta.ru. Зйомки фільму розпочнуться у червні й пройдуть в Іспанії та Нью-Йорку. Це вже не перший спільний проект Нікола й Пачіно, раніше вони разом працювали в картині «Симона».

Мюзикл про Майстра

Відомий британський композитор, автор багатьох мюзиклів лорд Ендрю Ллойд Уеббер продовжує роботу над мюзиклом за романом Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита».

За словами Уеббера, цей мюзикл буде цікавий для багатьох. Однак для цього сюжет книжки буде піддано переробці. «Коли ви перетворюєте книгу на драматичний твір, необхідно знайти спосіб для цього. Я знаю, як це робиться, — завірив Уеббер, повідомляють РІА «Новини». — У книжці булгаковський Майстер пише роман, а в мюзиклі — пише п’єсу. Ймовірно, до чого нам доведеться вдатися, — так це влаштувати зустріч Майстра й Маргарити ближче до початку мюзиклу, оскільки ми не можемо чекати цього так довго, як у книзі. Це повинна бути прекрасна історія любові, але в той же самий час не можна забувати про той фон репресій, на якому вона розгортається».

Британський композитор має намір зберегти у якості однієї із ключових сцен свого твору сцену балу у Воланда, однак поки що не знає, як вона реалізовуватиметься у музичному та сценографічному плані.

Релігійно-філософська складова роману — історія Ієшуа — також знайде своє місце у творі Уеббера.

Новий мюзикл може стати подарунком до ювілею композитора, який 2008 року святкуватиме своє 60-річчя. Нагадаємо, Ендрю Ллойд Уеббер є автором таких всесвітньо відомих мюзиклів, як «Кішки», «Ісус Христос — суперзірка», «Привид опери», «Евіта», «Жінка у білому» та багатьох інших.

Ален Делон повертається на сцену

Це станеться на сцені паризького Театру Марін’ї. 71-річний актор готується до нової прем’єри у виставі, яку було поставлено за романом американського письменника Р. Джі Уоллера «Дорогою у «Мадісон». Історія про пристрасну, але невдалу любов фотографа й заміжньої жінки, вже слугувала 1995 року основою для фільму з Клінтом Іствудом і Меріл Стріп у головних ролях.

На паризьких підмостках Ален Делон «створить» любовну пару з відомою французькою актрисою Мірей Дарк, повідомляє ІТАР- ТАРС. Ален Делон не приховує, що його з Мірей Дарк у реальному житті вже об’єднувала справжня любов, про яку він аж ніяк не збирається забувати. Любовний роман виник у Делона з французькою актрисою 1969 року під час участі у зйомках фільму «Джефф» режисера Жана Ермана.

«Це була шалена любовна історія», — зізнається актор. «Тому ми не граємо в цій п’єсі, вона для нас як справжнє життя. Ті слова, які говорять один одному закохані персонажі, — це дійсно наші справжні слова», — розповідає Делон.

Режисером вистави виступає Анн Буржуа, про яку Делон із захопленням розповідає, що це єдина жінка, з якою йому вдається без проблем працювати протягом кількох років. Саме Буржуа була режисером і «Руських гірок» — вистави у театрі Марін’ї, де головну роль рік тому виконував Делон. Актор не заперечує, що надзвичайно любить і цей театр, знаходиться у його приміщеннях завжди набагато довше, ніж того вимагає просто робота. «У театрі в мене завжди чітке відчуття, що ніякого нещастя зі мною трапитися не може», — визнає актор, якому в цьому році виконається 72 роки.

— Роль фотографа Роберта Кінкейда для мене глибоко автобіографічна, — зізнається Делон в інтерв’ю газеті Le Figaro. — Роберт — це я, людина, яка довіку перебуває в дорозі, яка полишає коханку, але яка не забуває надалі про цю любов. Це людина рішуча, і в той же час — сентиментальна.

Французький актор визнає, що йому сподобався фільм із Клінтом Іствудом, але він спеціально не захотів переглядати його під час роботи над роллю, щоб бути більш вільним у своїй інтерпретації. У той же час він наголошує, що завжди вважав прекрасним твором про любов сам роман Уоллера — виданий на 39 мовах і розкуплений вже в кількості 12 млн. примірників.

Французькі драматурги Дідье Карон і Доміник Дешан, які створили сценічний варіант твору, також вважали, що найкраще зупинитися саме на тексті роману, практично не використовуючи дещо відмінну сюжетну побудову популярного фільму.

«Почавши читати текст п’єси, я вже не міг зупинитися. Для мене відразу стало зрозуміло, що моєю партнеркою може бути лише Мірей Дарк. Я негайно подзвонив їй, і Мірей дала свою згоду», — говорить Делон.

У розмові з актрисою Делон був таким наполегливим, що Мірей Дарк навіть не встигла запитати, про яку п’єсу йдеться, і дізналась про це лише три місяці потому. Тепер, по завершенні репетицій актриса визнає, що відчуває перед прем’єрою сильне хвилювання. Адже вона не грала на театральній сцені вже понад 20 років.

Але Делон відчуває натхнення. «Сцена для мене — найкращі ліки. На сцені ти забуваєш про всі прикрощі. Деякі для цього займаються спортом — я ж граю у театрі. Сцена робить мене кращим», — говорить немолодий актор, останні роки для якого були нелегкими в особистому плані.

Нагадаємо, загалом, майже за 50-річну кінематографічну кар’єру, Делон зіграв у 87 фільмах. У багатьох із них він виступав також як продюсер. Але кіно для французького актора — вже перегорнуті сторінки, він не з’являється на великому екрані з 1998 року, коли зіграв роль у невдалому бойовику «Один шанс із двох» (картина Патріса Леконта, в якій він знімався разом із Жаном-Полем Бельмондо).

«Русалонька» витіснить «Красуню та Чудовисько»

Один з найкасовіших й «довгограючих» проектів театрального життя Нью-Йорка залишає сцену, оголосив Театр Уолта Діснея. Музичний спектакль «Красуня та Чудовисько», який не полишав сцену протягом 13 років та виїжджав на зарубіжні гастролі до 13 країн, а також приніс понад $1,3 мільярда чистого прибутку, буде виключений із репертуару в липні, повідомляють РІА «Новини». І справа зовсім не у фатальному числі «13» — Дісней-театр випускає новий мюзикл «Русалонька».

«Двох принцес не витримає навіть театральний ринок Нью-Йорка», — зізнався місцевим телекомпаніям президент театру Томас Шумахер, пояснивши, що близькі за духом романтичні казки створять непотрібну касову конкуренцію між виставами. Життя на театральному Бродвеї продовжать вистави, які вже з успіхом проходять, які поставлені на основі диснеївських мультфільмів «Тарзан», «Король Лев» і «Мері Поппінc», де немає казкових принцес, які зможуть перейти дорогу «Русалоньці».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати