Коротко / Панорама дня
Військовий день
Міністр оборони Росії Сергій Іванов, який знаходиться з візитом у Києві, розповів своїм українським колегам про «негативні наслідки вступу» України до Північноатлантичного оборонного альянсу. «Справа не в тому, що Росія прохолодно чи тепло ставиться до суверенного права України обирати основні вектори своєї політики в галузі безпеки. Справа українського народу й української еліти вибирати форму свого співробітництва з цими структурами. Інша справа, що результат цих кроків негативно позначиться на взаємодії двох країн», — додав російський міністр. За словами Сергія Іванова, «цей крок, хочемо ми цього чи ні, відіб’ється на наших відносинах». Проте українську сторону ці «негативні наслідки» не дуже-то налякали. Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявив, що він як і раніше є активним прихильником курсу на вступу до НАТО. «Я в черговий раз наголошую, що я є прихильником вступу України до НАТО. Але якби я навіть не був прихильником такого курсу, то існують нормативно-правові документи, які зобов’язують мене реалізовувати відповідну політику в даному питанні», — повідомив він на прес-конференції. Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю агентству Bloomberg також заявив про те, що стратегічною метою України є членство в Європейському Союзі й НАТО. «Люди не підтримують ідею вступу України до НАТО, тому що вони нічого не знають про цей Альянс і його цілі. Люди все ще керуються міфами п’ятидесятих років, коли ця організація створювалася проти Радянського Союзу», — сказав глава української держави. Ющенко зазначив, що був би радий, якби Україна вступила до НАТО під час його президентства. «Ми розпочнемо спеціальну програму, націлену на інформування суспільства про те, що таке НАТО, про історію цієї організації та програму дій на наступний рік. Україна є частиною Європи. Ми маємо багато спільних інтересів, тому ми повинні мати загальну систему безпеки», — аргументував Президент України, повідомляє Олена ЯХНО, «День».
105-річна бабуся та її ровесники
Учора, 7 грудня, відзначила свій 105-й рік народження Катерина Крепчук із села Строки Теофіпольського району (Хмельницька область). Ця подія не минула поза увагою місцевої влади. «Привітали Катерину Ільківну і вручили продуктовий набір», — повідомила «Дневі» секретар сільської ради Надія Кульчицька. Вона розповідає, що «чоловік Катерини Крепчук не повернувся з фронту, солдатська вдова зберегла подружню вірність — і вже не влаштовувала особисте життя». Сама ж довгожителька каже, що «дітей Бог не дав, та роками не обділив». За свій довгий вік ровесниця минулого століття нічого не бачила, крім тяжкої колгоспної праці. Одначе ніколи не зверталася по допомогу ні до лікарів, ні до цілителів. Якихось пояснень свого довголіття не має. Дякує 79-річній сусідці Ользі Пиличук за те, що взяла її до своєї хати, разом із сином і невісткою оточила увагою і всякчасними турботами. Бабуся трохи недочуває, останнім часом стало їй тяжко підводитися на ноги. Отож ці її дні минають переважно у повному спокої. Мовляв, життєвий ресурс вичерпується. Секретар сільради говорить, що Катерина Крепчук — найстарша за віком у Теофіпольському районі. Її «наздоганяє» 96-річна Мартоха Ринчук. За даними Хмельницького обласного управління статистики, «на 1 січня 2006-го у краї було 42 особи у віці сто років і старші, серед них тільки троє — чоловіки, решта — жінки». Що ж стосується «географії», то у сільській місцевості проживає 23 особи, у міській — 19, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Новий посол України в Швеції
Президент України Віктор Ющенко призначив Анатолія Пономаренка Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Швеція. Це утверджено відповідним указом, підписаним главою держави. Пономаренко працював на різних посадах в МІС, зокрема, очолював другий територіальний департамент. Окрім того, він шість років — з 1997 по 2003 роки — був послом України в Німеччині. Як повідомлялося, у липні 2004 року президент Леонід Кучма звільнив із посади посла України в Швеції Леоніда Кожару.
Алієв закликає опозицію до діалогу
Правляча партія «Єні Азербайджан» (ПЕА) виступає за політичний діалог у країні, заявив президент Ільхам Алієв. «Ми прагнемо того, щоб усі питання вирішувалися в політичній площині», — сказав президент Азербайджану, голова ПЕА Ільхам Алієв учора на зустрічі з членами районного відділення своєї партії в місті Хачмаз. Глава держави підкреслив, що з усіх важливих для країни питань політичні партії повинні виступати з єдиних позицій. Однак висловив жаль щодо антинаціонального підходу опозиції й направленості її дій на ослаблення державності.
Вірменія залишилася без гімну
Парламент Вірменії не прийняв новий гімн країни, а строк дії старого вже закінчилося. Як заявив спікер парламенту Вірменії Тігран Торосян, «фактично до прийняття парламентом відповідного рішення у Вірменії не буде гімну, прийнятого згідно із законом». Згідно з пакетом конституційних перетворень, який прийняли на референдумі 27 листопада минулого року, новий гімн повинен бути прийнятий вірменським парламентом протягом року після опублікування тексту конституційних поправок в урядовому журналі «Офіційний вісник». Текст цих поправок був опублікований в урядовому журналі 6 грудня 2005 року. Отже, до 6 грудня цього року, згідно з поправками до конституції Вірменії, діяв старий гімн, який з 6 грудня нинішнього року має анулюватися. Парламент країни не встиг прийняти проект закону про гімн, внаслідок чого Вірменія залишилася без одного з символів держави.
Путіна хочуть наділити правом ембарго
Державна дума Росії прийняла в першому читанні законопроект, що розширює повноваження президента країни і дозволяє йому вводити санкції, аж до ембарго, стосовно інших держав. Федеральний закон був внесений на розгляд депутатами від пропрезидентської партії «Єдина Росія» ще наприкінці жовтня. Згідно із законопроектом, президент Росії в разі міжнародних надзвичайних ситуацій наділяється рядом додаткових повноважень. Наприклад, він має право припинити економічні програми, заборонити фінансові й зовнішньоекономічні операції з іншими країнами, а також обмежити контакти між людьми, аж до заборони участі в закордонних міжнародних конференціях.
Випуск газети №:
№215, (2006)Рубрика
Панорама «Дня»