Коротко / ПЛАНЕТА
Страсбург виніс третій вердикт Росії
Європейський суд з прав людини зажадав від російської влади виплатити компенсацію сім’ям трьох жителів Чечні, які зникли й загинули в 2001 — 2002 роках. За останні чотири місяці це вже третій вердикт Європейського суду, який засуджує Москву за дії військових у Чечні. Під час розгляду судом першого випадку йшлося про зникнення в 2000 році в Грозному чеченської медсестри, чиє тіло було знайдене в братській могилі в Грозному в лютому 2001 року. Європейський суд вирішив, що відповідальність за її смерть лежить на російській владі, в зв’язку з чим держава зобов’язана виплатити рідним загиблої 70 тис. євро. Друга справа розглядала факт зникнення батька й сина Імакаєвих. Саїд-Хусейн Імакаєв був затриманий 2000 року, після чого зник безвісти. Його батько Саїд-Магомед зник двома роками пізніше. Держава має виплатити близьким Імакаєвих 90 тис. євро компенсації.
Британська розвідка чекає на теракти
Загроза Великій Британії з боку «Аль-Каїди» вельми серйозна й навіть зростає, заявив голова британської служби контррозвідки MI-5 Елайза Меннінгем-Буллер. За її словами, в країні діє близько 200 різних груп, до яких входять понад півтори тисячi осіб, британських мусульман, які роблять активні спроби різних нападів як усередині Великої Британії, так і за кордоном. Голова MI-5 попередила, що британські розвідувальні служби мають у своєму розпорядженні інформацію щонайменше про 30 змов — але насправді їх може бути й більше. Е. Меннінгем-Буллер повідомила, що з часу лондонських вибухів 2005 року запобiгли п’яти великим терактам, тим самим врятовано сотні, а можливо, й тисячі життів. За її словами, деякі з груп змовників отримують прямі накази від «Аль-Каїди» в Пакистані, інші ж просто надихаються ідеями Усами бен Ладена. Сьогодні у Великій Британії 99 чоловік очікують на суд за 34-ма справами про тероризм.
У Норвегії жити добре
Норвегію визнали найкращою у світі країною для проживання. Тим часом Україна займає 77-му позицію в списку найбільш сприятливих для життя країн, який складений Програмою розвитку ООН (UNDP). Скандинавська держава вже вшосте поспiль посідає першу сходинку рейтингу сприятливих країн. Згідно з доповіддю організації, наступними в списку країн з найкращими умовами проживання людей ідуть Ісландія, Австралія, Ірландія й Швеція. У десятку також увійшли Канада, Японія, США, Швейцарія й Нідерланди. При складанні доповіді, яка щорічно надається з 1990 року, враховуються такі показники: рівень прибутку на душу населення, розвиток освіти, охорони здоров’я й середній термін тривалості життя. Росія посіла 65-е місце, а через два пункти, на 67-му місці, — республіка Білорусь. Найменш сприятливим для проживання людей другий рік поспіль визнано Нігер (177-е місце). У порівнянні з жителями Норвегії жителі цієї африканської держави в 40 разів бідніші, живуть майже вдвічі менше й у п’ять разів гірше освічені.
Випуск газети №:
№196, (2006)Рубрика
День Планети