Коротко / КУЛЬТУРА
Ельфріда Елінек звинуватила «Комеді Франсез» у політичній цензурі
Австрійська письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури 2004 року Ельфріда Елінек, автор славнозвісного роману «Піаністка», сповнилася жахом, дізнавшись про те, що в паризькій «Комеді Франсез» відмінили постановку п'єси її співвітчизника Петера Хандке. Причиною такого рішення стала участь автора в похоронi колишнього сербського президента Слободана Мілошевича. За словами письменниці, заяву якої поширено сьогодні в Парижі, прославлена французька сцена діє «в найгірших традиціях часів диктатури, коли неугодних художників відсували в тінь і засуджували до мовчання», повідомляє NEWSru.com з посиланням на ІТАР-ТАРС. «Будь-хто, хто перешкоджає художникові займатися своєю справою, здійснює злочин не лише проти нього, але й проти всієї публіки, — підкреслила Елінек. — Така поведінка менше за все здатна віддати справедливість жертвам режиму Мілошевича».
Як повідомила газета «Монд», головний адміністратор «Комеді Франсез» Моріс Бозонне прийняв рішення відмінити постановку в 2007 році однієї з п'єс Хандке, дізнавшись, що 18 березня він був присутній на похоронi Мілошевича в Сербії.
Мік Джаггер зіграє заручника
Легендарний соліст групи Rolling Stones Мік Джаггер приступає в США до зйомок комедійного телесеріалу, в якому він зіграє роль заручника. У разі успіху першого фільму його творці планують зняти понад два десятки серій, повідомляє NEWSru.com з посиланням на ІТАР-ТАРС. Формат нової стрічки відповідає останнім тенденціям західного кінематографа — фільм у режимі реального часу розповідає про події, які відбуваються протягом 24 годин. Джаггер виконує роль багатого артиста, якого захоплює в заручники втомлений від численних замовлень водопровідник. Останній обслуговує великий будинок, населений світовими знаменитостями. Міку Джаггеру сценарій дуже сподобався. При цьому він запропонував низку нових сюжетних ліній, що високо оцінили творці серіалу.
«Арлезіанку» Ван Гога продано за 40 мільйонів доларів
Полотно Вінсента Ван Гога «Арлезіанка. Мадам Жину» 1890 року продано на нью-йоркських торгах Christie's за 40,3 мільйона доларів. Усупереч очікуванням, вартість цієї картини залишилася на нижній межі оцінки (вона становила 40—50 мільйонів доларів), відзначає Lenta.ru з посиланням на агентство Bloomberg. Всього Вінсент Ван Гог написав сім портретів мадам Жину, власниці кафе в Арле, яке наприкінці 1880-х часто відвідували художник та його друг Поль Гоген. Одна картина вважається втраченою, ще п'ять знаходяться у великих музеях. Проданий 2 травня 2006 року на Christie's портрет належав сім'ї Ван Гога до 1928 року, а потім був проданий сім'ї американських колекціонерів Баквінів. Їхній спадкоємець і виставив «Арлезіанку» на торги. Абсолютний рекорд вартості картин Ван Гога встановлено в 1990 році, коли «Портрет лікаря Гаше» (1890) пішов з молотка за 82,5 мільйона. На торгах Christie's 2 травня два полотна Пікассо було продано загалом за 53,3 мільйона. «Портрет Жермен» 1902 року («блакитний період») пішов за 18,6 мільйонів доларів (у межах естимейта), а «Відпочинок» («Le Repos») 1932 року — за 34,7 мільйона при естимейті 15—20 мільйонів.
Випуск газети №:
№71, (2006)Рубрика
Культура