Коротко / ПЛАНЕТА
Путін про позитивні сигнали
Президент Росії Володимир Путін учора на зустрічі з членами уряду заявив, що Президент і прем'єр України Леонід Кучма і Віктор Янукович у ході переговорів, які відбулися з російським керівництвом, підтвердили свою прихильність розвиткові стосунків із Москвою, повідомляє Інтерфакс. Путін зазначив, що візит Віктора Януковича в Росію минулого тижня «пройшов на дуже доброму рівні, результативно». У ході переговорів, які відбулися за участю Президента України, «було дано добрий, позитивний сигнал із приводу майбутнього російсько-українських відносин», — зазначив президент РФ. Нагадаємо, що минулого тижня Володимир Путін відзначав своє 52-річчя.
Міністр роз'яснює «багатовекторність»
Україна має інтегруватися до Європи, у той же час активно розвиваючи у всіх напрямках взаємодію з Росією, вважає міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Про це він сказав учора, коментуючи заяви прем'єр-міністра України Віктора Януковича про те, що Україна «більше спрямовує свою політику в бік Росії, аніж у бік Європи». «Потрібно активно співпрацювати з Росією, щоб наші спільні цінності, які поділяє Європа і поділяє Україна, поділяла також і Росія і якомога більше інших країн», — сказав Грищенко, додавши, що «від цього лише виграють усі», передає Інтерфакс-Україна. Відповідаючи на запитання, чи зміниться зовнішня політика країни після виборів, К. Грищенко підкреслив: «Потрібно пройти вибори, треба, щоб було призначено нових людей, щоб вони відповідали на ці запитання». «Україна перебуває там, де її розмістив Господь, де її сусіди визначають свою політику, виходячи з власних міркувань, і ми повинні керуватися тим, щоб відповідати не лише поточним, а й довготерміновим інтересам нашої держави», — сказав міністр, зазначивши, що «політика залишиться незмінною, хоча тактика може й змінитися».
Беніта Ферреро-Вальднер про відкриті двері
Попри те, що Європейська політика сусідства (ЄПС) не веде до членства в Євросоюзі країни, яких вона стосується, двері ЄС для України мають залишатися відкритими. Таку думку висловила днями під час слухань у Європарламенті кандидат на посаду комісара ЄС з питань зовнішніх відносин та політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер, повідомляє представництво Єврокомісії в Україні. Вона також наголосила, що майбутнє відносин між ЄС та Україною залежатиме від Києва. Кажучи про Білорусь, Б. Ферреро-Вальднер зауважила, що остання поки що сама «викреслює» себе з участі в Європейській політиці сусідства.
Канал на Дунаї: другий етап просять відкласти
Європейські експерти, які досліджують проблему будівництва Україною каналу «Дунай — Чорне море», закликали українське керівництво не починати виконання другої фази цього проекту, допоки вони не вивчать усю інформацію щодо будівництва й не проведуть подальші дискусії з українською стороною. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в представництві Єврокомісії в Україні з посиланням на прес-реліз, оприлюднений командою експертів за результатами свого перебування в Україні. У прес-релізі зазначено, що експерти закликали українське керівництво не починати виконання другої фази цього проекту, допоки вони не вивчать усю надану їм інформацію щодо будівництва та не проведуть подальші дискусії з українською стороною. Європейська сторона також ще раз підтвердила свою готовність допомагати в подоланні «викликів, пов'язаних із питаннями навколишнього середовища і трансграничного впливу таких проектів», повідомили в Єврокомісії.
На виборах у Литві лідирує Робітнича партія
Згідно з попередніми даними Центрвиборчкому Литви, на загальних виборах, які відбулися в неділю, лідирує створена лише 2003 року опозиційна Робітнича партія на чолі з підприємцем, вихідцем із Росії Віктором Успаських. Вона набрала понад 30% голосів. За представників правлячої коаліції соціал-демократів та соціал-лібералів на чолі з прем'єром Альгірдасом Бразаускасом і спікером парламенту Артурасом Паулаускасом проголосували порядку 20% осіб, що взяли участь у виборах. Про перспективу формування урядової коаліції не поспішає говорити жоден із провідних литовських політиків, пояснюючи це тим, що 24 жовтня в ряді округів ще пройде другий тур виборів, передає Бі-Бі-Сі.
У Сомалі з'явився президент
Проміжний парламент Сомалі, який засідає в кенійській столиці Найробі, обрав нового президента країни. Ним став Абдуллахі Юсуф Ахмед, який є президентом напівавтономного району Пунтленд на півночі країни, повідомляє Бі-Бі-Сі. Голосування пройшло в Кенії, оскільки столиця Сомалі вважається дуже небезпечним місцем. У процедурі голосування взяли участь 275 депутатів, які набули своїх повноважень у серпні. Велика їх частина — польові командири та племінні лідери. До фінального голосування з 26 кандидатів залишилося двоє. З 1991 року, коли польові командири скинули військового правителя Сомалі, країна залишається в стані хаосу, а два мільйони сомалійців утікли з Батьківщини.
Лукашенко «поки що не визначився»
Президент Білорусі Олександр Лукашенко ще не визначився, чи буде, навіть при підтримці населення, брати участь у президентських виборах 2006 року. Про це в інтерв'ю національному телебаченню у неділю ввечері заявив голова адміністрації президента Урал Латипов. При цьому він висловив упевненість, що Лукашенко виграє референдум. Відповідаючи на запитання журналіста, чи буде Олександр Григорович «довічним президентом», Латипов заявив, що «у Білорусі довічне президентство не проходить». «Суспільство це не сприйме. Президент про це ніяких розмов не веде. Про це говорить хто? Опозиція! Президент говорить лише про можливості участі в президентських виборах», — заявив глава адміністрації Лукашенка. Цієї неділі в Мінську декілька сотень осіб на чолі з лідерами опозиційних партій провели демонстрацію протесту проти референдуму, призначеного на 17 жовтня (на фото).
Випуск газети №:
№183, (2004)Рубрика
День Планети