Коротко / ПЛАНЕТА
Мур компрометує ЦРУ
Відомий кінорежисер Майкл Мур стверджує, що конгресмен Портер Госс, запропонований президентом Бушем на посаду директора ЦРУ, не дуже впевнений у своїх здібностях, повідомляє Бі-Бі-Сі. Зі слів Мура, в березні в інтерв’ю Госс заявив йому, що «йому бракує кваліфікації». Білий дім назвав заяви Мура «сміховинною нісенітницею». Інтерв’ю не ввійшло до остаточного варіанту фільму «9/11 за Фаренгейтом». Проте після призначення Госса на посаду голови ЦРУ Майкл Мур вирішив оприлюднити це інтерв’ю на своєму інтернет-сайті. «З мовами в мене не дуже. Я займався романськими мовами, а тепер ми шукаємо арабістів. Напевно, в мене німого не той культурний запас, — каже Портер Госс в інтерв’ю. — І абсолютно точно я не маю технічної підготовки — діти мені щодня кажуть: «Тату, тату, треба б тобі підучитися роботі на комп’ютері». 65-літній Портер Госс — колишній військовий розвідник із досвідом роботи в ЦРУ. Представляючи Госса на посаду голови ЦРУ, Джордж Буш назвав його «найвідповіднішим кандидатом» на цю посаду.
«Шинн Фейн» — проти української пшениці
Українські фермери загрожують добробуту 32 країн. З такою заявою виступила північноірландська організація «Шинн Фейн», яку вважають політичним крилом Ірландської Республіканської Армії. Газета Belfast Telegraph написала про те, що ірландські республіканці побоюються зростання експорту української пшениці, оскільки у зв’язку з цим можуть знизитися ціни на хліб. Партія закликала уряд Великої Британії захистити країну від українських фермерів. Спікер партії з питань рівноправності й прав людини Катрін Руейн заявила, що якість української пшениці «не перевірена». За її словами, партія має намір звернутися до міністра сільського господарства Великої Британії Айена Персона зі скаргою. Тим часом заступник генерального директора Української зернової асоціації Володимир Лапа заявив, що в Україні засоби агрохімії використовуються набагато менше, ніж у США й країнах ЄС. А побоювання щодо того, що Україна може завалити дешевим зерном 32 країни світу, він назвав значно перебільшеними, повідомляє радіо «Свобода».
Лідера іракських шиїтів поранено?
За деякими повідомленнями, в Неджефі отримав поранення радикальний шиїтський проповідник Моктада Садр. Водночас у Басрі захоплено у заручники британського журналіста. Офіційні представники міністерств внутрішніх справ і оборони Іраку спростовують дані про поранення Садра, називаючи їх навмисною дезінформацією. Агентство Рейтер повідомляє, що в Басрі продемонстрували відеоплівку, на якій кореспондента газети «Санді телеграф» Джеймса Брендона знято разом із бойовиком у капюшоні, який погрожував вбити журналіста, якщо американські війська не вийдуть із Неджефа протягом найближчої доби. Представник Моктади Садра закликав викрадачів звільнити британського журналіста. Учора спільні сили американців і нової іракської армії атакували мавзолей у місті Неджеф, де переховувалися прихильники Садра, які перервали перемир’я. У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляють, що серйозно стурбовані ескалацією насильства не лише в Неджефі, а й у Куті, Самарі, Фаллуджі та шиїтських районах Багдада. Бої тривають у густонаселених місцях.
Іспанське телебачення відмовилося від кориди
Керівництво державного Національного телебачення Іспанії ухвалило рішення не показувати більше у своїх передачах бій биків. Як повідомляє газета «Мундо», це рішення вже викликало невдоволення серед бізнесменів, пов’язаних з коридою. Всілякі вияви протесту проти бою биків стали в останні роки в Іспанії звичайною справою. Останнім часом інтерес до цього видовища в країні падає, ЗМІ приділяють кориді як ніколи мало уваги, особливо в порівнянні з футболом. За даними державного Центру соціологічних досліджень, 84,2% опитаних іспанців говорять, що корида їх не цікавить, а 32% виступають проти неї, вважаючи її «жорстоким видовищем, яке слід було б заборонити».
Випуск газети №:
№144, (2004)Рубрика
День Планети