Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 серпня, 00:00

Янукович вимагає конкретних фактів

Кандидат у президенти прем’єр Віктор Янукович вимагає конкретних, підтверджених фактами прикладів застосування адмінресурсу на його користь у рамках виборчої кампанії. «Коли точаться розмови, хто на кого тисне, я завжди в цих випадках кажу: я людина дуже принципова. Я хотів би почути, на кого конкретно хто тисне. І все», — сказав Янукович, відповідаючи на запитання журналістів перед відправкою олімпійців до Греції. Нагадаємо, що в понеділок Комітет виборців України повідомив, що значна кількість громадян скаржилася на тиск представників влади з метою залучення до заходів на підтримку Януковича. Опозиційні сили неодноразово повідомляли про, як вони кажуть, конкретні випадки застосування владних важелів на підтримку Віктора Януковича, зокрема під час збору 500 тис. підписів, необхідних для продовження участі у виборах президента.

Кабмін узаконив місцеву міліцію

Згідно з положенням, схваленим Кабінетом Міністрів 10 серпня, до складу місцевої міліції входять підрозділи дорожньо-патрульної служби, патрульно-постової служби, служби дільничних інспекторів, приймальники-розподільники для неповнолітніх і для осіб, затриманих за бродяжництво, спеціальні приймальники для осіб під адміністративним арештом, а також інші підрозділи, створювані у встановленому порядку. Місцеву міліцію очолює керівник, який є заступником начальника відповідного управління (відділу) внутрішніх справ із громадської безпеки. Згідно з положенням, її створюють, реорганізують або ліквідують за рішенням органів місцевого самоврядування на основі подання місцевих державних адміністрацій і виконавчих органів рад, узгодженого з МВС. У своїй діяльності вона керується Конституцією та законами України, актами Президента й уряду, а також положенням про неї. На неї покладається виконання завдань із забезпечення захисту життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян, охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю на відповідній території, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Прикордонники радять уважно оформляти документи

Протягом першого півріччя 2004 року було відмовлено у виїзді за межі України 15-ти організованим групам та понад 300-м дітям, які намагалися перетнути кордон самостійно або без доручень батьків. Згідно з законодавством, повідомляє відділ з питань взаємодії зі ЗМІ Державної прикордонної служби України, громадяни віком до 16 років мають право перетинати кордон лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі. Так, наприклад, 6 серпня цього року в міжнародному пункті пропуску через україно-польський державний кордон для міжнародного автомобільного сполучення у Львівській області було затримано групи неповнолітніх дітей України при виїзді до Франції. П’ять громадян України, що супроводжували групу, не мали нотаріально завірених доручень батьків про згоду на виїзд дитини за кордон, списки дітей не були погоджені з Київською державною адміністрацією та Київською облдержадміністрацією (неповнолітні — жителі Києва ти області). Однак були не завірені нотаріально документи, які дозволяли під час перебування у Франції здійснювати госпіталізацію та операції дітям, повідомляє Ірина КОНОНЕНКО.

Кримські есдеки заявляють про провокації

Кримський реском СДПУ(О) вимагає від керівництва Кримської організації блоку «Наша Україна» закликати своїх активістів і прихильників до порядку. Ця заява соціал-демократів автономії стала відповіддю на такий випадок. «9 серпня о 14 годині 30 хвл. в приміщення Євпаторійського міському СДПУ(О), — говориться в зверненні партії, яке передано засобам масової інформації, — увірвалася група осіб, яка заявила, що вони діють від імені керівництва Кримської організації блоку «Наша Україна», і зажадала від секретаря Євпаторійського міському СДПУ(О) Емілії Леонової передати їм факсимільний апарат, що є частиною майна міському партії. Секретар Євпаторійського міському СДПУ(О) рішуче відмовилася виконати вимоги хуліганів. Дії осіб, що відрекомендували себе активістами «Нашої України», супроводжувалися одночасно погрозами на адресу керівника Євпаторійської міської організації СДПУ(О)». Кримський реском СДПУ(О) розцінює те, що сталося, «як грубу політичну провокацію, метою якої є залякати нещодавно обраного секретаря міському, депутата міської ради, директора середньої загальноосвітньої школи №1 м. Сімферополя Емілію Леонову». Що стосується безпосередніх учасників провокації, то відповідні матеріали направлені до правоохоронних органів, — говориться в заяві рескому.

Знання архіваріусів заохочуватимуть

Працівники державних і комунальних архівних установ отримуватимуть надбавки: за знання однієї стародавньої мови — в розмірі 15% посадового окладу, а за дві і більше стародавніх мов — 25%, повідомляє Інтерфакс-Україна. Затверджено також порядок виплати архівним працівникам надбавок за вислугу років, згідно з яким співробітники, стаж роботи яких в архівних установах перевищує 3 роки, отримуватимуть доплату в розмірі 10% посадового окладу, 10 років — 20%, 20 років — 30%.

До стажу роботи, що надає право на встановлення надбавки за вислугу років, зараховується, зокрема, час роботи в архівних установах України, відповідних установах колишнього СРСР і союзних республік СРСР; відпустки з догляду за дитиною; час, відведений на підвищення кваліфікації. Ця надбавка нараховується з посадового окладу без урахування інших надбавок і доплат.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати