Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

10 липня, 00:00

Сергій Лавров про партнерство та конкуренцію

Москва не проти присутності США на просторі СНД, якщо це відповідає російським інтересам, заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв’ю «Российской газете». «Якщо присутність США допомагає врегулюванню конфліктів таким чином, щоб навколо Росії ліквідувалися вогнища тероризму й напруженості, щоб нас оточували дружні нам держави, ми це вітаємо», — пояснив міністр. Відповідаючи на запитання, хто для Москви Вашингтон — партнер, союзник чи конкурент, С. Лавров зауважив: «Я б сказав, партнер. Але партнер — це не означає, що не конкурент». Торкаючись інших тем, він погодився з припущенням, що розширення Євросоюзу непокоїть Росію більше, ніж розширення НАТО, пояснивши, що йдеться передусім, про наслідки економічного характеру. «Ми виступаємо за те, щоб інтеграційні процеси на пострадянському просторі були скоординовані й гармонізовані з процесами, які відбуваються в Євросоюзі. І за те, щоб правила, які приймає в себе ЄС, не носили стосовно Росії дискримінаційного характеру», — наголосив голова МЗС РФ.

Південна Осетія відпустила грузинських солдатiв

Учора осетинська сторона звільнила частину взятих в заручники грузинських миротворців, повідомляє Civil.ge. За інформацією РІА «Новости», звільнення відбулося за посередництва миротворців із Росії. Раніше керівник Південної Осетії Едуард Кокойті заявляв, що звільнить затриманих після того, як до Цхінвалі прибудуть їхні матері. Після цієї заяви міністр державної безпеки Грузії Вано Мерабішвілі звинуватив президента Південної Осетії в спробах «втягнути Грузію в широкомасштабну війну». Звільнити грузинських військових вимагали також Сполучені Штати Америки.

Голові Enron пред’явили обвинувачення

Колишньому керівнику американського енергетичного гіганта Enron Кеннету Лею пред’явили обвинувачення за 11 пунктами, що стосуються фінансових махінацій, які призвели до найбільшого в історії корпоративної Америки фінансового скандалу — банкрутство компанії залишило без роботи чотири з половиною тисячі осіб, а збитки інвесторів становлять багато мільйонів доларів. Серед пунктів обвинувачення — банківські махінації, порушення в системі торгівлі акціями й навмисна дезинформація. Якщо Лея визнають винним за всіма пунктами обвинувачення, то сумарне покарання може становити 175 років ув’язнення і $5,75 млн. штрафів, повідомляє Бі-Бі-Сі. Лей заявив, що не визнає свою провину за жодним із 11 пунктів обвинувачення.

Китай бореться з «вульгарною» музикою

Міністерство культури КНР видало циркуляр, що вимагає від місцевої влади посилити контроль за незаконною аудіо-відеопродукцією, особливо музичними кліпами вульгарного змісту. Реалізацію музичної продукції вульгарного змісту в Китаї суворо заборонять. Відповідні владні структури уповноважені перевіряти магазини, особливо ті, що знаходяться поблизу від шкіл, і конфіскувати незаконний товар. Подібні заходи передбачено і до дискоклубів і караоке-барів. Веб-сайтам також заборонено продавати або поширювати вульгарні музичні кліпи. Музична продукція для комерційного поширення має пройти перевірку в маркетинговому департаменті міністерства. Його ж наділено правом координації заходів суспільної безпеки в цій сфері та покарання порушників, повідомляє Інтерфакс.

Що розповість «корейський бранець»?

Після майже 40 років життя в Північній Кореї її терени залишив колишній американський солдат Чарльз Дженкінс. У столиці Індонезії Джакарті його зустрічала дружина-японка, яка прожила у КНДР проти своєї волі майже чверть століття. Дженкінс, якому зараз 64 роки, потрапив у КНДР ще 1965 року. Під час патрулювання корейської демілітаризованої зони він сказав своїм колегам, що хоче перевірити дивний шум, і зник. Американська влада звинуватила Дженкінса в дезертирстві, однак його сім’я вважає, що солдата викрали. Дружина Дженкінса — громадянка Японії Хітомі Сога. Її викрали спецслужби Північної Кореї 1978 року, а 2002 року вона повернулася на батьківщину. Тоді колишній американський солдат не захотів їхати разом із нею, побоюючись екстрадиції у США. Індонезія ж, на відміну від Японії, не уклала з Америкою угоду про видачу обвинувачених. Разом із Дженкінсом до Джакарти вирушать дві його дочки, які народилися в Північній Кореї, — 21-річна Міка та 18-річна Белінда. Якщо колишній американський солдат розповість про своє життя в Північній Кореї, це може дати світу багато нових знань про країну, яку вважають найзакритішою у світі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати