Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

КОМЕНТАРІ

05 червня, 00:00
1. Як ви оцінюєте конфлікт на НТВ, що спричинив звільнення Леоніда Парфьонова?

2. Чи міг би Парфьонов працювати на українському телебаченні? Якщо так, то на якому каналі?

Наталія КОНДРАТЮК, журналіст, завідувач представництва «Першого каналу» (Росія) в Україні:

1. Я не вважаю це конфліктом. Судячи з інформації, йдеться про невиконання умов договору, підписаного між журналістом і компанією. Підписуючи контракт, працівник свідомо та добровільно бере на себе певні зобов’язання. Якщо виконувати їх виявляється несила, — краще, мені здається, звільнитися самому, а не виправдовувати все «боротьбою за свободу слова». На мою думку, в «Намедни» свободи було предосить, і не завжди її використовували коректно. Парфьонов лукавить, кажучи про те, що інформація не може принести користь чи шкоду. Він як професіонал, імовірно, неодноразово переконувався, що вміло використана інформація — могутня зброя. Швидше за все, або автор «Намедни», або колектив разом з автором повірили в особливий статус і, як наслідок, у безкарність, вседозволеність. Тому керівництво, попри популярність передачі і ведучого, вимушене було показати «хто в домі хазяїн». Звісно, шкода, що в ефірі не буде однієї з кращих програм. Але це не перший скандал у ТБ-світі, пов’язаний із Парфьоновим. Досі йому як людині талановитій вдавалося залишатися «на плаву» і знаходити собі ніші для творчості.

2. А навіщо йому це?

Валентина РУДЕНКО, PR-менеджер каналів «1+1» (Україна), СТС (Росія):

1. Конфлікт, звісно, дуже серйозний. Я вважаю, що на сьогодні Леонід Парфьонов — найяскравіший журналіст на російському телебаченні. Його програма «Намедни» та й узагалі все, що він робив протягом семи-восьми років, завжди було яскраве. Це було дуже серйозне просування росіян до кращих зразків світового телебачення. Тому я дуже жалкую про звільнення Леоніда Парфьонова з НТВ. Керівництво каналу, безумовно, мало свої причини, з яких воно не випустило сюжет, що став каменем спотикання, в ефір. Я допускаю, що, якби він вийшов, то це могло б позначитися на перебігу судового розгляду в «справі Яндарбієва». Але все ж таки дуже шкода, що менеджери НТВ не порозумілися з Парфеновим. Для НТВ — це дуже велика втрата, яку вони відчують згодом. Адже «Намедни» мала дуже високі рейтинги. Глядацька увага завжди була прикута до НТВ щонеділі, адже всі чекали програму Парфьонова.

2. У нас, у принципі, є прецеденти, коли російські телеведучі з’являються на українських телеканалах. І, звичайно, Парфьонов міг би працювати на одному з них. Мені здається, що він міг би працювати в будь-якій країні. Парфьонов насамперед — журналіст. І тому він повинен працювати на «журналістському» каналі, в Україні — це канал «1+1».

Леонід КАПЕЛЮШНИЙ, політичний оглядач газети «Свобода»:

1. Я вважаю, що Леоніда Парфьонова із його програмою й так дуже довго терпіли на НТВ. На мою думку, він мав би піти ще раніше — під час першого конфлікту на цьому каналі. У влади немає безкінечного терпіння, а пан Парфьонов підійшов до крайньої межі у вигляді інтерв’ю зі вдовою Яндарбієва, за яке немає вибачення й немає подальшої перспективи для співпраці. Взагалі в Росії відбувається те, що й повинно було відбуватися, — при авторитарному режимі не може бути жодної свободи преси. Вона може бути тільки у вигляді регульованої гласності, й це — закономірний процес. Ніяких наслідків це звільнення не матиме. Коли б завтра із інших каналів «попросили», наприклад, Познера, Сорокіну, Шустера і т.д., то нічого б так само не змінилося. У Росії до цього ставляться спокійно, як, у принципі, і в Україні.

2. Щодо роботи Парфьонова в Україні, то я вважаю, що у нас досить своїх талановитих професійних телевізійників, які могли б стати окрасою будь-якого каналу. Але думаю, що Парфьонов міг би працювати тут, як працює, наприклад, Кисельов. Він — професіонал, і міг би працювати на будь-якому каналі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати