У столиці пік минув
Регіони посилюють «молочний» контрольМОЗ заявляє, що спалах кишкової інфекції серед дітей у Києві локалізований, і пік захворювання минув. Протягом останньої доби, як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу міністерства, виписали 35 малюків, у лікарнях столиці залишаються ще 237 дітей. Їхній стан легкого та середнього ступеню важкості.
Однак, як відзначили на робочій нараді, яку провів міністр охорони здоров’я Андрій Підаєв із фахівцями санепідслужби, в Україні донині використовують лише класичні методи досліджень, які є досить тривалими, і тому практично не дозволяють провести експрес-діагностику інфекційних хвороб. Для вирішення питання назріла гостра необхідність модернізації матеріально-технічної бази. Зокрема, на першому етапі необхідно удосконалити три регіональні лабораторії Державної санепідслужби — Центральну СЕС МОЗ, Харківську обласну та Кримську республіканську СЕС. Їх необхідно обладнати сучасними автоматичними мікробіологічними аналізаторами, які використовуватимуть для експрес-діагностики у разі епідемічних ускладнень, а також «швидкими тестами», за результатами яких можна протягом доби визначити бактерійне забруднення, зокрема води та харчових продуктів.
Згідно з попередніми результатами епідеміологічного розслідування, можливою причиною спалаху захворювання дітей на гострі кишкові інфекції послугували ротавіруси. Як відзначили в МОЗ, найімовірніше, що інфікування продукції виникло в цеху із виробництва сиру, де на окремих етапах технологічного процесу використовується ручна робота. Забрудненню продукції сприяло порушення режиму стерилізації, відсутність чітких правил використання інвентарю для прибирання та виробничого обладнання, порушення правил особистої гігієни.
Тим часом у Запоріжжі розпочалися комплексні перевірки оптових складів, які торгують молочною продукцією. «Ми розробили схему перевірок й очікуємо отримати докладні результати протягом двох тижнів: звідки постачається в Запоріжжя молочна продукція і яка саме, чи має вона необхідні супровідні документи, чи були якісь скарги на якість продукти», — заявив головний санітарний лікар Запоріжжя Валерій Близнюк. Із його слів, санлікарі районних санепідстанцій проводитимуть перевірки не на постійно закріплених за ними територіях, а в інших районах — «щоб не було упередженості та приховання фактів». У зв’язку з випадками масових отруєнь дітей у кількох областях країни, Запорізьке управління охорони здоров’я спрямувало розпорядження до шкільних і дошкільних закладів із вимогою посилити контроль за дитячим харчуванням. Запорізькі діти, незалежно від віку, вже декілька років споживають продукцію, яку купують у загальній молочній мережі. Це сталося в зв’язку із зупинкою роботи двох місцевих молокозаводів. Остання молочна кухня в Запоріжжі була закрита в 2001 році. Зі слів головного педіатра Запоріжжя Галини Долі, серед адаптованих молочних продуктів у роздрібній мережі переважає продукція імпортного виробництва, в меншому обсязі представлені вітчизняні суміші «Малыш», «Малютка» і «Детолакт». «Батьки купують закваски і самостійно виготовляють удома кисломолочні продукти», — сказала вона.
Випуск газети №:
№90, (2004)Рубрика
День України