Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 січня, 00:00

Міністру економіки завдання поставлено

Президент України Леонід Кучма, зустрічаючись учора з новим міністром економіки Миколою Деркачом, підкреслив, що першочергове завдання Міністерства — «це баланс як загальнодержавний, так і галузевий». Л. Кучма відзначив своє незадоволення нинішнім станом справ у Міністерстві, інформує Інтерфакс-Україна. Глава держави нагадав про ситуацію на ринку хліба минулого року: за його словами, Мінекономіки повинне було «насамперед повідомити, що в держрезерві немає хліба, а прогнози на урожай не зовсім добрі». «Це передусім — робота економічного блоку», — сказав він.

Л. Кучма також назвав вугільну галузь, де «не вистачає ні коксівного, ні енергетичного вугілля, але ми вивозимо за кордон дешевше вугілля, ніж потім ввозимо». Подібна ситуація склалася і в інших галузях промисловості, додав він. «На ці проблеми необхідно звернути першочергову увагу і під цим кутом зору будувати роботу Міністерства економіки», — підкреслив Президент. Л. Кучма вказав також на доцільність кадрових змін у Міністерстві, які може провести новий керівник, відзначивши необхідність приходу амбіційних і професійних кадрів.

Затримано понад п’ять тисяч браконьєрів

Співробітники державної інспекції Басейнового управління «Одесарибвод» зафіксували минулого року 5,5 тисяч порушень рибоохоронного законодавства та затримали понад 5 тисяч браконьєрів, повідомляють Podrobnosti.com.ua з посиланням на «Репортер» (Одеса). Крім того, інспектори затримали 682 особи за незаконну реалізацію рибопродукції на ринках області. «Одесарибвод» спрямував на розгляд до судів понад 4 тисячі справ. У ході проведених перевірок співробітники управління вилучили в браконьєрів близько 41 тонни незаконно виловленої риби і понад 5 тис. заборонених знарядь лову. Серед рибовидобувних організацій інспектори розкрили понад 600 порушень Правил промислового рибальства і вилучили 16,5 тонн незаконно видобутої риби. Усього протягом минулого року співробітники органів рибоохорони провели понад 8,5 тисячі рейдів на водоймищах регіону.

Виявлено нові цехи із виробництва нелегальної горілки

Дніпропетровська міліція вилучила понад 66 тисяч пляшок фальсифікованої горілки з акцизними марками нового зразка. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Центр громадських зв’язків УМВС у Дніпропетровській області, партію фальсифікованої горілки виявили у ході проведення розшукових заходів. Шість автомобілів ЗІЛ перевозили спиртні напої з дніпропетровського складського приміщення приватного підприємства, зареєстрованого в Горловці Донецької області. Пунктом доставки продукції був один із складів у Дніпропетровську. Серед фальсифікату — горілка «Пшенична», «Староруська», «Київська Русь», «Російська».

Водночас у Криму співробітники податкової міліції в ході операції «Акцизна марка» поклали край діяльності ще одного підпільного заводу із виготовлення фальсифікованої горілки. Як повідомляє Головне управління податкової міліції ДПА України, нелегальне виробництво діяло в селищі Красногвардійське на території одного з промислових підприємств. Організували незаконний бізнес керівники місцевої фірми, яка цілком офіційно працювала на ринку лікеро-горілчаної продукції. Проте прибуток від законної діяльності не влаштовував бізнесменів, і вони налагодили виготовлення фальсифікованого спиртного. На одному з місцевих підприємств кримчани орендували приміщення і заводську лінію з розливу горілки. Наймані робітники, які працювали на виробництві, отримували за табелями зарплату і навіть не підозрювали, що знаходяться на нелегальному стані. Виробничі потужності підпільного заводу дозволяли тіньовикам протягом місяця виробляти до 20 тисяч пляшок. За даним фактом порушено кримінальну справу, встановлюють канали отримання спирту, а так само місця реалізації готової продукції.

«Антикомуністичний проект» на Луганщині

Проект «Розвиток приватного сектора», який фінансує МБРР, починає свою роботу в Луганській області. Область вибрана серед шести регіонів України, які визначають, на думку виконавчого директора Українського центру реструктуризації підприємств і розвитку приватного сектора Ігоря Мансурова, «економічне обличчя країни». Напередодні презентації проекту для представників ЗМІ відбулися переговори Ігоря Мансурова з обласним керівництвом. «Ми знайшли взаєморозуміння та підтримку і розраховуємо, що наш антикомуністичний проект успішно впроваджуватиметься в області», — заявив виконавчий директор. Ігор Мансуров поспішив утішити представників, як він висловився, прокомуністичних ЗМІ, пояснивши, що має на увазі ламання з допомогою проекту застарілих, але живучих радянських підходів до економіки.

На сьогодні в Луганській області вже запропоновано список із 82 підприємств, які зможуть претендувати на участь у проекті. Але після проведення конкурсу, на якому тендерна комісія визначить переможців, залишиться лише не більше 10 підприємств, що відповідають усім вимогам (кількість працюючих не перевищує 1000 чоловік; недержавна форма власності, бажано — виробництво, яке ефективно працює).

Проект як пілотний реалізували в 2001—2002 рр. у кількох областях України. «Формально його підсумки можна назвати хорошими, якщо мати на увазі підвищення ефективності діяльності підприємств, на яких його запроваджували. Але ці області не визначають економіку України, там недостатньо розвинене бізнес-середовище, тому цього разу ми вирішили вибрати промислово розвинені регіони з великим потенціалом формування приватного сектора і, в кінцевому результаті, середнього класу», — сказав Ігор Мансуров.

Проект передбачає реструктуризацію підприємств, навчання менеджерів і консультантів за кордоном, моніторинг результатів і розвиток бізнес-середовища. Особливе значення керівники проекту надають прозорості та гласності під час висвітлення всіх його етапів. Перший транш становить $30 млн., і його пропорційно розподілять між шістьма областями країни, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати