Коротко / УКРАЇНА
За мільйон тонн вугілля — два життя
На підприємствах паливно-енергетичного комплексу Міністерства палива та енергетики України протягом січня-жовтня сталося 169 нещасних випадків із летальним кінцем, що на 24,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційний веб- сайт Мінпаливенерго, на вугільних підприємствах за 10 місяців сталося 144 нещаснi випадки з летальним кінцем, у той час як у січні—жовтні 2002 року — 199. Коефіцієнт частоти смертельного травматизму на 1 млн. тонн видобутого вугілля становив 2,2, а роком раніше — 3,1. Основними причинами травматизму на вугільних підприємствах залишаються низький рівень виробничої дисципліни, відсутність належного контролю з боку інженерно-технічного персоналу, некваліфіковані дії під час рятувальних робіт, непрофесійні інструктажі на робочих місцях, недостатня забезпеченість очисних і підготовчих забоїв кріпильними матеріалами, невчасний і неякісний ремонт забоїв, незадовільна експлуатація електромеханічного обладнання. За даними Мінпаливенерго, 2003 року шахти придбали засоби індивідуального та колективного захисту на суму 56,3 млн. грн. із передбачених у держбюджеті на ці цілі 80 млн. грн. На підприємствах енергетики сталося 25 нещасних випадків із летальним кінцем — така ж кількість, як і за 10 місяців минулого року.
Чернівецький губернатор очолив місцевий осередок об’єднаних есдеків
Глава Чернівецької обласної держадміністрації Михайло Романів очолив обласну організацію Соціал-демократичної партії України (об’єднаної), передає агентство Інтерфакс-Україна. Михайло Романів був призначений головою Чернівецької обласної державної адміністрації наприкінці червня нинішнього року. Він змінив на цьому посту Теофіла Бауера, який був звільнений Президентом України за рекомендацією уряду, що проаналізував ситуацію в агропромисловому комплексі країни і вказав на істотні недоліки в роботі ряду керівників на місцях, в тому числі Т. Бауера.
...Тільки для членів профспілки
Київ займає перше місце в Україні за кількістю профспілок. Водночас у Кіровоградській області за 12 років не зареєстровано жодної, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес- службу Міністерства юстиції. У столиці за роки незалежності зареєстровано 64 профспілки. Лідерами з кількості легалізованих органами Мін’юсту профспілок є також Одеська область — 54, Донецька — 47 і Харківська — 28. Найменша кількість профспілок, починаючи з 1991 року, легалізована в Хмельницькій області — 1, Тернопільській — 2, Волинській та Чернігівській — по 3, Миколаївській, Рівненській, Сумській — по 4.
Мінтранс готує Ужгороду новий вокзал
Наприкінці минулого тижня в Закарпатті перебував міністр транспорту України Георгій Кiрпа. Про мету приїзду він сказав у аеропорту так: «Закарпаття — єдина область України без сучасного вокзалу. Ми скасували всі колишні плани реставрації будівлі двадцятирічної давності, бо вона — незручна, неестетична. Буде новий вокзал». Ще місяць тому, за перебування в області, Президент України Леонід Кучма репрезентував проект нового залізничного вокзалу в Ужгороді та пообіцяв краянам, що через рік його буде відкрито. Відтак спеціалісти почали готувати відповідну проектну документацію. З проектантами й прибув Г. Кiрпа. На місці разом із губернатором Іваном Різаком визначилися з першочерговими завданнями, аби і будувати, і забезпечувати експлуатацію залізниці, перевезення пасажирів. Тут міністр транспорту ще раз підтвердив: «Як сказав Президент, так і буде: наступного року, восени, ми відкриємо чудовий вокзал — ворота Ужгорода».
При цьому враховуватиметься все — автомобільна транспортна розв’язка, розміщення багажних блоків, облаштування прилеглої території. На думку міністра, стиль новобудови має враховувати особливості місцевої архітектури, повiдомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Хворі на СНІД і ВІЛ-інфіковані отримають допомогу
115 хворих на СНІД і ВІЛ-інфікованих з клінічними виявами з Луганської області будуть забезпечені антиретровірусними препаратами. Перше надходження таких препаратів на Луганщину стане можливим завдяки реалізації в нашiй країні проекту «Подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Проектом передбачено закупити антиретровірусні препарати для лікування 100 дітей і 2 тис. ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, серед яких і 115 жителів Луганської області. Як стверджують фахівці, ці препарати дозволяють уповільнити розвиток вірусу в організмі, при цьому курс лікування проводитиметься тільки за згоди хворих. Надходження першої партії препаратів на Луганщину очікується вже до кінця 2003 року. Протягом листопада поточного року Управління охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації планує провести семінари-тренінги для лікарів-інфекціоністів, які здійснюватимуть терапевтичні заходи й моніторинг на місцях.
З початку року в Луганській області зареєстровано 280 нових випадків ВІЛ-інфікування, 26-ти особам встановлено діагноз СНІД. За даними обласного Центру з профілактики й боротьби зі СНІДом, за 9 місяців 2003 року від ВІЛ-інфікованих матерів народилося 33 дитини. Із загальної кількості нововиявлених ВІЛ- інфікованих близько 55% становлять ті, хто вживає ін’єкційні наркотики, це здебільшого чоловіки 29—39 років. Протягом останніх двох років значно активізувався статевий шлях передачі, його питома вага цього року зросла до 31,7%. Основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції, як і раніше, залишається внутрішньовенне введення наркотиків.
З 1992 року в Луганській області офіційно зареєстровано 1751 ВІЛ-інфікований, діагноз СНІД встановлено в 61 випадку, померло від СНІДу 39 чоловік, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Випуск газети №:
№203, (2003)Рубрика
День України