ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?
Точка відліку
Ірина ГОЛОВНЬОВА, завідувач кафедри соціальної роботи та психології Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»:
— Для мене як для викладача хорошою і приємною подією цього тижня був початок нового навчального року. І що всіх нас, викладачів, дуже радує — до всіх вузів Харкова прийшла достатньо велика кількість першокурсників. При тому, що в місті ніби скорочується народжуваність. Добре, що і до нас в університет прийшли нові студенти. Добре, що в місті з’являється все більше і більше нових людей. Хоч так було здавна. Адже Харків вважається студентським містом. Щодо подій у світі й Україні, то сказати важко. А важко тому, що будь-яка інформація, яку ми отримуємо за допомогою засобів масової інформації, в основному акцентує увагу на негативі. Ось і важко сказати про щось позитивне, що відбувається навколо нас. Відкладаються в пам’яті негативні враження від безперервних катастроф, які відбуваються і в Україні, і в Росії, і в інших країнах; жорстоких терактів. У мене склалося враження, що їх кількість наростає. І відчуття безпеки все більше й більше розмивається. Хоч добре, що в Україні немає такого явища, як теракти. І в основному я відчуваю позитив — як в Україні в цілому, так і в нашому місті. Це видно навіть по людях, які кудись ідуть, усміхаються, активніше реагують на якісь культурні події.
Сергій ПИРОЖКОВ, заступник секретаря РНБО України:
— Особисто для мене хороша подія — це призначення секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Ним став Володимир Радченко. Нарешті після двомісячної паузи почалася нормальна робота цього органу. Важливим для України є і хороша робота наших військових в Іраку.
Володимир МАНЖУРА, викладач Запорізького держуніверситету:
— На мій погляд, добре те, що в Україні припиняється протистояння основних гравців політичного процесу. Узгоджені концепції політичної реформи дали надію, що може бути перервано ту традицію, коли наша політика була політикою боротьби між різними поглядами. Ще мене дуже хвилюють кадрові чистки у країні. Особисто мене вони переконують у тому, що в країні немає кадрової політики. Це турбує і навіть лякає. А добре те, що почався новий навчальний рік. Це стосується значної частини моєї сім’ї (у мене в сім’ї два студенти). Добре і те, що ми вчасно отримали заробітну плату. А погано те, що в одній із наших шкіл у перший же день навчального року хтось розпилив сльозоточивий газ у коридорах школи і зірвав уроки. Хоч би хто це був, але мені здається, це якось характеризує ставлення людей до освіти.
Дем’ян БОГИНЯ, доктор економічних наук, академік Академії економічних наук, заслужений діяч науки:
— Добре, що депутати знову зібралися в залі Верховної Ради, що вони шукають якісь компроміси. Хоч не відомо, чим це закінчиться, але добре вже те, що є надія на зміни до кращого. Добре, що поки немає всякого роду проявів соціальної напруженості. А погано те, що залишилися проблеми в аграрному секторі. Зокрема, я маю на увазі зростання цін на хлібобулочні вироби. Хоч би як запевняли, що все залишиться так, як було, в це важко повірити. Говорять, що все відновиться. Але я як економіст говорю, що нереально повернути ситуацію на той же рівень. Добре те, я вважаю, що Президент своєю книгою «Україна — не Росія» (правда, я її поки що не читав) спробував роз’яснити світу, що непогано, коли є Україна — незалежна держава, особлива нація, а не просто відгалуження якогось великоруського древа.
Олена ТИТОВА, директор Центру пам’яткознавства НАН України:
— Я вважаю і, мабуть, багато людей зі мною погодиться (якщо це не стосується їхньої професійної діяльності), що хорошою подією, звичайно ж, було саме перше вересня. Бо перше вересня — це початок нового навчального року, і цей день у людей завжди асоціюється з початком нової чи активізацією їхньої постійної діяльності. Починається новий сезон, нові події, а отже, й нові сподівання та враження.