Коротко / ПЛАНЕТА
Буш дякує Україні за внесок в установлення миру в Іраку
Президент США Джордж Буш високо оцінює та висловлює вдячність за внесок України в установлення миру та стабільності в Іраку, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-секретаря Президента України Олену Громницьку. В особистому посланні на ім’я Президента України Леоніда Кучми Джордж Буш, як повідомляється, висловив переконання, що розміщення в Кувейті батальйону радіаційного, біологічного та хімічного захисту, а також подальше розгортання української бригади в Іраку стане важливим внеском у стабілізаційні процеси у цій країні. Торкаючись українсько-американських відносин, президент США підтвердив незмінність підтримки України на шляху інтеграції до європейських та євроатлантичних структур. Він привітав нещодавні кроки президентів України та Польщі, спрямовані на досягнення історичного примирення між двома народами. На переконання президента США, таким чином глави двох держав «наближають формування вільної, мирної та неподільної Європи». Буш також підтвердив готовність США сприяти зміцненню України як демократичної держави, яка відіграє важливу роль на європейському континенті.
Китайська стіна, китайський міст...
Перше засідання робочої групи з підготовки проекту гігантського моста, який зв’яже Сянган з материком, намічено на 30 серпня, повідомив сайт інформаційного департаменту уряду Сянгану. У роботі координаційної групи з розробки ТЕО та проекту моста братимуть участь по три представники від кожної із зацікавлених сторін — адміністрацій Сянгану, Макао та провінції Гуандун. Новий міст 29 кілометрів завдовжки, що зв’яже між собою три найважливіших економічних центри південного Китаю — Сянган, Макао і Чжухай у провінції Гуандун, має створити нові можливості для розвитку туризму і посилення економічних зв’язків між цими районами Китаю. Проект, вартість якого оцінюють у 2 мільярди доларів, був схвалений Держрадою КНР, повідомляє Інтерфакс.
Із придністровської зони безпеки виведуть бронетехніку
Об’єднана контрольна комісія з урегулювання придністровського конфлікту затвердила графік виведення із зони безпеки на Дністрі бронетехніки миротворчих підрозділів Молдови та Придністров’я. Бронетехніку вирішено вивести з 14 по 22 серпня. Зону безпеки залишать 40 одиниць молдовської бронетехніки та 31 бронемашина Придністров’я з озброєнням, боєприпасами та обслуговуючим персоналом. Що ж стосується бронетехніки російського миротворчого контингенту, то вона може залишити зону Дністра вже до кінця цього року. Однак це питання мають схвалити всі сторони ОКК — Молдова, Придністров’я та Росія. ОКК утворено 1992 року. Крім експертів Кишинева, Тирасполя та Москви, у ній як спостерігачі беруть участь і представники України. Комісія здійснює нагляд за діями у зоні безпеки, яку було створено вздовж Дністра після припинення збройного конфлікту, повідомляє Інтерфакс.
Гейдар Алієв вирушив на лікування до США
Президент Азербайджану Гейдар Алієв вилетів у середу із Туреччини до США для продовження лікування, повідомив завідувач суспільно-політичним відділом виконавчого апарату глави республіки Алі Гасанов. 80-річний президент Азербайджану перебував у військовому шпиталі «Гюльхане» в Анкарі з 8 липня. Гасанов повідомив, що лікарі рекомендували президенту Азербайджану продовжити лікування в американському Кливленді, де він вже проходив раніше медичне обстеження. 1999 року в Кливлендському шпиталі президенту Азербайджану зробили операцію на серці — аортокоронарне шунтування. Після операції президент Алієв регулярно їздив до США для медичного обстеження. У цій же клініці 2000 року Алієв проходив лікування з приводу застуди, повідомляє Інтерфакс.
Випуск газети №:
№136, (2003)Рубрика
День Планети