Коротко / УКРАЇНА
Політреформа: справа — за Конституційним Судом
До Конституційного Суду надійшли обидва законопроекти про внесення змін до Конституції — президентський і парламентський, повідомив учора агентству Інтерфакс-Україна керівник прес-служби КС Володимир Шляпошников. Зі слів В. Шляпошникова, президентський законопроект надійшов у суботу, парламентський — у понеділок. Він також повідомив, що в супроводжуючому президентський законопроект листі голови Верховної Ради Володимира Литвина не міститься прохання про невідкладний розгляд цього законопроекту. У таких випадках передбачається, що законопроект розглядають у звичайному порядку, згідно з яким КС повинен ухвалити рішення протягом трьох місяців після відкриття провадження. В. Шляпошников нагадав, що рішення про відкриття провадження приймає колегія суддів після того, як вивчить питання про відповідність подання вимогам закону про Конституційний Суд. Після цього призначають суддю-доповідача у справі, який готує подання до розгляду. За президентським і парламентським законопроектами буде призначено окремого суддю-доповідача, і обидві справи готуватимуть до розгляду паралельно. Раніше суддя КС Володимир Вознюк заявив, що Конституційний Суд у разі надходження законопроектів про внесення змін до Конституції не має наміру затримувати їх розгляд. Тому не виключено, що КС із власної ініціативи розгляне їх у невідкладному порядку, згідно з яким КС повинен ухвалити рішення не пізніше, ніж через місяць після відкриття провадження.
Боржникам нагадує про гроші телефонний прилад
У Рівному невичерпні проблеми з водою — попри численні скарги населення обласного центру її відключають після 21 години. За підрахунками фахівців, середній борг рівнянина перед водопостачальним підприємством «Рівневода» становить 54 гривні 98 копійок. А тому, як стверджує директор «Рівневоди» Володимир Нецький, водопостачальники не мають змоги розрахуватися за електрику і сидять на голодному енергетичному пайку. Щоправда, сидять, не склавши руки, а шукаючи альтернативних постачальників, зокрема намагаючись налагодити прямі поставки електроенергії з Рівненської АЕС. У випадку позитивного вирішення питання кіловат отриманої напряму електроенергії коштуватиме рівнянам разом iз транзитом 15—16 копійок, тоді як «Рівнеенерго» нині продає його споживачам за 27 копійок. А поки що комунальне підприємство запровадило свої методи боротьби з боржниками — щоранку з 7-ої до 9-ої та увечері з 17-ої до 23-ої у квартири рівнян-боржників надзвонює спеціальний прилад, який нагадує про суму боргу і те, що його треба сплатити, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
I педагоги, і митці...
Академія педагогічних наук України та Академія мистецтв України підтримали ідею проведення Громадського Форуму на підтримку політичної реформи, ініційованої Президентом України. Такі рішення президії академій прийняли на своїх розширених засіданнях 10—11 липня. В зверненнях до громадськості, прийнятих на засіданнях, окреслюється коло болючих проблем у сферах освіти і культури України. Зокрема, колектив АПНУ висловлює стурбованість тим, що фінансування галузі здійснюється за залишковим принципом, а також тим, що у той час, як сучасна система освіти гостро потребує нових підходів до реалізації більш сучасних методологічних програм, бюрократичні перепони не дають можливості розвивати інноваційні підходи та впроваджувати передовий досвід. «Для вирішення цього клубка проблем потрібна реформа системи влади, створення прозорих механізмів прийняття рішень та запровадження інституту політичної відповідальності за результати реалізації цих рішень, — йдеться у зверненні. — Тому ми, педагоги-науковці, виступаємо за підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», який було запропоновано Президентом України Леонідом Кучмою». Представники Академії педагогічних наук України також підтримують ініціативу Спілки юристів України про проведення Всеукраїнського громадянського форуму на підтримку Конституційної реформи. Аналогічне звернення, але до української інтелігенції, прийняла й Академія мистецтв. «На наше щире переконання, — йдеться у ньому, — реформа політичної системи держави, запропонована Президентом, відповідає сьогочасним потребам української спільноти, слугує справі консолідації зусиль усіх конструктивних сил нашого суспільства на вирішення проблем політичної, соціальної та економічної розбудови української державності. Ми закликаємо українську інтелігенцію схвалити ініціативу щодо проведення Всеукраїнського громадського форуму, взяти активну участь у його підготовці та майбутній роботі».
На Луганщині сказ тварин набуває масового характеру
Луганська обласна санітарно-епідеміологічна станція звертає увагу жителів області на те, що склалася надто неблагополучна ситуація зі сказу тварин. Випадки захворювання зареєстровано на території всіх районів області. Інфікованими є кішки, собаки, лисиці, вовки. Поширенню інфекції сприяє велика кількість бездомних і здичавілих тварин, з якими не ведуть належної боротьби комунальні служби. Відмічено кілька особливо важких випадків, коли дикі тварини покусали людей. Так, в Краснодонському районі вовк покусав 13 чоловік на сільській вулиці серед білого дня. Аналізи показали, що тварина була скаженою. У Марківському районі вовк через вікно заліз до будинку і покусав господаря, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
За 6 місяців — 120 НП
Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, розповів на розширеному засіданні колегії МінНС України міністр з надзвичайних ситуацій Григорій Рева. Зокрема, підрозділи пожежної безпеки і цивільної оборони МінНС врятували життя понад 6 тисячам чоловік і майна на 500 млн. грн. Серед випадків зареєстровано 79 — техногенного характеру, 33 — природного. Загинули 95 чоловік. Разом із тим за першу половину нинішнього року, порівняно з січнем—червнем 2002 р., загальна кількість НП скоротилася на 28%, у тому числі, техногенних — на 21%, природних — на 40%. За цей час на водоймищах України загинули 378 осіб, у тому числі 77 дітей. Основні причини — порушення правил поведінки на воді, купання в нетверезому стані, а також у непризначених для купання місцях. За цей самий період в Україні було зафіксовано 33,7 тис. пожеж, що на 14,9% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У вогні загинули понад 2 тис. чоловік, збитки становили понад 220 млн. грн. У першому півріччі підрозділи державної воєнізованої гірничорятувальної служби виїжджали на події більше 11 тис. разів, що на 7% більше аналогічного періоду минулого року. Вони врятували 953 особи. Завдяки вжитим заходам, під час весняного паводка вдалося стабілізувати обстановку і не допустити підтоплення понад 8 тис. населених пунктів і близько 75 тис. житлових будівель.
Випуск газети №:
№119, (2003)Рубрика
День України